Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan méritek éjszaka a...

Ti hogyan méritek éjszaka a babátok testhőjét ha lázas?

Figyelt kérdés
Nem akartam felébreszteni mindig és nem akarom megsérteni véletlen a végbelét vagy ilyesmi a "harcok közben",kézrátéttel meg nem tudom,hogy mi van pontosan. Sőt! Utálja a hőmérőzést és mindig hiszti meg sírás volt amikor mértem ezért vettem fülhőmérőt. Az pedig nem igazán pontos mindig. Éjszaka tökéletes lenne,hogy ne ébresszem fel(és amugy a doktornőnk és az ügyeletes doki is azt használja,akkor csak nem olyan rossz). Mekkora eltérés fogadható el szerintetek éjszakai mérésnél? Inkább ébresszem fel vagy pár fok eltérés nem baj? hány fok?
2013. okt. 16. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen berakom a hóna alá a hőmérőt. 15mp alatt megméri. Én egyszerűen nem értem miért kell kínozni a babákat a végbélméréssel. Van úgy, hogy a tenyerében mérem, persze ez pontos adatot nem mutat, de pl. ha gyanús, hogy lázas és éppen alszik , akkor ott mérem először, ha felmegy 37,5 fölé, akkor tuti van láza és megmérem rendesen.
2013. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszeruen bele rakom a fulebe ket masodperc es mutassa menyi na de ez nem az a hagyomanyos lazmero,hanem mint amik a korhazakba van
2013. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor az jó lesz úgy szerintetek ha megmérem fülhőmérővel akkor fel sem ébred és ha magas akkor rendesen?
2013. okt. 16. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Születésétől a hóna alatt mértem.

Amikor alszik akkor van a legkönnyebb dolgom, mert nem kell lekötnöm a figyelmét, hogy nyugodtan maradjon arra az 5 percre.

Analóg hőmérőt használok, a digitálisban nem bízok, nem mutat valós értéket.


A fül/homlokhőmérő semmit nem ér.

2013. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nekünk graco fülhőmérőnk van, vettem néhány dolgot fölöslegesen, de ez aztán teljesen megbízhatatlan, betiltatnám a forgalmazását! Méricskélek, méricskélek, 37,2, - 37,3, aztán a régi higanyos 38,5-et mutatott. Megértelek, ezek a digitálisak ez rakás...

Van omron digitálisunk is, az kb pontos, de viszonylag lassan is mér.

Ha a kisfiam nyöszörög, mélyről szuszog, akkor lázmérő nélkül is tudom, hogy 38 fölött van:( Persze küzdök én is a méricskéléssel és ki is akadok rajta rendre:(

A másik jó kérdés, meg hogy mikor csillapítsunk lázat, régi dokink szerint 38-38,5 alatt semmiképpen nem kell csillapítani, a mostani dokink -ő öregebb, régi motoros- 38 foknál már mindenképpen kell, a lázgörcs elkerülése miatt. Én 38 alatt nem adok csillapítót afölött ahogy a kicsi bírja, ha nagyon rosszul van, akkor csillapítok, és ha nem tudom levinni akkor persze váltogatom a gyógyszereket. Ez a mikor csillapítsunk ugyanolyan kérdés, mint a fiuknál a húzogassuk vagy ne? A szülőnek magának kell eldönteni, kire hallgat.

2013. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet velem van a baj, de én éjjel nem mérem soha a gyerekeim lázát. Ha nyugtalanok, ha sírnak, ha érzem hogy melegek, akkor kapják a lázcsillapítót, de nem szenvedtetem őket még méregetéssel is, mikor van elég bajuk. Ha meg így is úgy is kapják a gyógyszert, teljesen mindegy, hogy 38,5 vagy 38,9 a lázuk.
2013. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nálunk azt mondják, hogy 38,5 alatt ne adjunk lázcsillapítót, csak felette. De ha a gyerek rosszul érzi magát 37-nél, akkor mehet a gyógyszer. Máskor meg a gyerek vígan elvan 38,9-cel is és nem érzi rosszul magát. Ennek függvényében én mindig akkor adok gyógyszert, ha a gyerek rosszul van.
2013. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a végbélben történő lázmérés a legrosszabb dolog, ami egy kisgyermekkel történhet az éjszaka közepén. Leginkább, mert egyikőtök sem rohant még mentővel a kórházba a rángatózó, elkékült gyerekével. Amúgy meg nem ártana a védőnőknek, gyermekorvosoknak tanfolyamot tartani lázcsillapítás fortélyairól és a hűtőfürdő helyes kivitelezéséről.
2013. okt. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell túldramatizálni a popsiban lázmérést. Nekünk hajlékony végű digitális lázmérőnk van, kb 2 mp alatt megméri popsiban. A kisfiam sosem szokott tőle sírni. Ha nyűgös, akkor persze nem örül neki és próbál szabadulni, de konkrétan fájdalmasan még sosem sírt lázmérés közben, úgyhogy kétlem, hogy fájna neki.

Ennek ellenére alvó babánál tényleg nem túl praktikus, de csak azért, mert a vetkőztetéstől felébred. Ha alszik, én a fülhőmérőt használom, megmérem 2-3-szor mindkét fülben, abból átlagot számolok, meg persze a kezemmel is ellenőrzöm, és az alapján döntöm el, hogy kapjon-e lázcsillapítót. Ha nagyon magas lenne ezek alapján, akkor megmérem popsiban is, de magas láz esetén amúgy sem aludna, ha nagyon lázas, akkor sírdogálni szokott.

2013. okt. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írta , megmérheted többször is fülben, ha magasabb, akkor biztos van lázas és utána rendes hőmérővel mérhetsz pontosabban. (Én sose használtam fülhőmérőt, nem tudom mekkorát téved.) Csak annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy nem minden baba, kisgyerek alszik rosszul, amikor lázas. Az én kislányom úgy alszik, mint a tej. Szerencsére eddig nem sokszor volt lázas beteg, de csak azért vettem észre, mert fel szoktam hozzá kelni megnézni, hogy minden oké-e. Akkor éreztem, hogy lángol a teste. 39 fokos láza volt.
2013. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!