Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan álljak ehhez a viselked...

Hogyan álljak ehhez a viselkedéshez?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem három és fél éves, és egy 22 hónapos kisfiam. A kisebbikre alig ismerek rá. Röpke pár hónap alatt iszonyatosan akaratos lett, ha méregbe gurul, mindent teljes erővel földhöz vág, miközben néz engem. Ha rászólok, odajön hozzám és ami a kezeügyébe van hozzám vágja, vagy megüt. Próbáltam szép szóval ráhatni, felvenni ilyenkor elvonni a figyelmét, de nem sok sikerrel, sőt, ha felveszem vagy bele kapaszkodik a hajamba vagy belémharap. Néha ráütök a kezére, de elég rosszul érzem magam ilyenkor és nem szeretném ezt a módszert alkalmazni.

Azért is nehéz, mert a nagyobbik fiammal nem volt ilyen probléma, és most tehetetlennek érzem magam. Az is eszembe jutott, hogy talán az válthatta ki ezt viselkedést, hogy új helyre költöztünk átmenetileg, és az apukájuk csak egy héten egyszer és hétvégén van velünk, a munkahelye miatt. Ami viszont pozitív ebben, hogy panel helyett kertes házba vagyunk, ahol bármikor kimehetnek. Persze tudom, hogy ez nem helyettesíti az apa jelenlétét és fontosságát, és remélem hamar újra együtt leszünk, mert így nekem sem könnyű.

Szóval valakinek lenne valami jó ötletete vagy esetleg tapasztalat, hogy nektek mi segített, ha volt ilyen problémátok ?


2013. nov. 4. 21:15
 1/3 djudit ***** válasza:
100%
Szia!Én is hasonló cipőben jártam a kisfiammal. Ő már 2,5 éves, és kb. 1-2 hónapja látszik megoldódni ez a viselkedése. Engem is nagyon bántott, hogy így tudott viselkedni; megütött, megharapott és a kisgyerekeket is bántotta,ha odamentek hozzá, hiába nem látott tőlünk soha ilyesmit, TV-t se néz és mi sem ütöttük meg soha. Nálunk a kitartás és az idő oldotta meg. Ha kikelt magából, akkor hátulról öleltem át,hogy ne tudjon tovább bántani, és higgadtan beszéltem hozzá, puszilgattam, hogy nyugodjon le. Ha"csak" megütött, de nem örjöngött, akkor eltoltam magamtól, nagyon mérgesen néztem, és mondtam, hogy ezt nem szabad, fáj, és addig nem játszottam vele tovább, amikor bocsánatot kért, de ha ezt megtette, akkor szent volt a béke, ez a feloldozás őt is megnyugtatta. Fontos, hogy ha tudod, akadályozd meg, hogy bántson, fogd meg a kis kezét, még akkor is, ha Neked nem fájna, mert akkor az ütés előtti kontrol mélyül el nála is. Most is van, hogy nagyon rossz napja van a kisfiamnak, pl. anyahiány, és ilyenkor felerősödik ez benne, de már csak nagyon ritkán üt, sőt néha elkezdi, és megállítja a kis kezét. Emellett nagyon jó kisfiú és hihetetlen szeretettel van felém, és mégis tud bántani is, mert indulatkezelésben nehezebben boldogul, de hidd el, ha Tőled azt látja, hogy mérges vagy rá, és még sem ütöd meg, erőt veszel magadon, akkor ő is megtanulja ezt a viselkedést. Kitartás!
2013. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, sokat segítettél vele.
2013. nov. 5. 00:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem fordítva volt ilyen a két gyereknél. Szerintem személyiségfüggő, sok kisgyerek ilyenkor kezdi feszegetni a határokat, láttam egy-két durva hisztit vagy kis méreggombócokat a bölcsiben.

Kitartás, következetesség kell, aztán majd lenyugszik. Ha fájdalmat okoz, akkor lehet büntetni, elvenni a játékot, kicsit kivonni a forgalomból (különültetni egy székre pár percre).

2013. nov. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!