Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, nektek hogy...

Fiús anyukák, nektek hogy sikerül hátrahúzni a gyerkőc kukacát fürdéskor?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a fiam,a doki kiadta a parancsot,hogy mostantól húzzam neki hátra. Viszont nyugalmi állapotban nem valami egyszerű egy icipici kukacot húzkodni,főleg nem vizes kézzel. Ti hogy csináljátok?
2013. okt. 21. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Fürdés után, kend be neki olajjal (babaolaj) vagy neogranormonnal (valamilyen krémmel) és úgy próbáld a pelenkázóasztalon, nekünk is ezt kell csinálni, sajnos a fiamnak műtét lesz a vége mert nagyon le van neki tapadva...
2013. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem a fiam még picike volt(kb. 3 éves) és neki is úgy hátra kellett húzni, akkor mi úgy próbálkoztunk, hogy elmagyaráztuk neki, hogy ez egy nagyon fontos szokás a fiúknál, és azt is elmondtuk, hogy mi lesz, ha nem tisztítja rendesen...Na, ettől megijedt, és azóta mindig csinálja, csak szegénynek kicsit fájt az első egy-két alkalommal. Most már egyedül fürdik, de régebben úgy csinálta, hogy megfogta a bőrt és elkezdte húzni a hasa felé, de az fontos, hogy száraz kézzel csináljátok, úgy könnyebb. A legfontosabb, hogy legyen neki a dolog teljesen természetes és mindennapi.
2013. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mi fűrdés közben szoktuk hátrahúzni akkor könnyebben ment
2013. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk születésétől kellett hátra húzogatni.

Most 4 hónapos, teljesen hátra tudom neki húzni, mint a férjemnek:)

A doki mondta minden fürdés él ameddig lehet húzzuk hátra. Ha vérzik picit nem baj.

Én fürdetem, a férjem húzza hátra, lepocsolja vízzel, vagy én húzom hátra ha egyedül fürdetem.

Fürödjetek vele, s akkor hátra tudod neki húzni.

Nem kell tőle félni.

Nekem a doki mutatta hogy kell, s az elején csak picit húztam hátra, aztán a doki teljesen hátra húzta neki, s annyi kosz, krém volt alatta, azt hittem elhányom magam, s égett az arcom, olyan volt mint aki nem fürdeti a gyereket.

2013. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a dokink azt mondta, nem kell, mert a mikrosérülésekkel több baj lesz, mert hegesedik és ott nem lesz rugalmas a bőr. Azt mondta, van egy krém amivel párszor bekeni és rendben lesz, 16 hónapos és nem engedi már egyfolytában röhög.
2013. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Sehogy. 20 hónapos, még nem jön fel neki a bőr. Nem szabad erőltetni, a letapadás ebben a korban élettani, normális, sőt hasznos dolog (pelenkás babánál, kisgyereknél hasznos, hogy nem tud a bőr alá menni a szennyeződés). Igazából kamaszkorig nem gond, ha letapadás van, amennyiben nincs gond a pisiléssel. Utána meg általában magától megoldódik a dolog.

Az utolsónak igaza van, a húzogatással többet ártunk, mint használunk, mert a mikrorepedések hegesedéssel gyógyulnak, és később pont ez okozhat kóros letapadást. Csak ezt sajnos sok idősebb orvos, védőnő nem tudja, ezért tanácsolják az anyukáknak a húzogatást.

2013. okt. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A születése után megkérdeztem a gyerekorvost a kórházban, azt mondta hogy semmi esetre sem szabad neki huzogatni! 4 fia van a dokinak. Azért az elég durva amit az egyik válaszoló irt, hogy a 4 hónaposának ha kicsit vérzik nem baj. Hát ne haragudj, de nem tudja elmondani hogy fáj neki amit csináltok vele. Nem hiszem hogy normális az a kicsit vérzik dolog.....
2013. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem nem volt ilyen problémám, mert nálunk nem ennyire nagyon pici a kukac. Bár 3 éves de nagyon könnyen megfogható. Ha nálatok ilyen picike, akkor ne vizesen csináld, hanem töröld szárazra és úgy, de két kézzel mindenképp könnyebb dolgod lesz. Az egyikkel hátrafeszíted a tövénél és egyenesben tartod és a másikkal a hegyénél fogva hátrahúzod. Ne lepődj meg, ha esetleg feláll a kukac, de ebben az esetben könnyebb lesz megfogni is. Viszont ha nagyon szűk rajta a bőr, akkor cserébe állva nehezebb lesz lehúzni is.
2022. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!