Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok, ha elfogy a...

Ti mit csináltok, ha elfogy a türelem?

Figyelt kérdés
Kedves Anyukák, arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan kezeli az olyan helyzeteket, amikor elfogy a türelme úgy mindennel, a gyermekkel szemben is. Mit lehet ilyenkor csinálni, hogy ne kiabálás vagy méreg legyen belőle? Mondok egy példát, elég friss :) Náthás vagyok, tehát eléggé bágyadt, ingerlékeny, semmi nem jó állapotban :) Ilyenkor mindenre ugrok, minden kiakaszt.
2013. okt. 26. 10:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sétálni én is szoktam vele, meg próbálok mindent, ami megnyugtatja őt is, engem is. De nem mindig könnyű.. például ma hajnalban 5-kor kipattant a szeme. Ok, felkeltem, simogattam, beszéltem hozzá, stb. De csak nem aludt vissza. 5-10 percenként forgolódott, felállt a kiságyában, magyarázott. Hagytam, hátha visszaalszik. De nem. Kezdtem megint a simogatást, semmi. Aztán sírás lett. Ez így ment fél 7-ig.. na ott elszakadt a cérna.. Fáradt voltam, kimerült, és nem tudtam vele mit kezdeni. Végül kivettem, elringattam, és elaludt.. de nem voltam vidám vele.. és utána rossz érzésem volt, amiért nem voltam türelmesebb..
2013. okt. 26. 15:07
 12/12 anonim ***** válasza:

Hú, teljesen átérzem, amit írsz. Néha nálam is vannak ilyen pillanatok. Utána bűntudatom van, mert a babámra haragszom, hogy miért csinálja ezt-meg azt (pl minden ok nélkül csak sír, semmi nem jó, bármit próbálok, se nem alszik, se nem játszik, csak nyüglődik, stb). Viszont utólag visszagondolva, nem bánom, hogy lát ingerlékenyebb állapotban is, hiszen mindenki ember, nem lehet mindenhez fapofát vágni és mosolyogni olyankor, mikor pl legszívesebben minden hajszáladat egyesével tépkednéd ki! Elég nehéz, mikor egész nap egyedül vagy a babáddal, és nincs senki akihez szólhatsz, aki átvenné 5 percre, vagy csak legalább együttérzően rád nézne.

Nekem nincs jól bevált módszerem, egyszer fordult elő, hogy végső elkeseredésemben már betettem a kiságyába, mert már éreztem, hogy idegesebben nyúlok hozzá. Teljesen kiborultam, ott bőgtem, ő meg kb 2 perc alatt elaludt az ágyikójában. Nah, ott végképp bőgtem, hogy szegény gyerek ilyen stresszben aludt el - aztán rá fél órára mosolygósan kelt, én elnézést kértem tőle, és túlléptünk a dolgon...de néha tényleg nagyon nehéz.

13 hónapos anyukája

2013. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!