Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell tanítgatni egy babát,...

Kell tanítgatni egy babát, hogy átforduljon?

Figyelt kérdés

Pl többször lassan átfordítani a hátáról a hasára, megmutatni hogyan kell. Kell így egy babát forgatni, vagy majd elkezdi csinálni magától, ha akarja? Vagy ha néha megmutatjuk neki, és segítünk neki átfordulni, akkor hamarabb megtanulja?



Köszönöm.


2013. okt. 21. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem! Semmire sem kell tanítgatni. Sem forogni, sem ülni, sem állni, sem járni. Motiválni lehet, ha a kedvenc játékát úgy helyezed el mellette, hogy azt fordulva érje csak el. De mozgatni nem kell, tartani sem, erőltetni sem. Mindig az a legegészségesebb a számára, ha azokat a mozdulatokat teszi meg _egyedül_, amire már képes a kis teste! A jövőben is.
2013. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ mennyi idős. 4-5 hónaposan pl ráteheted egy lepedőre és ennek segítségével forgathatod. Imádni szokták.
2013. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Éppen ma 11 hetes. Azért jutott ez eszembe, mert félek attól hogy a nagy súlya miatt nem fogja időben csinálni amit kell. Jelenleg a forgás aktuális lassacskán.
2013. okt. 21. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

NEM! NEM NEM!


Ne tegyél semmit, mert többet ártasz, mint jót teszel.

Nekem koraszülött ikreim vannak, (kicsivel jöttek csak korábban), hordom őket gyógytornászhoz. (nincsenek nagyon lemaradva, de minden koraszülöttet vinni kell).

Kellett őket forgatni, hogy átforduljanak. De nem mindegy, hogyan. A mozdulatokat a nő tanította meg, és addig nem lehetett eljönni tőle, míg tökéletesen nem tudtam. Egy másik anyukát meg jól lecseszett, mert nem úgy "tanította" a kisfiát fordulni, ahogy ő mutatta neki, (anyuka lazábban fogta a baba térdét), és a kicsi még a következő alkalomra sem forgott.


Ne aggódj, forogni fog. Mint írod, lassan időszerű, de ez nem azt jelenti, hogy most kell neki. Ha 1-2 hónap múlva sem forog, akkor úgyis elküldenek titeket szakemberhez, de te ne csinálj semmit.

2013. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Semmit nem kell tanítani nekik, mert maguktól mindent megtanulnak, ha egészségesen fejlődnek. Mindent a saját ütemükben! Csak tedd le játszószőnyegre, ágyra, persze soha ne hagyd magára, és figyeld, ahogy próbálkozik.
2013. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
neki még nem kell tudni, nyugi :) olyan 4-5 hónapos kor körül fog majd az egyik irányba (nálunk hátról hasra), aztán 6 hósan talán mindkettő. 5-6 hónaposan lehet a lepedőset játszani velük, az egy kicsit tud fejleszteni, de előbb nem szabad ezt sem
2013. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak egy példa arra, hogy mennyire nem szabad:


Pont ma 4 hónapos a babám, szóval még azért ráér, de pár hete többször is volt, hogy feküdtem mellette, "dumáltunk" ő meg húzogatta fel a lábait és elbillent oldalra... én buta meg párszor közben fogtam a kezét (nem húztam, de így ő magát tudta felém húzni)... azóta meg folyamatosan így próbál oldalra fordulni, pedig egyáltalán nem így kell. Ha ebben nem "segítettem" volna neki, akkor gondolom nem így próbálkozna állandóan és hamarabb sikerülne neki.

2013. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem segítek neki. Köszönöm a válaszokat. Megy a zöld kéz.
2013. okt. 21. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Soha semmit nem szabad sürgetni. Minden babánál más egy kicsit a fejlődés, nincs olyan, hogy hány hetesen mit kell csinálnia. Ha erőlteted, sokkal nagyobb bajt csinálsz vele.

Ezeket a dolgokat magától kell elkezdenie, lehet, hogy más sorrendben fog haladni, mint a szakkönyvekben írják. Az enyém pl. már felállt, de még nem tudott ülni. Akkor jött rá, hogy ilyet is lehet, amikor egyszer lehuppant a fenekére:)) A fogai sem olyan sorrendben nőttem, mint ahogy megszokott. Az egyetlen baj az volt, hogy kihagyta a mászást. Felállás után 1 héttel elkezdett tipegni, pedig nem erőltettük. Szerencsére most sokat játszik egereset, és mászik keresztbe kasul a lakásban (3 éves), de ennek inkább örülök, mert a mászásnak is megvan a maga szerepe a mozgáskoordináció fejlődésében, így nem marad ki semmi fontos.

2013. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!