Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája volt "befekvős...

Akinek a babája volt "befekvős" neurológiai kivizsgáláson, mi volt? Milyen vizsgálatokat csináltak? Meddig kellett bent lenni a kicsinek? Szülő maradhatott vele éjszakára?

Figyelt kérdés
Minden infó érdekel. Köszi!
2009. nov. 13. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy nem válaszolok, inkább kérdeznék.Nekünk is kell menni a jövő héten neurológiai vizsgálatra, és nem tudom mint csinálnak majd ott?

Nálatok miért kellett menni?

Mégegyszer bocsi hogy nem válaszoltam.

2009. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mi is ma kaptunk soron kívüli időpontot hétfőre és közölték, hogy lehet, hogy osztályos kivizsgálásra lesz szükség.

Néha előfordul, hogy "megdermed" a kislányom eltorzul a kis arca és 1-2 másodpercig remeg a feje és kezei. Nem tudom semmihez kötni, hogy mi válthatná ki. Van, hogy 1 nap 2-3-szor is előfordul, de van, hogy 2-3 hétig sem. Az apukájának hajlama van epilepsziás rosszullétekre, ezért is aggódom, nehogy neki is epilepsziája legyen, bár ezek a "rosszullétek" nem hasonlítanak a párom rosszulléteire. Azt tudom, hogy lesz EEG, de azon kívül semmit. Eléggé ideges lettem ettől a befekvős dologtól.

Nálatok, mi a baj? Miért mentek?

2009. nov. 13. 16:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Jajj, sajnálom.Reméljük nem lesz nagy baj, és nem lesz epilepsziás.Elhiszem hogy ideges vagy.

Hát nálunk a doktornőnek nem tetszett a kisfiam nem úgy használja a kezecskéit ahogy azt kellene, és ezért mondta hogy a biztonság kedvéért nézze meg szakember is.Lehet hogy tornáztatni kell.Én is megijedtem egy kicsit, és nem tudom milyen vizsgálatok lesznek.

Hát reméljük nálatok is minden rendben lesz, sok egészséget nektek, és jobbulást a picinek!!!

Szia, 2 hós kisfiús anyuka

2009. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és minden jót nektek is!
2009. nov. 13. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a baba nyugtalansága (sokat sírt) miatt volt egy utunk a neurológiára. Amikor a Margitba irányított a gyerekorvos és ott az osztályvezető közölte, hogy min. 5 napig bent fognak fogni akármennyire is csak a biztonság kedvéért kérjük, hogy nézzen a gyerekre - mondtam, hogy ezt nem. Így a Madarász szakrendelőjében lévő neurológushoz mentünk el. A nő megvizsgálta és nálunk semmit nem talált. Szerintem érdemes mindkettőtöknek előbb ide kérni időpontot és nem rögtön befeküdni vele. Egyébként a Margitban Anya is bent maradhatott volna a babávál, de 3 ágyas szobákban...

Én csak akkor feküdnék be a babával a helyetekben, ha egy előzetes vizsgálat alapján szükség van rá.


Remélem segíthettem.


Egyébként mozgáskoordinációt, reflexeket nézett a doktornő a babánál.

2009. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi a Heim Pál-ba megyünk. Ha jól tudom, a Madarász utca is ide tartozik ill. egy intézmény különböző telephelyei. Remélem, itt is minden rendben lesz.

Köszönöm. Akinek van még tapasztalata, várom!

2009. nov. 13. 17:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 2 hetes korában volt bent a Margitban kivizsgáláson.A születésekor oxigénhiányt kapott,emiatt vizsgálták.Hétfőtől-péntekig volt ott.Aki vidéki,szoptatós anyuka volt egy külön kórteremben ott lehetett éjszakára is.Vizsgálták EEG-vel ébren és álmában (az epilepszia miatt),pszichológiailag,gyógytornász tornáztatta,nézték a hallását,látását,ilyesmik.Én nagyon nehezen viseltem,ott voltam amikor csak lehetett (11-21ig),de mára már örülök,hogy jól kiviszgálták.És hála istennek nem találtak semmit nála,csak tornáztatni kellett kicsit.Azóta 7 hónapos egészséges kis rosszcsont,és nagyon gyors mozgásfejlődésű baba!Remélem segítettem!

2009. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hósan kellett befeküdni,mert sokat nőtt a fejkörfogata. Ezért ultrahangozták,vért, vizeletet vettek tőe,EEG-t csináltak.
2009. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:Fizetni kellett az éjszakáért,pedig szoptattam,nem is értem miért...
2009. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2009. nov. 14. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!