Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkivel közli ezeket a...

Mindenkivel közli ezeket a gyerekorvos?

Figyelt kérdés
Csípőficam szűrés, koponya uh. szem vizsgálat...stb. Ezek kötelező vizsgálatok? Itt vagyunk 8 hónaposak és nekem egy vizsgálatot sem mondott a gyerekorvos. Nem küldött el sehova. Ez jó, vagy menjek másik gyerekorvoshoz?
2009. nov. 13. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nálunk a koponya uh-ot a kórházban megcsinálták még.

a csípőszűrés 3 hetesen és 4 hónaposan volt. kötelezően. de szerintem ez gyerekorvostól függ.

2009. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mie gondolsz,

nekünk koponya uh még a kórházban volt 2-3 naposan,

csípőszűrésre adott telefonszámot, hogy hova jelentkezzünk be, szem vizsgálat? Azt nem mondta.

2009. nov. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bea24 ***** válasza:
most 3 hós a kislányom, de mi egyből mindenhova kaptunk beutalót és már túl is vagyunk rajta. kérdezz rá.
2009. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Egyszer már rákérdeztem a védőnőnél a csípő szűrésre, de azt mondta, hogy ha nincs baj, nem kell menni. Nem tudom miért nem mond semmit a doki.
2009. nov. 13. 20:17
 5/14 anonim ***** válasza:

Szemvizsgálat nem kötelező, csak akkor csinálják, ha van a családban erős szemüveges, vagy örökletes szembetegség.

A koponyuh-t és a hasi uh-t nekünk 2 hónapos korig kell megcsináltatni, beutalót kaptam, jövő héten megyünk, ezek kötelezőek, úgyhogy nem jó, hogy titeket nem küldtek sehova.

2009. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Olyan nincs, hogy a védőnő kijelenti, hogy nincs baj, nem kell csípőszűrésre menni... 3hónapos korban még mindig "kötelező2 vizsgálat. A koponya uh-t általában szülés után megcsinálják a kórházakban, de ha nem , akkor választható hogy később viszik-e a babát? (ajánlott, semmi bajt nem okoz).

2009. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lányom 17 hós, már a kórházban születésekor nézte ortopéd, és azt mondátk, utána nem kell 6 hetesen vinni csípőszűrésre, ha nincs gond, tehát erről nem maradtál le. Hasi uhon voltunk 6 hetesen, meg hallásvizsgálaton, ezek időpontját már a kórházban megadták távozás előtt.

Szemészeten is voltunk 6 hetesen, mert átmosták a könycsatornáját, de ez egyéni, nem minden babának kell.

Szerintem más kötelező nincs, ha meg gond van, úgyis menni kell.

Koponyáról, szemészetről sehol nem esett szó...

2009. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6 hetesen csípőficam,szemész csak 9 hósan ha még kancsalít,koponya uh-t nemtom mert nálunk amúgy is több minden vann mivel korasszülött volt.Viszont mait írtam az normál babára vonatkozik nálunk.Errefelé így van.kérdezz rá 7 és fél hós anyuka
2009. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hónapos és semmilyen szűrővizsgálaton sem voltunk. Csak a gyerekorvos nézte meg minden hónapban. Még nagyon pici volt, amikor rákérdeztem, nekem is azt mondta a védőnő, csak akkor kell vinni, ha az orvos valamit nem talál rendben. A környékünkön egy babát sem küldtek. Egyik ismerősömnek 6 hetesen kellett vinni a babát, csípő, kopony uh. stb. Ott minden babát küldenek 6 hetesen, ő úgy tudja, hogy kötelező. Akkor most mi van? Ha ennyire hülye az orvosunk én is váltok! De ha kötelező lenne és ő egy babát sem küld, akkor nem hiszem, hogy ez következmények nélkül maradna. Most megijedtem.
2009. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a védőnő és a gyerekorvos, hogy pár éve kötelezőek ezek a vizsgálatok, ha lát eltérést ha nem, akkor is kiadja a beutalókat és el kell vinni a babákat, amit a kiskönyvébe is beírnak, hogy megjelentünk. Csak a koponya és a hasi uh sok helyen fizetős (10ezer ft), kevés kórház csinálja meg ingyen sajnos. Budapest Pesti oldalán már csak a Dél-pestiben van ingyen, eddig a Heim Pál csinálta, de már ott is fizetni kéne érte.

A sógornőmnek lányának Kisvárdán is hazamenetel előtt megcsinálták, ott is kötelező.

2009. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!