Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad a kisbabának tehéntejet...

Szabad a kisbabának tehéntejet adni?

Figyelt kérdés
A testvérem mindjárt 2 hónapos. Mindenhol azt olvastuk,hogy tehéntejet csak egy éves kor után szabad neki adni.Viszont mindenki azt mondja az ismerőseink közül,hogy ő a gyerekének már az első hónapban adott és utána folyamatosan. Meg még azt is,hogy a tehéntejet keverte kamilla teával és úgy adta.Anyának nincs teje,így nem tudja szoptatni és ma kipróbálta ezt. Én egyáltalán nem örültem neki és veszekedtem is vele,mert nem gondolom,hogy szabadna. Ti mit gondoltok erről?
2013. okt. 28. 17:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

az ilyen kicsi babáknak még nem elég fejlett az emésztőrendszere a tehéntejhez. ha van lehetőségetek kecsketejre, akkor inkább azt adjátok.

de a tápszer azért van, ha az anyukának nincs teje, akkor is tudjon mit adni a babájának.

2013. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
NEM, tápszert lehet neki adni. Nem jó a veséjének és egyébként sem tudja ilyen korban a szervezete feldolgozni az anyaitól idegen tejfehérjéket rendesen. A tápszer emiatt lett kitalálva, mert abban az anyatejhez hasonló tejfehérjéket próbálnak tenni, és az abban lévő adalékok valók az ilyenkorú babáknak. Doki felírja, vagy vehettek boltban. Legjobb ilyen babának hipoallergén, de doki tanácsolja, ilyen pici korban mindenképpen. Beszéljetek a gyerekdokival.
2013. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Ne adjatok neki tehéntejet! 2 éves korig nem ajánlott! Ha anyukádnak nincs teje, írassatok a gyermekorvossal receptre tápszert! 1 éves korig felírhatja és úgy sokkal olcsóbb!
2013. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
kecsketejet se adjatok neki,az is allergizál.ismerősöm mindkét gyerekének azt adta,a kisebbik laktózérzékeny.inkább tápszert!!
2013. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én már próbáltam mondani,de senki nem hallgat rám..
2013. okt. 28. 17:52
 6/20 anonim ***** válasza:
21%

Anyumnak elment a teje én 2hos korom óta kaptam tehentejet. DE! szigoruan forralva és higitva! 1/3resz forralt hazi tehentej, 2/3resz forralt viz.

ja, sose volt semmi bajom.


Most az en babám is 2honapos, de nekem mar 3hetesen nem volt tejem sajnos, tapszert kap, de nagyon megfogja a hasat, nem tud kakilni sehogysem olyan Kemény lesz neki. :( pedig mar nem az első tápszer.. Most gondoltam rá a napokban, hogy egy-egy etetesnel így adok neki a tápszer helyett és hátha meginditja neki a kakit.:)


Eredeti temara visszaterve, forralatlanul és higitatlanul semmikeppen nem adnam! A kamillas verziot anyum is mondta! :)

2013. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
amúgy a tápszer is tehéntej alapú.
2013. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Akkor olvastasd el anyukáddal ezt a cikket, és az előttem szólónak is ajánlom figyelmébe, mielőtt marhaságokat ajánlgat nektek.

1 éves kor alatt szigorúan tilos a tehéntej, a kecsketej pedig egyenesen veszélyes csecsemőkorban.


[link]

2013. okt. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%

Harom gyereket nevelt fel a draga jo anyam, mindharmunkat igy! Megis elunk, sosem voltunk betegek, a csontjaim mint a beton! Volt autobalesetem is sajnos, meg még gyerekkoromba probaltam parszor osszetorni magam, de sose sikerult :D ezt asszem a tejnek koszonhetem. :)

de legyen marhasag! :)

Par ev mulva mar ugyis mas lesz a sztenderd.. :)

2013. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Régen teljesen más volt a tej, mint ma. A mai tejeket már nem szabad ilyen korán adni, mert tele vannak mindenféle szarral.
2013. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!