Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek egy éves gyermeke...

Van akinek egy éves gyermeke még kér éjszaka-hajnalban enni? (nem anyatejes)

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen,az enyém :-( pedig rendesen megetetem vacsorával is. van hogy kibirja 4-5 óráig de általában 2-3 körül eszik tápit majd van hogy 6 körül is kér még. Próbálom vízzel is itatni de egy idő után nem jön be és ordít, Már nagyon unom,sose lesz vége. Ti?
2013. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14 hónapos, és még mindig eszik. Inkább hajnalban, 5-6 között, ezt én már reggelinek tekintem, hiába alszik még vissza utána. Ébredés után nálunk egyből a tízórai jön. Van még olyan is, hogy 2x is ébred, főleg akkor, ha este nem lakik jól, vagy bealszik a tápszer közben, és pl. csak a felét issza meg.
2013. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hónapig szopizott,1 éves koráig tápi,aztán tej.Másfél éves koráig felkelt éjjel ,tejcsivel aludt vissza.Mondjuk akkor már nem minden este,kb. heti 3szor.
2013. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Utolsó és a tejcsit még cumisüvegből adod olyankor? Vagy teljesen felébred iszik pohárból és visszaalszik?

Én 19-20 között adok neki gyümölcsöt kölesgolyóval vagy gyümölcsös túrót (próbáltam főzit vacsorára de csak napi 1x kéri ebédkor) és bealszik 20-21 között. Aztán 22-22.30 között ébred kéri a tápis vacsit. Kis gabonással sűrítem iszik kb 150ml-t és most még jónak számít(kb. 1hete), hogy megelégszik a vízzel 3.30-4.30-ig. De akkor viszont kéri a reggelit mert ha nem adok csak vizet addig sír míg nem kapja meg.

2013. okt. 18. 22:01
 5/16 A kérdező kommentje:
Na szóval azért is kérdeztem, mert "1 évesen már nem kellene éjjel ennie" és a "leszoktattam az éjjeli evésről" témák olvasgatása közben elbizonytalanodtam.
2013. okt. 18. 22:03
 6/16 anonim ***** válasza:
Az enyém másfél éves és még ébred enni. Ritka mikor nem...
2013. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kislányom, tápszert kap alvás előtt 240 ml-t, hajnalban 5-6 körül vagy reggel 7-8 körül ébred, akkor kap megint tápszert 210 ml-t és még visszaalszik 9ig.

Én 5 óra körül adok uzsit neki, gyümit 7 gabonás péppel, majd még eszik 7 körül 1 banánt, pár falat kenyeret.

Mondjuk a gyümi nem olyan laktató, nekem is mondta a védőnő, hogy fürdés előtt adjak megint főzeléket- amit ebédre és még utána tápszert alvás előtt, de még nem próbáltam.

2013. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia 3as vagyok!KÉpzeld 2 és fél éves,igazi nagylány,minden téren(szobatiszta és ágytiszta,gyönyörűen beszél,stb.)de az esti vagy reggeli kakót,tejet még mindig cumisüvegből issza,a kedvencéből.Mondjuk már este nem mindig kér,elég a vacsi.Én soha nem voltam híve annak,h ilyenekről leszoktassam,a cumiról is leszokott,meg az éjjeli kelésről is.Szerintem ilyenkor már nem biztos hogy éhesek,mármint 1 éves kor körül,lehet,h csak szimplán szopáspótlék vagy csak jól esik a meleg tejci a visszaalváshoz.:D Nekem is mondta anno a védőnő,h 2 választásom van: 1-Akár 2 hétig tartó éjszakai hisztik,ha le akarom róla szoktatni vagy 2-leszokik magától 2 hét múlva vagy 6 hónap múlva.Én kivártam,míg magától elhagyta.Viszont a fogai ápolására nagyon odafigyelek,megissza a kakaót vagy tejet és utána van fogmosás.Abból viszont nem engedek,nincs kibúvó :D Lehet hogy vacsira nem gyümit kéne adnod,hanem valami táplálóbbat,lehet hogy a te babád tényleg éhes,ezt igazából neked kell megtapasztalnod.
2013. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne gyümölcsöt, meg túrót adj neki vacsorára, persze, hogy felébred. Szendvics, virsli, normális ételek és nem fog ébredni. Gondolj bele, ha Te gyümölcsöt meg ilyen nasikat eszel vacsorára, Te is megéhezel pár óra múlva.A fiam 16 hónapos, azt amit Te írtál uzsonnára kapja, vacsorára azt eszi, amit mi 1 éves kora óta, lefekvés előtt, 8-kor most már tej (3 napja, előtte tápszer volt) és reggel 8-ig alszik.
2013. okt. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor nekem szerencsém volt, kislányom elég korán abbahagyta, hogy éjjel-hajnalban egyen. Utoljára 11 körül evett (sokszos fel sem kelt rá, mert 8-kor aludt el este), és fél 6-6 körül kelt fel, evett és vissza aludt 8-ig.
2013. okt. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!