Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ideális viselkedés és...

Mi az ideális viselkedés és törődés egy nagyszülőnek?

Figyelt kérdés

Egy másik városból költöztem át 50km-re a páromhoz!

Nagyon kedvesek voltak hozzám!Önzetlenek lesték minden "anyagi" kívánságom.

Megszületett a fiam azaz az Ő unokájuk.Az ujdonság varázsa hogy jöttek rendszeresen mi is mentünk rendszerese (2 utcára laknak)

Minden oké volt.soha egy összetűzés nem volt!

Van egy cégük az a jelmondtat hogy mindent a munkáért hétfőtől szombatig reggel 6tól este fél 7 ig dolgozik após és a párom! 20 hónap alatt nem tudtam kérni a páromtól hogy miattam vegyen ki egy szabadnapot hogy a családomat meglátogassam gyerek nélkül!

Mert a munka!!!!

Anyós reggel 7 től délig dolgozik egy patikában.mondanom sem kell hogy szabad mint a madár.

Na most az bánt engem hogy mindent megvesznek a gyereknek "anyagiakban"

Apos 2 hete nem látta a fiam anyós 8 napja!

Anyós vásárlási mániában szenved .az utcán összetalálkoztunk és egy ruhabolt volt közöttünk természetesen a ruhaboltba ment be miután egy sziasztokot elhintett.

soha nem gondoltam volna hogy képesek ilyenre!

Anyósnak minden héten szárítom be a haját arra bezzeg tud hívni.

Tudja jól hogy nekem csak ő a segítségem de egyszerüen nem akarom rábízni a gyerekem mert feladat lenne neki és nem öröm forrás!

Ez nagyon nagyon rosszul esik.

A barátnőm kisfiát napi szinten elkéri mama mert szeret vele lenni nálunk csak egyszer fordult elő!

Én inkább lemondok dolgokról de ne kényszerből vigyázzon rá! Mi a véleményetek?


2013. okt. 30. 20:10
1 2
 11/11 Julie S ***** válasza:

Sok ember pénzzel, vagy azon vett dolgokkal tudja csak kifejezni a törődését. Valószínűleg nincs gyakorlatuk a szeretet és a törődés más formában történő kifejezésében. Vagy félnek jobban belevonódni az érzelmekbe. A munkamánia ehhez gyönyörűen társul, hiszen kellően távol tart másoktól és az anyagiak előteremtéséhez is tökéletes, amivel megint csak kellően távol tudják tartani magukat másoktól.

Erőltetni nem lehet ilyen esetben a dolgokat, csak lassan megpróbálni rávezetni őket, hogy a munkán és a pénzen túl is van élet. Illetve, hogy egy kis családi élettől még nem dől össze a világ. :)

2013. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!