Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kis súlyú" babák anyukái!...

"Kis súlyú" babák anyukái! Nem szokott benneteket kellemetlen érzés, vagy lelkiismeretfurdalás birizgálni amiatt, hogy nem dundi, masszív, hurkás stb. a babátok?

Figyelt kérdés

Kicsit hülye kérdés, tudom... De motoszkál bennem régóta.

A féléves babám 3000g-mal született, 2890g-mal hoztuk haza. Most 6600g. Nem éppen vasgyúró, és hosszú is (70 cm).

Állandóan nézegetem mennyit eszik, számolom össze-vissza, letargiában vagyok, ha nem sok az elfogyasztott adagja és magamban keresem a hibát...

Ja és szinte "bujdosok" tanácsadáson, nehogy leszóljon más anyuka, aki győz büszkélkedni az ekkor már 8-9 kg-os babájával.

Volt bennetek ilyen érzés?


2009. nov. 15. 21:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia.Az én lányom a 36.-dik hétre született 2700g-al és 50cm-el.Most 8,5 hós,1 hónapja volt 7,8 kg és 72 cm. azt mta az orvosunk hogy ne aggódjak,egy éves korukra kell(ene) 9-10 kg között lenniük.

Én soha nem éreztem emiatt rosszul,hisz az én lányom,én szenvedtem érte.

Soha nem bujkáltam mert nincs miért.

Ne törődj senkivel a lényeg hogy szépen egészségesen fejlődik a babád(6 hósan az én lányom is kb ilyen súlyú volt)

2009. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%

Inkább örülj neki, a massziv, hurkás babák lesznek azok az emberek, akik késöbb állandóan a súlyukkal küszködnek.

Nekem mind a 4 gyereken 3 kiló alatti sullyal született (normál idöre) és ma mindegyik annak örül, hogy nem ismerik azt, hogy túlsúly, meg fogyókúra.

2009. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Igen és nem régen kérdeztem is hasonlót. 3160-al született, 6 hósan volt 6,5 kiló, most 9 hónapos és kb. 7,5 kiló.

Különben rájöttem, hogy sok ilyen "kis" baba is van.

Képzeld, az egyik ismerősöm 2 héttel hamarabb szült nálam, 3600g körüli volt a baba és mindig jóval nagyobb volt súlyra. Most nem tudom miért de boldogan újságolta, hogy már átlépték a 7 kilót! :/

Én meg azt hittem, hogy biztosan már vagy 8,5 kiló a babája. Egy idő után kiegyenlítődnek. A doki szerint 3 éves korra szinte mindegyik nagyjából egyforma lesz, mint tudásban, mint súlyra. Persze +/-2 kiló akkor már nem is fog feltűnni.

Mi meg büszkélkedhetünk, hogy milyen filigrán, mozgékony típus a babánk. Ők azért szépek mert huskók a miénk meg azért mert nem. :)

Az enyém is iszonyat keveset eszik de erre is azt mondta a doki, hogy nem lehet ezt szabályozni. Eszik amennyit eszik, neki ennyi az adagja nem kell erőltetni csak max. többet kínálgatni hátha menet közben lecsúszik egy-egy kanálka valami vagy elnyalogat 1 babapiskótát. Ezek is számítanak sokat.

2009. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A lányom 2370 gramml és 49 centivel született, 2210-el hoztuk haza.

most 14 hós, 10 kiló és 84 cm.

hát ő sem éppen az a hurkás fajta :) pedig annyit eszik mint egy kis viziló


nekem is faksznim volt az első időkben a számolgatás, hogy mikor mennyit szopott, hogy hízik stb.

de aztán rájöttem, hogy teljesen felesleges ezzel bohóckodnom, mert kiegyensúlyozott, jó étvágyú, élénk, agilis stb... csak épp nem nagyon hájasodik (de pl nagyon cuki kockás hasizma van :D )

ő ilyen és kész. nem vagyunk egyformák, és a babáink sem azok.


nekem is beszólogattak/gatnak duci babák anyukái, de én úgy vagyok vele, hogy régen rossz lenne, ha csak a gyerek súlyára lehetnék büszke ;)

ne foglalkozz azzal hogy mit mondanak mások! sok energiádat elveszi, és kevesebb marad élvezni a babádat...

2009. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én leszek az ellenpélda, az én babábm 3600grammal született. Most 6 hetes és 5100gramm. Én meg azért bújdosok a váróban, nehogy valaki "ledagizza", pedig nem az. A gyerekorvos szerint minden rendben van, én mégis sokalltam 4 hetesen a 4800grammot. Csak anyatejes.

Szerintem ne bujdoss, gondolj arra, hogy szép magas gyerkőcöd lesz. Amíg jól érzi magát, ne fájjon a fejed amiatt mennyit eszik. És ne számold!!! Mert az az őrületbe fog kergetni!! Mi felnőttek sem ugyanannyit eszünk naponta, hanem változó. Így van ez a gyerekenél, babáknál is.

2009. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Jó volt olvasni az eddigi válaszokat.
2009. nov. 15. 22:14
 7/21 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 3.54 kg és 51 cm-el született. Most három hónapos és 4 és fél kg és 56 cm. A korabeliek mind nagyobbak nála. De nekem pont így gyönyörű, hogy ilyen kicsi. Az én kis törp pillám :)) Amúgy kérdeztem a védőnőt én is, hogy rendben van e így, és azt mondta : persze, fejlődik, látszik hogy kiegyensúlyozott, boldog baba. Semmi gond.

Soha nem jutna eszembe bújkálni azért mert kicsi. Ő ilyen kis filigrán hölgy. Szerintem húzd ki magad a váróban, mert attól hogy kicsi, még igen is neked Ő a legszebb!!!

2009. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen, igaz! Ő nekem a legszebb, ahogy nektek is a sajátotok. Kicsit megpróbálom átértékelni magamban ezt a fajta "hülyeségemet". De mikor itt is olvasom, hogy 8-9-10 kg-os a babájuk, meg eszik 200-250 ml-t...na mindegy, nem fogok törődni ezzel, köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 15. 22:31
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt rossz érzésem, mert amúgy kis formás a csajszim, attól, hogy vékony, és nem is túl magas.

Lassan 3 éves lesz és nincs még 13 kg. (2 évesre való ruhákat hord.)

Szerencsére a gyerekorvos, védőnő nem paráztatott, annyit mondtak, hogy hízzon, az a lényeg, hogy mennyit, az nem olyan fontos.

2009. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Na, én pont fordítva vagyok. Amíg csak szoptattam úgy nézett ki, mint egy felfújt lufi. Az egész családom szekált, hogy túletetem. Dehát ha kérte a cicit! Az orvos egyébként nem találta kövérnek.

Már 4 hónapja nem szopik, alig eszik, de a védőnő szerint még mindig kövér. Figyeljek rá mit eszik. Hát, szinte semmit, ennél kevesebbet enne, éhen is halna.

A szomszéd kislány fél évvel idősebb, és szó szerint fele ekkora. Őt meg azért szekálja a védőnő, hogy alulfejlett. Pedig az anyja állítja, hogy a gyerek 3 helyett eszik.

Szerintem ez adottság kérdése, nem azon múlik mennyit esznek. Ezen ne aggódj.

2009. nov. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!