Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivihetem az 1 éves babám...

Kivihetem az 1 éves babám Ausztriába vásárolni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, mivel elég az új személyi már - de neki nincs (csak lakcímkártyája, TB kártyája)- kell neki csináltatni személyit és csak úgy lehet kimenni vele? Neki szeretnék vásárolni meg nézelődni egy kicsit, csak nem tudom, hogy ilyen okmányokkal is kiengednek-e minket. Valaki tudna segíteni nekem?
2009. nov. 11. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az osztrák határon már senki nincs, senki nem nézi az irataid, egyszerűen kigurulsz.

Ha ott ellenőriznek,nem tudom mit kérnek, kérdezd meg a vám és pénzigyőrséget.

2009. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kell neki az útlevél!Vagy csináltass neki szeméit már azt is lehet! Nézz utána! Valamivel igazolnod kell,hogy tied a gyerek ha netán meg állítanak!
2009. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi voltunk 2 hónapjahosszú hétvégén Kőszegen, elfelejtettem elvinni a gyeekek (9 éves és akkor 6 hónapos) útleveleit, de minsem nap átmentunk Ausztriába, várakat néztünk, voltunk Smmeringen.

Az utolsó ap, amikor nem a kőszegi, hanem a a szombathely határon mentünk vissza, volt ellenőrzés.

Mondtam, hogy nálunk van szemályi, de a gyerekeknek max TAJ jkártyája, vagy adókártyája van nálam.

A magyar mondta, hogy gyorsan tűnjünk el, máskülönben az osztrák kollága megbüntet 35 euróra/gyerek.

Úgyhogy szemályi vagy útlevél nélkül ne menj, bárhol, bármikor lehet ellenőrzés, szokott lenni!

2009. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazolni kell, hogy az enyém: Elvileg rá van írva a lakcímkártyájára az anyja neve, meg a lakcíme is egyezik a miénkkel, a neve meg az apja vezetéknevével. Olyan szívesen kivinném. Bár eddig sosem állítottak meg minket, ha ketten mentünk sem. De persze azért nem kockáztatok, annyit nem ér az egész.
2009. nov. 11. 19:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Hűha, akkor nem indulok el vele, köszi a válaszokat!
2009. nov. 11. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
csináltass semélyit neki akkor, az ingyen van.
2009. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Személyi megvan nem egészen 1 hét alatt. Mi egy szerdai napon csináltatuk mind a két gyereknek és köv. hétfőn már hozta is a postás.

akit majdnem megbüntettek

2009. nov. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!