Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves többgyerkőcös anyukák!...

Kedves többgyerkőcös anyukák! Mennyire nehéz kis korkülönbségű babákkal?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos. Kis korkülönbséget szeretnénk ugyhogy lassan készítjük a tesòkáját. Mire számítsak?Nagyon nehéz lesz? Másként csinálnátok mostmár? Mit tanácsoltok? Beválaljuk?

2013. jún. 11. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Nálunk 1év 4 hónap lett köztük, ahogy akartuk a tesót, rögtön össze is jött. Az első 10 hét volt nehéz nagyon!!! Utána napról napra könnyebb. Most mindketten átalusszák már az éjjelt, és nappal is belerázódtam a kétgyerekes létbe, a nagyobb most 19 hónapos, már vérbeli nagytesó, egyre önállóbb, a kicsi 3 hónapos, mosolyog, figyeli a nagyobbat. Úgy látom, nagyon fogják egymást szeretni, persze lesznek még itt nehéz napok. Én bevállalnám megint, ha valaki visszadobna a múltba, szóval hajrá :)
2013. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anyuka3 válasza:
100%
Szia! Nekem 3 fiam van; 5,5 éves, 3,5 éves és 16 hónapos. Mi is kis korkülönbséget szerettünk volna,amikor betöltötték a félévet, utána kezdtünk el dolgozni a tesón:. Én csak ajánlani tudom, csak a 2.félév, a mászós korszak a gázabb, hogy a tesó mütyüröket ne hagyjon a szőnyegen, nem mindegy merre szaladgál, de tanulható!
2013. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek között 18 hónap van.

Hááát, az eleje nagyon nehéz volt, szerencsére volt segítségem. Amikor a kicsi helyet kezdett változtatni, akkor jött a tesóféltékenység, elég durván. Két szabad percem nem volt, állandó kupi, gyilkolászás, valamelyik mindig üvöltött. Elindulni valahová annyi cucc kellett, hogy egy tevekaravánt is felpakolhattam volna.


Aztán ahogy a kicsi partner lett a játékban (kb. 2-2,5 éves kora után) egyre kevesebb balhé volt. Most kisiskolások, nagyon jó a kapcsolatuk, tök jól játszanak együtt. A társasban egy szinten vannak, programot jó csinálni mert egy korosztály. Elengedni is szívesebben engedem őket vásárolni, egyedül a játszóra hogy ketten vannak. Sok apróság van, ami szerintem nagy előny, úgyhogy én a kezdeti nehézségek ellenére nem bántam meg.

2013. jún. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: jót röhögtem. :-) Én vándorcirkusznak nevezem magunkat, amikor megyünk valahova. :-))


Nekem 2 év van a gyerkőcök között. A kisebbik most 9 hónapos. Vannak nagyon rossz napok is, amikor azt mondom, hogy ezt nem lehet kibírni, de még ezeken a napokon is arra gondolok, hogy mi akartuk a kis korkülönbséget, és újra így tennék, hiszen nálunk több dolog miatt "kellett" így.

Az eleje azért volt nehéz, mert a nagy dackorszakos, a kicsi hasfájós volt, ott a kendő hozott segítséget és több figyelem a nagynak.

Most mászik, mindent kinyit, kezdődnek a balesetek, a sarkában kell lenni, sőt most fogzik is, meg a szeparációs szorongás... Nem egyszerű. :-) Most a sok-sok séta, játszóterezés a "megoldás".

Valóban nincs egy szabad percem se, főleg mivel soxor van olyan, hogy még mindig 1-2x felkel éjjel a pici.


DE! Ha jó az éjszakánk, akkor általában jól össze tudom szervezni a dolgokat olyannyira, hogy náha már eszembe jut, hogy jöhetne egy 3. is. (sajnos az csak később, mert muszáj valahogy nagyobb lakásba költözni, helyhiány miatt)

Szerencsére a bátyus nagyon jó természetű, most kezdenek egymással játszani.


Ja, és segítségem semmi, de ami igazán segítene, ha kertesházban laknánk. Szerintem ott jóval könnyebb a kicsikkel! Ha így tervezitek, hajrá! Más is megcsinálta, nektek is fog menni!! :-)

2013. jún. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!