Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 1 éves állandóan...

Kislányom 1 éves állandóan rajtam csüng, ha kimegyek a szobából ordít utánam, ha "idegen" helyen (vagy dédidnél, rokonoknál) vagyunk állandóan bújik hozzám. Más 1 éves is ilyen anyukák hogy kezelitek, mert én már ki vagyok?!

Figyelt kérdés
Ne értsétek félre nem zavar hogy rajtam van hisz az én babám csak régebben nem ilyen volt és simán el tudtam végezni, jó most is csak közben ordít, de könnye nem is midig van...
2011. júl. 8. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyfelől lehet, hogy a te kislányod személyisége ilyen. Én is szégyenlős voltam, mindig bújtam anyumhoz, az én kislányom (szintén 1 éves) integet, mosolyog, kedveskedik mindenkinek, tök jól elvan apósomékkal is, akiket pedig csak havonta 1x lát.

Másfelől lehet, hogy szeparációs szorongása van, és fél, hogy eltűnsz, nem jössz vissza, stb. Ez el fog múlni. Játsszál vele kukucs játékot, kimész a szobából és beszélsz hozzá. Hátha úgy megnyugszik, hogy ha nem is lát, de a hangodat hallja.

2011. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Otthon én sem tudok egy lépést sem tenni a kislányomtól (15 hónapos), pedig régebben mindig jól elvolt egyedül is. Otthagyhattam a szobában, csak egy idő után sírt, amikor elunta magát. Most minden 2szer annyi idő, mert mindig meg kell várni amíg jön utánam, illetve a konyhában figyelni a veszélyes dolgokra főzéskor, mert mindig szó szerint a lábamon ül. Ez van biztos fog ez változni.

Egyébként nagyon édes, mert ül a lábamnak dőlve és néha ad egy puszit a lábszáramra. Ilyenkor minden dühöm elszáll!!! Hiszen csak velem akar lenni! Mert szeret és én viszont szeretem.

2011. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ugyan így vagyunk mint az utolsónál. Mikor ezt kiírtam is ott állt mellettem az asztalnál és a feje az ölemben volt dudolászott... Édes egyénként csak néha fárasztó ez a ragaszkodás főleg mikor ez ember siet, kapkod.


Amit az első ír megpróbálom hátha bejön. A személyisége nem hiszem hogy ilyen és ilyen lesz, mert ős is olyan mint a tiéd, közvetlen mosolygós, és csak az első 10-15 percben van gond idegenebb helyen is. Ráadásul ez kb 1 hete megy ilyen formában. Ezért gondoltam másnál is előfordult már és el múlik.

2011. júl. 8. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 éves lesz jövö héten, még nem megy önálloan, de én is alig tudok töle haladni, ha alszik néha ezt azt megcsinálom, de a házimunka vagy ugy halad hogy fél kézzel ,mert cipelem, vagy ordit a lábamba kapaszkodva. nagyon nehéz, még pisilni is ugy megyek hogy bemászik utánam és sirt hogy vegyem fel, jároka van néha 5 percet el van benne, nem tudom mikor lesz ennek vége
2011. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most nálunk is ez a szitu.a fiam hónap végén lesz 1 éves,és nem régóta ő is nagyon anyás.eddig elvolt apával,mamával,nagynénivel,dédivel,közeli rokonokkal,úgy hogy ott voltam én is.mostanában őt se lehet otthagyni egy percre sem.ma este pl apával feküdtek a nagy ágyon és a vacsit se itta meg az üvegéből csak ordított,amíg fürödtem.mikor odafeküdtem mellé szó nélkül evett és már nem volt semmi baja.szerintem most ilyen időszakuk van,kicsit fárasztó,meg idegölő mikor se főzni,se mosogatni nem tudok,meg egyáltalán semmit,de imádom is ezt az időszakot,amikor olyan kis bújós.majd visszasírjuk még,hogy milyen jó volt amikor ennyire kis ragaszkodó volt:)
2011. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!