Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát süssek 1 éves...

Milyen tortát süssek 1 éves szülinapjára? Tejet és tojásfehérjét még nem kapott.

Figyelt kérdés
linkelhettek receptet is. köszi
2013. nov. 3. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam akkor már kapott mindkettőt és a tortáját rendeltem. Ennek ellenére meg sem kóstolta, viszont jól mutatott a kulimászos kezével a fényképeken.

Sok rokonvendégünk volt, természetesen elfogyott a torta - inkább nekik süsd szerintem ha fogadtok vendégeket, mert a baba ha eddig sem evett édességet, abból sem fog enni sokat.

2013. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

tej- és tojásmentes piskótához:


2,5 dl 100%-os almalé

12 dkg cukor½

citrom héja és leve

1 cs. Vanilincukor

25 dkg liszt

1 csomag sütőpor

csipet só

1 mokkáskanál szódabikarbóna

6 evőkanál étolaj


Előkészítettem a tortaformát (20 cm), kikentem egy kevés tejmentes margarinnal és beliszteztem. A sütőt 200 C-ra előmelegítettem.


Az almalét a cukorral, citrommal és vanilincukorral habosra kevertem. Tényleg habos lett, és egészen krémes volt a színe. A többi száraz hozzávalót elvegyítettem, majd az almalés keverékhez adtam. Végül belekevertem még 6 evőkanál étolajat. Állagra itt teljesen úgy nézett ki mint egy kevert tészta.


A tésztát az előkészített tortaformába simítottam, betettem a forró sütőbe, amit 5-8 perc után 180 C-ra állítottam. Összesen kb. 25 percig sütöttem. Érdemes tűpróbával megnézni, hogy megsült-e, mert csalóka, kívülről jobban pirul, mint a hagyományos piskóta. Pár percig a formában hagytam hűlni, majd egy rácsra borítva teljesen hagytam kihűlni mielőtt három lapba vágtam volna.


Szia! Én a fenti recept szerint csináltam meg a kislányomnak a tortát. Kicsit bizarr az almalé, de finom!!! :)

Tölteléknek pedig botmixereztem túrót őszibarackbefőttel és apró kockákra vágtam egy őszibarackot és még azt dobáltam bele. Ezt kentem a belsejébe és az oldalára.

(Amúgy kb. egy 3-4 cm magas piskótát fogsz kapni.)

Jó készülődést!!!!! :D Boldog szülinapot a Picinek!!!:D

2013. nov. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!