Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bunkó kérdés akar lenni,...

Tica0121 kérdése:

Nem bunkó kérdés akar lenni, de: miért van az, hogy sok nő mikor gyereket szül, elkezd mindent többes számban csinálni?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt: bekakáltunk, x hónaposak vagyunk... Ennél már csak az bántja jobban a fülemet, ha a férfi mondja, hogy szülünk!

Nektek is van ilyen, ami nektek nagyon zavaró? Vagy csak én vagyok ma ilyen kukacos? :)


2013. okt. 30. 10:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%

Te vagy ilyen kukacos!

Én még nem szültem, de simán elbeszélgettem így a macskával. "Na, álmosak vagyunk?" vagy akármi, nincs ebben semmi.

Olyan szoros a kapocs, hogy ez így jön le és kész.

2013. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%

Én sem értettem és meg is fogadtam, hogy soha nem fogok így beszélni... aztán megszületett a babaám és nesze neki, egy csomószor azon kapom magam, hogy így beszélek.


A válasz amúgy egyszerű: Első sorban azért, mert az első pár hónapban tényleg szinte teljesen egyek vagytok. Másrészt tényleg együtt csinálunk egy csomó mindent. Azt hogy "bekakáltunk" azt nem mondom soha, de "hazamegyünk és eszünk", vagy "most megyünk és kicseréljük a pelust" ezek ilyen kis babával tényleg "közösségi" (:D) tevékenységek, hisz mindketten kellünk hozzá.

2013. okt. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
48%
Én meg azt nem értem, minek ezt minden nap megkérdezni.
2013. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg furcsa, főleg aki egy mondattban ilyen szót mond.
2013. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nekem is van babám, most 3 hós. De nekem valahogy ez kimaradt és továbbra is zavar... vagyis bántja a fülemet. Pedig azt hittem, ha meglesz a bébim, akkor nem fog zavarni... :)
2013. okt. 30. 11:06
 6/32 A kérdező kommentje:
3-as, szerintem nem miden nap van ilyen kérdés, legalábbis nem gyakran láttam. De ha mégis, akkor bocsi!
2013. okt. 30. 11:09
 7/32 anonim ***** válasza:
12%

Fogalmazásból 1-es!!!

Nem többes számban csinálod, hanem többes számban beszélsz.Ha pl 2 ember csinál valamit, azt úgy írjuk, hogy KÖZÖSEN.Olyan ami te írtál a MAGYAR nyelvben nincs..ezért nem értem, hogy ha még fogalmazni se tudsz, még is mire fel ítélkezel te bárkinek a beszéd stílusán???

Amúgy meg keresgélj az oldalon, mert trillió kérdés volt már ezzel kapcsolatban..lehet rajtuk csámcsogni.

2013. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
19%
Látom túl sok időd van a gyerkőc mellett.
2013. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%
Engem nem kimondottan zavar, bár én sosem beszélek így, kivéve ha tényleg valamit ketten csináltunk (pl. sétáltunk, aludtunk). Bizonyos esetekben viszont tényleg viccesen jön ki.
2013. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért kellilyen stílusban írni/hozzászólni. Igen, van időm a gyerek mellett, és szerintem érthető volt a kérdés. És nem bántottam senkit. Akkor engem miért kell? Nem ítélkezem, csak engemm zavar, érdekelt, hogy mást is zavar-e? Ennyi!
2013. okt. 30. 11:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!