Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kis súlyú" babák anyukái!...

"Kis súlyú" babák anyukái! Nem szokott benneteket kellemetlen érzés, vagy lelkiismeretfurdalás birizgálni amiatt, hogy nem dundi, masszív, hurkás stb. a babátok?

Figyelt kérdés

Kicsit hülye kérdés, tudom... De motoszkál bennem régóta.

A féléves babám 3000g-mal született, 2890g-mal hoztuk haza. Most 6600g. Nem éppen vasgyúró, és hosszú is (70 cm).

Állandóan nézegetem mennyit eszik, számolom össze-vissza, letargiában vagyok, ha nem sok az elfogyasztott adagja és magamban keresem a hibát...

Ja és szinte "bujdosok" tanácsadáson, nehogy leszóljon más anyuka, aki győz büszkélkedni az ekkor már 8-9 kg-os babájával.

Volt bennetek ilyen érzés?


2009. nov. 15. 21:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavar. A fiam 14 hós, 9800gr és 78cm. Igaz, hogy vékony alkat, de nem sovány. Eddig - lekopogom - nem volt beteg. Jó étvágyú, mindent megeszik, imádja a gyümölcsöt, zöldséget. Tudom, hogy mennyi az az ételmennyiség, amitől jóllakik. Hogy ez esetleg kevesebb, mint amit a Nagykönyv ír?? Kit érdekel. Egy a fontos, annyit eszik, amennyi jól esik neki. Nem tudom, hogy van e összefüggés, de nagyon korán elindult (95 hós), és azóta is egyfolytában szalad, meg sem áll. Szóval nekem így tökéletes a kölyök.
2009. nov. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Lányom 2360 g-mal és 48 cm-rel született időre (napra pontosan ráadásul). Tejem szerencsére volt, de királylány egyszerűen nem volt cicifüggő, és amíg csak szopizott, végig kb a 70 %-át ette az előírtnak - mert ugye én kényszeresen méregettem minden evés előtt, után, volt hogy többször is, mert nem hittem el, hogy 2 hónaposan csak 50 ml szopizott ki pl. Vittem magammal a mérleget mindenhova, akkor kezdett csökkeni a gyerek méregetése, amikor elkezdtük rendesen a hozzátáplálást (5 hónap 1 hét, mondván, hátha a gyümölcs étvágyat csinál). De akkor meg a szilárd kaját méregettem előtte, utána, és ki voltam borulva, ha keveset evett. Pedig az orvos, a védőnő, anyám :) is mind mondta, h nyugi, ő ilyen. Ráadásul sajtkukac, állandóan járt keze-lába, 6 hónaposan már mászott, 7 hónaposan bútorok mellett lépegetett, de sokáig ez sem győzött meg, hogy rendben van a gyerekem :) Most volt 1 éves, az egyéves státuszon volt 7,5 kg... és akkor már 3 hete önállóan ment. Úgyhogy volt megint "nyugodjon meg anyuka, vannak ilyen gyerekek, kevés is elég neki, meg lemozogja". De sajnos a berögzülést nehéz levetkőzni, még mindig az a nap egyik nagy öröme, ha jól evett :)

De a kérdésre válaszolva: amikor megkérdezték kisebb korában, h hány hónapos, mondtam pl 3, akkor mindenki kitágult szemmel, ó, ilyen pici? Sokkal fiatalabbnak gondoltam...már azt hittem megütök vkit és sajnos kényszert éreztem a magyarázkodásra is...

Szóval nem vagy egyedül! :)))

2009. nov. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom 9.hónapos még nincs 7 kg és 69 cm.Ő sem eszik túl sokat,de nagyon mozgékony.Én inkább megijedve voltam,hogy nem baj-e,hogy ilyen picike.De az olvasottak alapján már nem idegesít annyira,majd megnő.Fő,hogy egészséges legyen!Nekem már van egy 12.éves nagylányom is.Ő pont a fordítottja,már most majdnem 75kg.Sajnos ez sem jobb.A kicsiteljesen más alkat lesz.Ne aggódj!Jó egészséget nektek!Szia.
2009. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.A pici lány 3600 és 52cm volt születésnél.
2009. nov. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Lányom 8 hónapos 8 kiló (76 cm), pedig 4 kilóval született.

Arányos,hosszú nem dagi.

Ül, áll, mászik, lépeget oldalra.

2009. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A lányaim 3,5 évesek,és 12kg mindkettő.Bár átlagos súllyal születtek,lassabban gyarapodtak,nem havi 1,csak 0,5kg-okat.Azóta is lassabban híznak,de én inkább örülök ennek.Szinte sosem betegek,vidámak,tele vannak energiával,és nagyon csinosak,minden ruhában jól mutatnak:),minden ruha jó rájuk-biztos,h nem lesz szűk derékban:))-,és úgy gondolom,inkább ez legyen,mint,h küszködünk a hurkákkal.Egyébként jó étvágyú,nem válogatós gyerekek,amikor a dokit kérdeztem,nem lehetnének-e kövérebbek,azt mondta,de,lehetnének,de akkor nem lennének ennyire szépek.:)))Szerencsém is van az orvosunkkal,mert sosem piszkált azzal,h túl keveset híznak,sőt,mindig azzal vigasztalt,h ikrek,ketten híznak annyit,mint egy egyedüli baba.:))(Csak anyatejesek voltak 6 hónapig.)A lényeg a harmonikus fejlődés,és h ne legyenek betegesek,levertek,fáradékonyak,akkor nincs gond a kisebb súllyal.
2009. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

na, én még csak kismami vagyok, de már most be vagyok parázva. Szerettem volna, ha a babám nagy lesz, akkor is megszülöm, ha szétszakadok belé, gondoltam, bátran legyen 4,5 kg. Aztán a pocim, hogy kicsi, és hiába mondja a doki, hogy teljesen jó méretei vannak, a neten található magzati méretek szerint pár mm-rel (!) rövidebb a combcsontja, kezdtem belenyugodni, hogy mégsem lesz nagy, de legalább olyan átlagos méretű, 3,5 kg-os legyen. Az viszont teljesen megijeszt, hogy kicsi súllyal születne, pedig senki sem mondta, a férjemmel mindketten kis súllyal születtünk, szóval szegény babámat nem tudom hova tenni. Mi lesz vele, ha kicsi lesz? Anyu nem győzi hangsúlyozni, hogy milyen élelmes voltam én is, pedig kicsi voltam. Sőt, a párommal mindketten nagyon vézna gyerekek voltunk elég sokáig, szóval nagy esélyem van rá, hogy a picink is sovány lesz. De legalább ne lenne alacsony! én 160 vagyok, apucija 182 cm. Legalább szép magas gyerek legyen! De szerintem minden helyzetet meg lehet szokni egy idő után, csak szugerálnod kell magadban, hogy egészséges, jól eszik, szépen fejlődik, és egye meg a fene, ha sovány. Majd meghízik. A férjem 2,90-el született és 30 évesen 97 kg. Ez lebegjen a szemed előtt.


29 hetes kismami

2009. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 hónaposan 8000 gramm volt, és 73 cm. (3450g-mal, 5a cm-rel született) Én sokszor érzem magam kellemetlen helyzetben tanácsadáson, mert ráadásul még csak most állt fel a lányom, eddig csak mászott. Egy anyuka a mérésnél szörnyűlködött, hú, de pici, és még járni sem jár ... Jó fej volt a védőnő, mert mindjárt közbeszólt, hogy ez mind igaz, de teljesen kiegyensúlyozott, okos boldog baba. Ez nagyon jólesett!
2009. nov. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak.

Jó nagy tapló aki ilyet szól be! Még szerencse, hogy a védőnőd jól megmondta neki. :D


Én éppen most beszéltem telefonon a védőnővel és azt mondta, hogy teljesen jó ez a súly (9 hós és most mértem le 7320g) 1 évesen kellene olyan 9 kilónak lennie de nem baj ha kicsit kisebb.

A másik amit kérdeztem, hogy még nem ül fel és nem áll fel. Az ülésre azt mondta, hogy azt majd mostanában kell elkezdenie de 10-10,5 hónaposan is elég ha felül, az állásra meg majdnem kinevetett. :/ Azt mondta azt általában 11 hónapos korban szoktak és 1 éves korig kell tudni felállnia. Nem győztem magyarázkodni, hogy azért kérdeztem mert sokaknak már felül 6-7 hónaposan meg feláll 7-8 hónaposan. Szerinte ne foglalkozzak ezzel, nincs elmaradva egyáltalán, nagyon ügyes kislány és ne legyenek ilyen magas elvárásaim.:/

Azt hiszem nem tesz jót nekem az internet. Erre már terhesen is rájöttem.

3. válaszoló voltam.

2009. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Annyira jó volt benneteket olvasni! Köszönöm szépen!

A kisbabám most hétvégén kezdett el kúszni. Még sután megy neki, de megy. :)Még többet fog mozogni és még kevesebbet hízik...:):):)

De nem baj, megnyugtatott a rengeteg válasz, köszönöm nektek!

2009. nov. 16. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!