Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a legkisebb korkülönbsé...

Mennyi a legkisebb korkülönbség két testvér között?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy aki kisbaba mellett esett teherbe, mennyi lett a korkülönbség a két baba között?

Most 6 hós a fiam, és sokszor eszembe jut, mi lenne, ha már úton lenne a kistesó. Mert pelenkázás közben sokszor rugdalja a hasam, mei taiban hordozom (ami pocakkal nehezebb lenne).

Hogy bírtátok két picivel?

És tervezett volt, vagy véletlen?



2013. okt. 22. 12:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Köztem és a bátyám között is 11 hónap van.
2013. okt. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Pont mint az előzőnél, bátyám és köztem 11 hónap van.
2013. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen akkor még kézzel mostuk a babaruhákat, a pelenkákat forgódobos mosógéppel. Nagyon örültünk annak a papírvékony

pelenkekiegészítőnek/ nem tudom már a nevét / ami felfogta a kakit és védte a pelenkát. Volt már akkor is eldobható pelenka, de csak ha utaztunk akkor használtuk.

Visszaemlékezve mi nem voltunk ilyen fáradtak, mint mostanában a kismamák.Természetes volt, hogy csinálni kell, ez a mi feladatunk.

A gyerekeim jó testvérek maradtak, igaz már Ők is szülők, én/mi pedig boldog nagyszülők vagyunk.

Van 3 unokánk, 2 fiú 1 lány. Imádom Őket !!!!!

2013. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

Az én fiaim között 17 hónap van. Terveztük, és nagyon örülök neki, hogy sikerült is. Semmi pénzért nem cserélném nagyobb korkülönbségre. Imádják egymást!!!! Vannak közös dolgaik, a kicsi mindenben a nagyot utánozza, amikor a nagy unatkozik direkt elkezdi húzni a kicsit, hogy együtt játszhassanak. A kicsi 15 hónapos, a nagy pedig 32 hónapos. Egy ágyban alszanak, és a nap 24 óráját együtt töltik. Anyai szemszögből nyilván neme gyszerű, de én azt szoktam mondani, hogy ebben legalább van kihívás! :) Visszagondolva 1 gyerekkel itthon lenni Hawaii-dizsi. Így mindig mindennek klappolnia kell, de minden fáradtságot megér! :)


A férjem és a nővére között 11 hónap van. Az már egy embernek szerintem kivitelezhetetlen, vagy csak hatalmas áldozatok árán. De ők is jól kijönnek egymással, bár gyerekkorukban sokáig nem is együtt laktak, mert nagyrészt a nagyszülők nevelték a sógornőmet.

2013. okt. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia! Én a szülés utáni első mensivel estem teherbe, kb.8 héttel a szülés után (tervezett volt, de nem gondoltuk, hogy elsőre sikerül).

Egy év van a két fiam között, mert túlhordtam a picit - a nagy okt.7, a pici okt.4.

Sem az elsőnél, sem a másodiknál nem éreztem a terhesség tüneteit, így szerencsésnek mondhatom magam. A nagy folyamatosan lett "nagyobb", így a súlycipeléshez és fokozatosan szoktam hozzá. Igen, rugdalta néha a pocakomat, de igyekeztem kitérni előle, nehéz volt az utolsó időkben cipelni a babát, magamat és a bevásárlást az emeletre, de túléltük. Az energiám fogyott egyre - már nem tudtam az egész lakást kitakarítani, megfőzni ...ilyesmik. Hozzájárul, hogy a nagyfiam a szülés előtt 2 héttel még éjjel 3-4x kelt, aztán ez hirtelen redukálódott 1-2-i kelésre.

Most a pici 2,5 hetes - még van segítségem, de már nem sokáig, még nem tudom hogy fogom bírni. Egyelőre a pici angyali baba, éjjel csak 1-2x kel enni, nappal nyugodt, hamar megszopizik. Viszont a nagy többet szeretne kimenni sétálni, itt bent játszani velem, de ez nagyobb korkülönbséggel is ugyanolyan.

Összességében örülök, hogy így alakult, az első évet kell túlélni és onnan állítólag nagyon jó lesz.

2013. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
10%

Minek kérdezel ha nem fogadod el a választ?

Teherbe lehet esni a szülés után egyből csak nem gyakori, de előfordul. Most szavazz le ujjra és élvezz a bugyidba.

2013. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

szomszédaink gyerekei között 7 hónap van :)

hihetetlen :) nyilván nem várták ki a 6 hetet, legalábbis ahogy számolom.... a kicsi 6 hónapra született :)

suliban osztálytársak voltak, gyakorlatilag mint ha ikrek lettek volna úgy nőttek fel :)

2013. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fiamnak vannak oviban csoporttársai, két tesó, de nem ikrek. Az egyik szeptemberben volt 4éves, a másik pedig júniusban lesz 4. A kisebbik ott is koraszülött volt.
2013. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem azért nem ennyire extrém, de 10 hónapos volt a fiam, amikor terhes lettem.

A második terhességet nehezebben éltem meg, nem tervezett baba volt, fizikailag sem bírtam annyira, a környezet sem volt valami segítőkész. 6 hónapos terhesen, óriási pocakkal toltam a babakocsiban a másfél éves fiam, volt olyan észlény, aki megkérdezte, hogy ekkora gyereknek minek babakocsi...Emelgetni végig emelgettem, mivel folyamatosan nőtt a súlya, nem hirtelen nehéz, így az nem volt gond:)

Amit sajnálok,h pont nyáron voltam terhes, a vérnyomásom végig a béka segge alatt, a fiam akkor tanult meg járni, egész nap a kertben rohangált, én meg nem tudtam tartani vele a lépést,állandóan fáradt voltam.

19 hónap van a két gyerek között, a kicsi most lesz két éves.

Imádják egymást, igazából ha tervezem akkor sem lehetett volna jobban. Ha újra kellene kezdenünk, akkor is így csinálnám.

2013. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves 16!

Újra lepontoztalak, hogy örülj! Csak mert nem volt hasznos a válaszod. Mint olvashattad, nem ikrekre kérdeztem, és nem az elméletre voltam kíváncsi. Jártam én is biológia órára. Hanem konkrét esetekre.


Mindenki másnak nagyon köszönöm a válaszát, ment a zöld kezecske.

És elismerésem minden anyukának aki két picivel is megbirkózik/megbirkózott!!!

2013. okt. 22. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!