Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, mennyi idő alatt...

Gabszem kérdése:

Mikor, mennyi idő alatt alszik el este 1,5-2 évesetek és hogyan altatjátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 20 hós, az utóbbi időben úgy aludt el, hogy az ágya mellé ültem vagy feküdtem , simogattam a pelusát és viszonylag hamar elaludt. De most kb. 1 hete lázadás van az alvás ellen és éjszaka is ha felébred nehéz visszaaltatni, tegnap este vagy 2 órát altattam éjjel. Ha nem vagyok az ágya mellett akkor felpattan és sír utánam. Ma több mint fél óra volt az altatása. Nálatok hogy megy? És éjszaka hogy alszanak babáitok?
2013. okt. 25. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Kislányom 16hónapos.7után fürdünk,fél 8-kor vacsi,aztán 9-ig játék.9-kor elkapja a tejet,lefekszünk az ágyunkba,tv-zünk és odabújik hozzám és szépen lassan elalszik.Közbe simogatom a lábát,az arcát.Mikor elaludt átrakom a kiságyba és alszik reggelig.Eddig ringattam,de úgy végképp nem akart elaludni,igy maradt ez a verzió.Nem tudom segitettem-e.Lehet ő is csak a közelségedre vágyik...
2013. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam. Fél 7kor vacsi, fél 8kor fürdés, fél 9kor alvás. A kiságya az én ágyam mellett van, összebújunk, szopizás, közben dúdolgatok vagy mesélek neki, utána 15-20 perc max fél óra és alszik, végig mellette vagyok, simizést nem igényli. Éjszaka még ébred van, hogy elég a cumi, van, hogy szopizik egyet, fogzástól függ, hogy 2-4 alkalommal akár. Alszik fél 8ig reggel.
2013. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
19 hónapos lesz nemsokára a kisfiam. Minden este küzdés 3/4 óra mire elalszik! 8-kor fürdés, utána a kiságyba tejitalt iszik, (Ő akar már a kiságyba menni) aztán énekelek, simizem, dúdolok... de Ő csak egyre jobban felpörög, Ő is énekel, ki takarja magát, majd kéri, hogy takarjam be... Ha kimegyek, pár percig énekelget, feláll, berreg a szájával... majd kiabál, hogy anya, anya, apa, anya! Felváltva bemegyünk, aolyankor gyorsan hasra vágja magát, aztán egyszer csak elalszik. Leginkább akkor ha apa még dúdolgat neki! Szóval nem egyszerű! Pedig ez pár hónapig nem így volt, kb. 10 perc alatt elaludt miztán megitta a tejitalt! Nem rég romlott meg, szerintem túl "sok" neki egy nap, és nem tud már olyan könnyedén ellazulni! Legalábbis én így gondolom, a délutáni alvás is úgy zajlik, hogy fel van pörögve, énekelget majd hirtelen elalszik! Csak akkor elég neki 10 perc! Éjszaka pedig most, hogy jön a szemfoga 1X-2X ébred, de hamar vissza alszik!
2013. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!