Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babának lehet már...

Másfél éves babának lehet már forralatlanul adni a bolti 1,5%-os tehéntejet?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok rá, tájékozódom. Mondjuk valamilyen műzlivel, gabonapehellyel? És mézet mikortól lehet adni?
2013. okt. 24. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen lehet adni, nem kell már neki forralni. Mézet is ehet már.
2013. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Miért kéne forralni a bolti tejet? Én pl soha nem forraltam a fiamnak, és 1 évesen kapott először.
2013. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Adhatsz, de 2 évtől ajánlják a tejet. Viszont én úgy tudom, hogy minél nagyobb zsírszázalékossal kell kezdeni, én biztos nem másfél százalékosat adnék.
2013. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8 hónapos kortól adható a túró, joghurt, sajt, 1 éves kortól pedig a tej!!!!
2013. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Én hamar elkezdtem neki, mert ha vacsizott velünk 6-7 fele, utánna nem akartam még tápszerrel is "teletömni", igy jött a tej. Nem forraltam soha neki, csak bolti tejet kapott 1,5-et.Soha nem lett baja töle, de hála az égnek az én fiamat soha semmi nem ütötte ki, és kaját sem "adott vissza" hogy úgy mondjam. :) Vanhogy tápszert vacsizik (nem igazán kell már neki, ugyhogy most a vaniliás izesitésüt proszáljuk éppen) és van hogy tejcit vacsizik.

Viszont amit én hallottam: állitolag nem ihat meg 5 dl-nél többet egy nap. Hogy igaz vagy sem azt nem tudom, mi betartjuk.

2013. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A bolti tejet nem kell forralni, mert eleve már hőkezelve van. Igaz, javasolják, hogy csak 2 éves kor után igyon tejet a baba, de ha nem allergiás, ihatja 1 éves kora után is akár. De ami engem jobban megfogott, a müzli meg a gabonapehely, szerintem azokra még abszolút nincs szüksége, a müzliben lévő magokat nem biztos, hogy meg tudja még rágni. A lányom 3 évesen evett először ilyeneket, de akkor is csak azért, mert a nagyobb tesói ették.

Úgy tudom a mézet, mogyorót sem javasolják 2 éves kor előtt, a müzli ilyeneket is tartalmazhat.

2013. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Védőnő nekem azt mondta kell forralni ha mindenáron adni akarok neki 1 éves korától.De nem forralom,hiszen hőkezelt.De 1,5öst ne adj neki,az víz...2,8-3,5 minimum...Gabonapelyhet nem adnék,cukros mind (ha a nesquik-re meg ezekre gondolsz).Mézet 1éves kor után kaphat már,de szerintem ne adj neki azért sokat és sűrűn.
2013. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tejelő szarvasmarhával foglalkozom és 16 hónapos a fiam. Tejet 2 éves kortól nem ajánlják már! Teljesen jól írta egy korábbi válaszoló. Sőt, ha van bármilyen allergia a családban 3 éves kor az ajánlás. Tejfehérje érzékeny a fiam, úgyhogy voltunk néhány helyen, ahol elmondták és szakmabeliként teljesen egyetértek vele. Viszont, ha valaki már ad, akkor ne boltit, hanem megbízható helyről származó termelői tejet vegyen, mert a bolti dobozosnak nem sok köze van ahhoz, ami a tehénből kijön: alkotórészeire bontják, beállítják a zsírt és fehérjét.....
2013. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szóval 2 éves kortól ajánlják és nem 1!
2013. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Nekem csak olyan hozzátáplálási táblázataim vannak, ahol a tejet 1 éves kortól írják!
2013. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!