Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szakszerűtlen szolgáltatás...

Szakszerűtlen szolgáltatás nyújtása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kérem segítsen ha valaki ért hozzá vagy hasonló cipőben jár. Kislányom fülét kilövettem egy kozmetikussal. Hírdette magáról h. babfülbevalóval profi módon lővi ki. Utólag kiderült felnőtt fülbevalóval teljesen szakszerűtlenül nem a megfelelő helyre lőtte egyik fülén sem a fülbevalót. Ezt a maradandó sérülést örök életére viselnie kell kislányomnak. Ezt a kozmetikus minden további nélkül megúszhatja. Azóta megmutattam hozzáértő embernek, aki korrekciókat végez. Tőle tudom, h már több kisbaba került ki a kezei közül akik szintén hozzá fordultak korrekcióra. Tényleg minden további nélkül űzheti tovább ezt a tevékenységet? Kárt téve még több kisgyereknek?

Válaszokat előre is köszönöm



2013. nov. 7. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a maradandó sérülést örök életére viselnie kell kislányomnak"

Ugyanmar. A gyerek fule beforr nyom nelkul, csak ki kell szedni a fulbevalot. Ennyi. Me, kell ennyire tulzasba esni.

Ugya milyen korrekciora van szukseg? Max ujra lovik a fulet.

2013. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fordulhatsz a fogyasztóvédelemhez.
2013. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha kaptál számlát, mehetsz a fogyasztóvédelemhez.

És én is kíváncsi lennék, milyen korrekcióra van szükség, hiszen hamar beforr a lyuk.

2013. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

:)

ha nem teszel bele fülbevalót, akkor beforr a lyuk, maradandó heg nélkül.

Lehettél volna körültekintőbb.

Ha lányom lenne, biztosan nem lyukasztatnám ki neki pici korban, csak azért mert nekem tetszik, megvárnám, amíg ő kéri.

2013. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, hogy felnőtt belövővel olyan nagy a luk, hogy nem gyógyul nyomtalanul.


Rendőrségnél mondjuk foglalkozás körében elkövetett maradandó sérülés okozásáért-vagy valami ilyesmi, ha ez a célod.


Van amúgy fogyasztóvédelmi fórum, ott lehet kérdezni:


[link]

2013. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 málna_ ***** válasza:
100%

Én foglalkoztam fülbelövéssel régebben, ugyanakkora a felnőtt és a gyerek fülbevaló "belövő" része.

A másik meg az, hogy a szülő dönti el, milyen legyen a fülbevaló.

Minek engedted belőni, ha láttad, hogy felnőttnek való?

2013. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jaaajjj...

Szerintem ezt nagyon túlreagálod.

Az én kislányomnak is egy szakember lőtte ki a fülét (mellesleg minden ismerősöm dicsérte, hogy milyen jó munkát végez, kedves stb.). Na, pechünkre a babám egyik fülében feljebb lőtte a lyukat. Kicsit mérges voltam (nem mondom, hogy nem), de kivettük a fülbevalót, a lyuk pedig nyom nélkül összeforrt. Ennyi.

Nem kell ennyire túldramatizálni.

2013. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék reagálni erre a sok negatív visszajelzésre. Először is szerintem minden anya számára nehéz meghozni a döntést, h. addig lyukasztasson amíg nem emlékszik rá, amig nem fogdozza és könnyebben kezeli anya is a sebet. Vagy érdemes megvárni amikor már ő dönti el h. szeretné. Én az előbbit választottam. Ez legalább olyan ha tudod h. elesel le ülsz előtte!

-Lyukasztás előtt én is azt hittem beforr a lyuk, most viszont kiderült h össze húzódik ugyan de a szövet megsérült így örökké látszódni fog a lyuk. Nem igaz az h. nyomtalanul eltűnik.

-Nem láttam h. felnőtt, csak amikor az első a fülébe került döbbentünk le h. milyen nagy a füléhez képest, ezt mikor megjegyeztem neki, h. ez nem is baba fülbevaló állította, h. nincs kisebb és ez bizony baba fülbevaló a belövősök ilyen nagyok.

-Szintén nem igaz az h. nincsen méretbeli különbség, egymás mellé tettük a felnőtt és a baba belövőst fele akkora a baba szárának átmérője mint a felnőtté, de a hangsúly nem is ezen van, hanem azon h. állítja ért hozzá és fogalma sincs hová kell lőni. Én azt hittem ez a tény sok embert inkább megmozgat, h. arra kellene őt buzdítani vagy tanulja ki a szakmát, vagy legalább nézen utána a neten hova kellene lőni.

Arról is olvastam a nem megfelelő helyre lőt lyuk hosszútávon olyan károkat is okozhat, mint állandó fejfájás, szívbetegség stb.... Ha rákerestek a témában a neten szintén elovashatjátok. Nem csak kiírtam a kérdést tájékozódtam, csak azt sajnálom h. utólag tettem és nem előtte, mert én is azt gondoltam ugyan ez csak egy füllyukasztás amikor pedig megvan a baj már nem ezt gondolod. Ez 4 hónapja történt és azóta lelkiismeret furadalásom van ha ránézek kislányom fülére, ha anyák vagytok ti is szerintem biztos megértitek az érzést amikor elesik és örök heg marad rajta, v. találkoztam olyan kislánnyal aki leforrázta magát és rajt maradt. Ezeket a sérüléseket igyekszel elkerülni, de a fülbelövés az én döntésem volt és nehéz lesz neki 20 évesen megmagyaráznom miért is barmoltam össze a fülét.

Bár csak lenne igazatok h. benőne, de sajnos láttam azóta rá példát milyen marad, és a másik fülbelövéssel foglalkozó csaj is akitől tanácsot kértünk a korrekcióra elmondta látszani fog neki. Túl reagálom lehet, de amikor ránézek a kis fülére elfog az érzés, h. nem igaz h. ezt minden lelkiismeret nélül művelheti. Hogy neki nem kell felelőséget vállalni arra ha rosszul végzi a munkáját. Hogy becsaphat másokat. Ellnézést ha úgy érzem ebben a szituációban a kislányom az áldozat.

2013. nov. 8. 14:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"-Lyukasztás előtt én is azt hittem beforr a lyuk, most viszont kiderült h össze húzódik ugyan de a szövet megsérült így örökké látszódni fog a lyuk. Nem igaz az h. nyomtalanul eltűnik. "

Dehogynem. Ami látszani fog, az max egy gombostufejnyi fehér heg, de meg azt se hiszem. Nem fultagitot kapott az a gyerek, hanem fulbevalot lőttek neki.


"-Nem láttam h. felnőtt, csak amikor az első a fülébe került döbbentünk le h. milyen nagy a füléhez képest, ezt mikor megjegyeztem neki, h. ez nem is baba fülbevaló állította, h. nincs kisebb és ez bizony baba fülbevaló a belövősök ilyen nagyok. "

Miért nem nézted meg elotte? Mindeg volt mit tesz bele? Nekünk vagy húsz feléből lehetett választani....


"-Szintén nem igaz az h. nincsen méretbeli különbség, egymás mellé tettük a felnőtt és a baba belövőst fele akkora a baba szárának átmérője mint a felnőtté, de a hangsúly nem is ezen van, hanem azon h. állítja ért hozzá és fogalma sincs hová kell lőni. "

Hajszálnyival különbség van, max, szabad szemmel nemigen lathato.


"megértitek az érzést amikor elesik és örök heg marad rajta, v. találkoztam olyan kislánnyal aki leforrázta magát és rajt maradt. Ezeket a sérüléseket igyekszel elkerülni, de a fülbelövés az én döntésem volt és nehéz lesz neki 20 évesen megmagyaráznom miért is barmoltam össze a fülét. "

Tegyél mar fel egy kepet róla, mert esküszöm nem tudom elképzelni, hogy néz ki egy "elbarmolt" fulbevalo lyuk es hogy lehet égési sérüléssel összehasonlítani.


"Bár csak lenne igazatok h. benőne, de sajnos láttam azóta rá példát milyen marad, és a másik fülbelövéssel foglalkozó csaj is akitől tanácsot kértünk a korrekcióra elmondta látszani fog neki. "

Ja, hat hülyén is hangzana, ha dicserne a masik munkáját, nem gondolod? Nem fog látszani semmi.


"Ellnézést ha úgy érzem ebben a szituációban a kislányom az áldozat."

Igencsak eltulzod.

2013. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem itt az anyukákat....miért kell egyből letámadni a kérdezőt??Valószínűleg ti sem vagytok hibátlanok, még ha úgyis gondoljátok...

Ne is törődj a sok "jóindulatúval"!!Kívánom, hogy ez a pici heg legyen a kislányod legnagyobb gondja az életében (nem rossz szándékból:)), és ne ostorozd magad, soha nem fogja ezt a fejedhez vágni. A kozmetikus meg bekaphatja, hogy párezer forintért képes babákon henteskedni....

2013. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!