Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon megvagyok ijedve!...

Nagyon megvagyok ijedve! Tapasztalatok! Oltás utáni láz vagy más (influenza) betegség? 39,5fokos láz.

Figyelt kérdés

10napja kapta a 15.havi oltást.ma d.u.39,5 volt a láza.vittük az ügyeletre kapott lázcsillapító szurit,és a doki szerint virus.a lázon kívül semmi baja.most a lázcsillapító szuri óta csak 37,2.étvágy ,kedve is jó.

ugye "csak" az oltás és nem influenzás?


2009. nov. 14. 20:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

egyesek sem azt mondták, h ne tegyen semmit. mondtam, h csillapítani kell a lázat, ez természetes.

a cikket édesanyám is írhatta volna, mivel az ántsz-nél közeg - és járványügyi felügyelő vezető, a tesóm pedig kutatóbiológus, tehát nem hasraütésszerűen nyomkodtam a klaviatúrát. a fiam is megkapa már, mert 1.5 éves, előtte hidd el, h elég komolyan indormálódtam tőlük.

2009. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
6kor kapta a lázcsillapító oltást.mikor megy el a hatása?
2009. nov. 14. 21:46
 13/21 anonim ***** válasza:

átlag kb. 3-4 óra. de ez sok mindentől függ. pl. h mit kapott, h reagál rá a szervezete, stb. megnézheted, h lázas-e. lehet egyébként, h napokig is eltart, akkor konzultálj az orvossal, mert akkor ő tud csak igazán megnyugtatni. legalábbis akkor már én is hívtam volna, ha belázasodott volna a fiam.

ha lázas, akkor adj neki kúpot pl. v hűtőfürdő, panadol, nurofen. nem tudod milyen szurit kapott?

2009. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

1ml demalgonil .

ja, persze hétfőn mindenképp megyünk a saját dokinkhoz,ezt az ügyeles is mondta.

2009. nov. 14. 21:57
 15/21 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamon az MMR oltás utáni 7. napon jött ki a láz, 39-40 fokos! Nem ment le semmivel, kórházba kerültünk, ott sem ment le 3 napig semmilyen gyógyszer, kúp, szuri hatására, nagyon durva volt...:( De túléltük, gyakori prizniceléssel (érdekes módon a hűtőfürdő most nem jött be).
2009. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
39%
...tudom hogy természetes a lázcsillapítása,nem okoskodásnak szántam...de azért ne felejtsük el, hogy ez a természetes védekező reakciója a szervezetnek vírusokkal szemben.39 foknál már enyhe lázcsillapítás javalott,ha felszökik 40-re akkor kell bevetni a gyógyszeres láda tartalmát.
2009. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

hát nem szarozott az ügyeletes doki... ez lehet, h tovább is lent tarja neki. fogd meg éjjel is többször, az a biztos.

remélem reggelre kialussza!

a lázcsillapításos dolgot nem a szintén 85%os anyukának szántam:) amúgy teljesen igazad van.

2009. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A 15 hós oltás után 10-14 nappal előfordulhat magas láz, ez a szervezet reakciója az oltásban lévő 3 kórokozóra.


De azért a biztonság kedvéért hétfőn vidd el szerintem a gyerekorvosotokhoz!


Minden jót nektek!

2009. nov. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

szerencsére már nincs láza, de még ellenőrzés alatt tartom.

holnap mindenképp felhívom a dokinkat,elmondom mi volt.

2009. nov. 15. 09:47
 20/21 anonim ***** válasza:

örülök, h jobban van már:). lehet, h estére megint felmegy neki, akkor sem kell megijedned! lázcsillapító és kész.

aki meg lepontozott, annak annyit, h nekem is be kellett volna paráztatnom szegény anyukát??? mert gondolom azt pontozott, aki szerint ez influenza, és az oltástól nem lehet láz. kicsit téjékozódni kellene talán, nem rosszindulatból pontozgatni... szánalmas...

2009. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!