Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korában vittétek...

Hány hónapos korában vittétek először vidéki (kb.200km) rokonlátogatásra babátokat?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 08:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

senki nem takarózik a gyerekkel! Pont az Ő érdekeit nézem! Ha én stresszelek egy utazás miatt, és ezért kevesebb a tejem, akkor nem magammal szúrok ki, hanem a Picivel, aki üvölt, mert éhes!

Ráadásul nekünk nincs autónk, így nem is tudom hozzászoktatni az utazáshoz, mivel fogalmam sincs, hogy hogyan viseli. Így nem is merünk nekivágni egy 2,5-3 órás útnak.

De majd később biztos visszük, amikor már nem lesz anyatejes.

Csak kíváncsi voltam,hogy mások hogyan oldják meg.

Nyilván, ha lenne autónk, akkor azért könnyebb lenne ez a dolog.

2009. nov. 17. 17:36
 12/15 anonim ***** válasza:

Lefordítom: mostantól semmit nem csinálunk, amit ÉN nem akarok csinálni, mert az nekem stresszes, ettől kevesebb lesz a tejem és ettől éhezik a gyerek. Tehát csak az lehet, amit ÉN akarok. Kb. 1 éven keresztül. Vagy akár 3 éven át.


Mindent értünk...

2009. nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hogy te micsoda egy szókiforgató ember lehetsz!!!

Mit kötözködsz itt?

Az volt a kérdés, hogy hány hónapos korban viszitek először (!) utazásra a picit! Csak érdekelt, pedig nincs autónk, és EZÉRT nem TUDUNK menni. Nemcsak anyósomhoz, hanem az én anyukámhoz és rokonaimhoz SEM megyünk!

Az más kérdés, hogy valóban stresszesebb egy utazás anyóshoz, mint mondjuk anyukámhoz, de ezzel NEM VAGYOK EGYEDÜL!

Egyébként, ha lenne autónk sem vinném az ország másik végébe a gyerekemet, mert a 3 órás utazás egyáltalán nem tesz jót egy pici babának, mivel ott görnyed a bébihordozóban! Nekem a gyerekem az első! Ha hiszed, ha nem! Mióta megszületett minden úgy történik, ahogy Ő szeretné, ahogy neki jó! A rokonaink pedig jönnek maguktól, mivel nekik egyszerűbb, mint nekünk!

De nem is értem, miért magyarázkodom egy vadidegen embernek!

Nyugodtan forgasd ki ezeket a sorokat is!

2009. nov. 21. 10:17
 14/15 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy nincs autótok, pedig az nagyon fontos infó. Mi ugyan 3 hónaposan mentünk először 220 km-re, de autóval. akkor álltunk meg amikor akartunk, szopizott, ahogyan otthon, aludt ahogyan otthon, abszolút minden rendben történt. Amikor nagyobbacska lett, na akkor voltak zűrösebbek az alvások egy kicsit, de csak az első nap, mert szokatlan volt a hely. De minél többször megyünk Apukámhoz (így is sajna csak 3-4 havonta) annál jobban visel és tudja, ismeri az utazással együttjáró dolgokat. Volt hogy férjem nélkül mentünk ketten, sima ügy volt, bár akkor már elmúlt egy éves. Mennyi idős a babád? bár mindentől függetlenül ebben az influenzás időben busszal/vonattal semmi pénzért el nem indulnék sehova. (( Csak zárójelben: tényleg úgy tűnik a soraidból, hogy anyóshoz te nem szívesen mész, bár lehet nem ez az elsődleges ok, amiért nem utaztok..de ez nem is lényeg))
2009. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

4 hónapos a babám. Egyébként ebben az influenzás időben valóban nem ajánlatos se busszal, se vonattal közlekedni. Ha lenne autónk, az más, de ahogy írtam, én még kicsinek találom ilyenkor a babát egy hosszabb utazáshoz és nem is tenném hordozóba, mert nem tesz jót a gerincének. Ez egy új trendi dolog, hogy már az újszülötteket is hordozós babakocsiban tolják...:-(

Jövőre talán tudunk venni valami használt roncsot, majd kiderül...addig meg úgy is jönnek havonta a rokonok.

Köszi mindenkinek a választ!

2009. nov. 24. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!