Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, aki 6...

Van olyan anyuka, aki 6 hónapig kb. szoptatta úgy a babát, hogy napi egyszer pótolt mellé tápszerrel is? Lehet így hosszútávon szoptatni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 04:36
 1/8 JnéHN ***** válasza:
Miért pótolsz mellé?
2013. nov. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha csak napi egyszer pótolsz, akkor lehet, hogy sűrűbb szopival kikerülhetnéd a pótlást.

Amúgy én is pótoltam és 1 évig szoptattam. Nagyon nem mindegy, HOGYAN pótolsz, ha szopibarát módon, akkor nincs baj, ha üvegből, akkor kell némi szerencse, no meg egy kitartó baba a folytatáshoz.

2013. nov. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hós korában két hétig csak tápszeres volt a babám (kórházban voltam, nem is fejtem), aztán utána "hibrid" lett, majd kb. másfél hónap alatt lett újra csak anyatejes. Végül 16 hós koráig szopott. Úgyhogy minden lehetséges :)
2013. nov. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én így voltam az 5. hónaptól, ekkor estére Sinlacot adtam a lányomnak.


A gyakoribb szoptatás sem segített, a végén már szinte félóránként szoptattam, mégis sajnos 6-7 hónapos kora körül már tápszert is kellett adnom neki.

Most 11 hónapos, már csak napi 15 ml jön le, már nem szoptatom, hanem lejefem és 2 naponta adom oda neki.

2013. nov. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet szoptatásbarát módon pótolni? Amugy 8 napos a babs. Az elsőt 11 hónapig szoptattam. Xe most kevesebb a tejem.
2013. nov. 1. 11:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibàkért,
2013. nov. 1. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:
én az esti szoptatás után adtam még pár 10 ml tápit,8 hónaposan magától hagyta abba a szopást,de még most fél év után is lenne tejem.
2013. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szopibarát módon pótolhatsz kispohárból, kanállal, és Medela sns-sel is. Az a lényeg, hogy ne cumisüvegből tedd.

Az sns egy kis tartály, amiből vékony szonda vezet ki. A tartályba kell tenni a tejet, vagy tápszert, a vékony szondát pedig a mellbimbódhoz kell erősíteni, úgy, hogy a melleddel együtt tudja bekapni a baba. Ezzel a módszerrel úgy jut pótláshoz, hogy közben szopizik, és ingerli a melledet. 1-2 héten keresztül alkalmazva, a pótlás mennyiségét fokozatosan csökkentve el lehet jutni a kizárólagos szoptatáshoz.

Higgy magadban, hívj és fogadj el segítséget, pihenj (ha tudsz), ne görcsölj, szoptass igény szerint, (éjszaka is), hordozd a babádat, és nem lesz semmi gond. Meglátod. :)

2013. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!