Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Após állandóan bemegy a...

Após állandóan bemegy a szobába a babámhoz ha én kimegyek enni, vagy vmi más. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hogyan mondjam meg neki, hogy ha én kimegyek ennivalóért a konyhába és eközben sír a babám, akkor ő ne lógjon be mindíg, hogy ugyulubugyulu...

Vmikor szó szerint, éhezek, mert tudom hogy bejön és én nem akarom.

Amúgy náluk lakunk. De ez akkor se jelenti hogy akármikor bemehet a szobába.

Ki tudja mi van az ágyamon éppen (fehérneműim :S ,kínos)


2009. nov. 11. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ilyen egyszerűen mond el neki. nem szemrehányóan. ő most élvezi a nagypapi szerepet. lehet, h ő sem tudja pontosan mit szeretnél. gondold el, neki sem könnyű alkalmazkodni. üljetek le, beszéljétek meg, és kérjed a segítségét valamiben ( pl. vigyázzon ő minden nap a babára, míg te nyugodtan lefürdesz, hajatmosol... ). megnyugszik ettől a kis feladattól és szerintem beéri majd ennyivel. ráadásul neked is kell némi gyerekmentes wellness. :)
2009. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na, mi egy cipőbe járunk!!! Csak az én helyzetem egy kicsit még rosszabb, nekem itt van anyós is meg dédi is!

Mi már egy párszor összevesztün emiatt. Nem akarják megérteni, hogy néha egyedül kell hagyni a gyereket, mert lesz ez még mésképp is pl. ha egyedül leszek vele. Erre mindig azt mondják, hogy miért lennék egydül vele. Erre tessék most is ketten vagyunk itthon. Határozottan mond meg neki, először én is tartottam tőle, hogy mi lesz, de hamar megbékülnek. Csak most már !kicsit! visszavettek magukból. Néha meg kell mondani a magunkét( még akkor is ha nem egyszerű és nem akarod megbántani), mert különben nem lesz jó vége. Nálunk már sok konfliktus volt ilyen dolgokból. Remélem mihamarabb el tudunk költözni.

10 hós anyuka

2009. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
rakd a babát hordozóba, és vidd ki magadhoz :)
2009. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az együttlakással ezzel jár, végülis csak az ő lakásuk, másnak albérletbe kell költözni hogy legyen hol lakni, és azért még fizetni is kell nem keveset. Ez azért jó dolog hogy ott lakahattok, és van mindig akire bízhatod a kicsit.

Az Apósod biztos szereti a babád és egy kicsit vele szeretne lenni, játszana vele, add oda neki napközben kicsit hogy játszanak, tedd le a játszószónyegre vagy egy plédre mellé és elszórakoznak, addig tudsz enni pihenni magaddal foglalkozni kicsit.

Meglátod pár hónap múlva lehet te fogod kérni hogy Apuka kicsit vigyázzon a gyerkőcre :D

Legutóbb Apukám egyik ismerőse volt nálunk, és mondta hogy ő is nagyon szeretne már egy unokát játszana vele, sétáltatná stb, és szinte sajnáltam hogy neki még nincs. Mindig jött a lányomhoz nézte milyen szép, nevettette gagyarászott neki, Apósod is csak szereti a kicsit nem bántani akarja!

2009. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

az igazság az, hogy én sokat engedem hogy nézegessék meg dumálgasanak hozzá, meg játszanak vele. Csak azt nem értem, hogy ha már az nap olyan sokat együtt voltam, akor minek a fenének nem hagynak nekünk egy kis nyugit?

Azért azt írtam hogy nézegetés meg ilyenek mert most nem fogdoshatják a babát mert külföldön voltak és ki tudja mit hoztak vissza. De ez csak pár nap...

Ezt se értik meg, mert oda hajolnak és fogdossák, peddig direkt mondtam nekik hogy ne. Direkt hagytam hogy sokat játszanak vele mielőtt kimentek volna külföldre az anyósal. Szólt is a férjem emiatt hogy ne jöjenek be a szobába mert mindent összefogdosnak. Amúgy se mert nem illik állandóan bejönni és minket zargatni. De úgy látszik finoman se megy nekik!

Jól össze kell velük veszni és akkor megértik, talán. Mást nem tok kitalálni.

2009. nov. 11. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

És gondolod a jó nagy veszekedés után kellemesebb lesz ott lakni náluk?

Ha ennyire idegesítenek, akkor lépnetek kell.

Nem veszekedni, hanem költözni.


Szerintem, ha már most így idegesítenek, ez csak egyre rosszabb lesz az idők folyamán.

2009. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaaaj!

Anyósomékkal egy telken lakunk, így mindennap unokáz(ná)nak. De kell nekünk is kettesben lenni néha, úgyhogy kicsit kiutáltam őket. Apósomra mindig este 7kor jön rá az unokázás, hát ezt határozottan megtiltottam, mert akkor már nálunk nyígás van, fürdés, evés, alvás.

Vendég nem kell, mert túlpörgetik a gyereket.

Ráadásul ha nyikkan egyet a gyerek, azonnal ölbe kapkodták, aztán meg nekem mondták, hogy el fogom kapatni.

Megoldás: heti 1 nap van a nagyiéknak (kedd délután), amikor unokáznak, vagy mennek vele sétálni (ez még bőgésbe torkollott eddig). Amúgy meg a szabály, hogy napközben jönnek.

Hát nem könnyű velük, pedig imádom őket, de mióta manó megszületett valami megváltozott bennem, nem értem, miért.

Ami nem tetszik, azt megmondom. Ez nekik rosszul esik néha, de a mi gyerekünk, nem az övék.

2009. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

A kedvencem, amikor megkapom, hogy hova a csudába megyünk minden nap vagy ki jön már megint hozzánk?? Csak mert elég társasági lények vagyunk.

2009. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!