Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhová felmászik a lányom...

Mindenhová felmászik a lányom babakocsi, etetőszék, székekre mit csináljak? Féltem őt!

Figyelt kérdés

Tudom hogy ebben a korszakban van de életveszély a drágám ahova ő felmászik:) ilyenkor olyan büszke magára, imádom de a konyháig alig merek kimenni nehogy valami legyen!!

Egy 1éves kislány anyukája!


2013. okt. 28. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz folyton a nyomában, de azért ilyenkor le kell venni, mindig el kell neki magyarázni, hogy nem szabad, mert ebből nagy baja is lehet, megüti magát, fájni fog, stb. Meg kell neki tanítani, hogy ezt nem szabad.

És biztos lesz olyan, hogy még azután is felmászik majd, de legyen belenevelve az, hogy bizonyos helyekre nem szabad.

Nálunk is volt egy ilyen korszak, de el lett neki magyarázva, hogy ide meg oda nem szabad, mert megsérülhet, stb. Volt, hogy esett is sajnos, abból azért tanult is. Aztán egy idő után leszokott az ilyen veszélyes helyzetteremtésről.

2013. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen nekem is mondták már azt i hogy hagyjam majd meg tanulja leesik! azért én nem akarom végig nézni hogy összetöri magát ezért kértem itt segítséget:)

Szoktam neki mondani hogy nem szabad de kis csibész rám néz és röhög azt legyek vele kemény:)de okos mert az ágyról is szépen letolatva jön már le! remélem ez csak egy állapot meg az újdonság élménye aztán elfelejti! az ember nem is hinné milyen kis rafináltak meg okosak! a mosógépet simán kikapcsolja kinyitja pl:)

2013. okt. 28. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Babakocsiba bekötöd,székeket betolod asztal alá,etetőszéket is elteszed.Ha van olyan helyiség ahová nem sűrűn jártok be,átteszed oda és becsukod az ajtót.De nem tudod elkerülni az esést sajnos,még maguktól is képesek fejre esni akár ülésből is :D Szintén 1 éves az én lányom is,aki most épp az etetőszékét tolja ide-oda a szőnyegen :D
2013. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A babakocsiba ha sétálunk semmi baj be van kötve de mivel kis lakásunk van a kocsi itt van bent nem hagyom az erkélyen és ezért néha megtalálja játszik vele csak tegnap azt vettem már észre hogy benne csücsül pöckösen:)!!a székeket minden nap betolom de ő kihúzza tolja jobbra balra:)

kis pusztítók:)

2013. okt. 28. 11:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak kiábrándítani, de ez csak rosszabb lesz :D Minél ügyesebb annál több helyre fog feljutni. 1 évesen még nem kell hagyni garázdálkodni, akkor legyen szabadlábon amikor a teljes figyelmedet neki tudod szentelni. Egyébként mindig ücsörögjön melletted, a kislányok amúgy is szeretnek főzni. Vond be!!!
2013. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam, de nm mászik fel, ha látom, hogy olyan helyre próbálkozik, ahová nem szabad, elmondom neki eddig megértette, az ágyról anno megtanítottuk letolatni és ez működik mindenhol: lépcső, szék, bármi amire felülhet. Eddig nem volt gond, sem szekrényre sem asztalra nem mászik, tudja, hogy nem szabad: az ujjamat felemelem és mutatja ő is és rázza a fejét.
2013. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eddig ő sem mászott fel tegnap fedezte fel milyen kis ügyes kislány:)és ezt is azért mert egy nagyobb kislánytól látta(bnőm lánya 2éves)

Köszönöm a tanácsokat tapasztalatokat:)

Édes lehet a fiad hogy utánoz a kezével:)

2013. okt. 28. 12:55
 8/10 A kérdező kommentje:
ooh főzni nagyon szeret imád az ölemben nézelődni sőt követeli is ha nem a kezemben van miközben tevékenykedem a konyhába:)imádja ha mesét olvasok neki akkor is ül az ölemben és hozza az aktuális könyvet amit olvasni kell:)
2013. okt. 28. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az etetőszék össze van csukva, a babakocsin be van kapcsolva a kar és egy hátizsák is van benne.
2013. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:) a babakocsiba én is belepakoltam már de kipakol sőőt még élvezi is hogy pakolhat, ha meg össze van csukva az etető akkor meg magára rántja:)de lenne még egy kérdésem 1éves lesz a kislányom jelenleg 8,8kg és a doki mindig azt mondja hogy sovány pedig olyan jó kis hurkái vannak!!!

Nektek hány kiló volt 1évesen a gyerkőc???

2013. okt. 28. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!