Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Kisfiam nagyon...

Mit tegyek? Kisfiam nagyon keveset eszik!

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos. Reggel, este kap tejitalt. Reggel megiszik 240 milit. Este eddig 270 milit ivott, de az utóbbi 1-2 hétben már reggeli adagot csinálok neki, és abból is meghagy jó pár 10 milit. Ma este meghagyott 100 milit. Ez rettentően kevés. Napközben rendesen eszik, de az esti étkezés katasztrófa. Mit tehetek? Mitől van ez?
2013. nov. 5. 21:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem írni hogy kb 9 kg (1 hónapja mérték), és 76 centi.
2013. nov. 5. 21:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet a fogzás. Hogy áll? Az őrlők jobban megviselik akkor talán csökken az étvágy. De lehet, hogy most ennyi az igénye. Az én kislányom 150 ml-t iszik este és 120-t reggel.

Lehet napközben már hamarabb jóllakik és így csökken az esti adag.

2013. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A reggeli 240 az sok sztem, fiam reggel talán 120 tápot ha megiszik este, pedig 15 hónapos koráig 340-et mostanában -16,5 hónapos most- pedig max 180-at. De napközben eszik, este 6 körül adok neki vmi darabos ennivalót. A te fiad napközben hányszor miket és kb mennyit eszik? A 9 kg az nem sok.

Egyébként fogzáskor nálunk is csökken az étvágy.

Béres csepp az nekünk bevált étvágy javításra, de az 10 kg-tól adható, úgy tudom a vitacolan az is étvágyjavító.

2013. nov. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy kisgyerek se eszik mindig ugyanannyi mennyiséget, mint a felnőttek. Én is, gondolom Te is van hogy többet-kevesebbet eszünk. Ha a gyerek éhes, szomjas akkor azt úgyis jelezni fogja! Ha napközben eszik rendesen nincs ok aggodalomra! Gondolom napközben is iszik, lehet neki elég most ennyi folyadék mennyiség.
2013. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, napközben iszik eleget, kicsivel több mint 1 liter teát megiszik. Egyébként a reggeli tápszer után 11-dél körül kap egy felvágottas kenyeret vagy 200gramm gyümölcsöt. 3-4 körül ugyanennyi főzeléket, uzsira egy nagy doboz krémtúrót. Ezen kívül néha kap 1-1 tejszeletet vagy dörmit.
2013. nov. 6. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!