Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szólitjátok a gyermeketek...

Hogy szólitjátok a gyermeketeket? Babának, vagy a nevén?

Figyelt kérdés
mindig mondom a férjemnek,hogy van neve ennek a babának-de valahogy nem áll a szájára.
2013. okt. 16. 09:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Legtöbbször a nevén, imádom ezt a nevet, örülök, hogy nem tántorítottak el a névválasztáskor, így szeretem hallani. :-) Egyébként meg persze, mikor hogy: Babu, Bömbi, Szörnyi.
2013. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kb. másfél éves korától kezdtük a rendes nevén hívni.
2013. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Csak akkor szólítom a nevén (néha vezeték-és keresztnéven is) amikor hülyeséget csinál. Amúgy becézem, mindenfélének. Sokszor Baba, Töki, Tökös, Bogyi, Bogyóka stb...
2013. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

mindenféle becenevük van a fiaimnak, de hogy nőnek egyre jobban a nevükön szólíjtuk őket.

MInap mondta anyukám, hogy még senkitől sem hallotta, hogy a legkisebbet valaki a nevén szólította volna! Így most őt is elkezdtük a nevén szólítani! 20hónapos. :))

Azt mondom, amióta a nagyobbak ovisok lettek, azóta jobban nevükön szólítjuk őket, de sokszor vannak még becenevek.

:)))))))

2013. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
csak akkor hívjuk Milánnak ha rosszat csinált vagy épp folyamatban van a rosszaság :) amúgy Maci mackósajtli Milu Mili Milus Miluci és társai :) babámnak szoktam még hívni de babának nem
2013. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mi a nevén szólítjuk, öt hónaposan már hallgatott rá (odafordította a fejét). Neki is rengeteg beceneve van, javarészt az én kreálmányaim (pl Nyunyó a Nyusziból), általános a Baba és név+Baba is (ezútóbbit mindenki használja a családban). Most a legújabb a Zombi-baby, mert ahogy mászva közelít felénk, kinyújtott nyelvvel "eee"-zik és tök olyan, mintha egy kis zombipalánta lenne. :D Mikor pelusozás van, akkor Babámnak hívom, és csak mondom, hogy "gyere Babám", már tudja is, hogy peluscsere lesz. Hozzátáplálás kezdetén hangosan nyammogott (úgy értve, hogy határozott "nyamnyam"-ok közepette élvezte az új ízeket), és akkor elneveztem Nyammernek, azóta kaja előtt mindig Nyammernek hívom és abból tudja, hogy kaja lesz. Asszem ennyi, most így hirtelen nem jut eszembe más. Ja! Dehogynem! Olyanokat tud ereszteni, hogy csak na, úgyhogy olyankor Pukibaba a neve, a pelenkábatermeléskor pedig Kakimaki. De amikor imádnivalóan cuki, akkor vagy Cukinyuszi, vagy Nyuszimanó a neve. :)
2013. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én babának szólítottam nagyon sokáig :) és annyira megszokta, hogy amikor elkezdett beszélni, és azt mondtuk neki, hogy olyan szép vagy, visszakiabált, hogy "nem, baba!" :D
2013. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. okt. 20. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!