Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan adnátok oda saját...

Ti hogyan adnátok oda saját babaruháitokat közeli rokonnak?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van, nem tervezünk többet a férjemmel, így a kinőtt ruhácskákat szépen, kimosva, vasalva bedobozolom, és félreteszem. A húgomék a közeljövőben terveznek babát, és odaadnám nekik a babaruhákat. Viszont mi is nagyon sok pénzt költöttünk rájuk (még ha olcsóbb helyekről is vettünk, ennyi ruha nem 2Ft). A másik, hogy nekem is kell újabb és újabb ruhákat vennem a gyerekeimnek, én sem kapok senkitől ingyen. Nyilván nem szeretném lehúzni a testvéremet és sértődést sem szeretnék, de mi is pénzből élünk... Ti hogy csinálnátok?
2013. okt. 26. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor amit tudsz ad el interneten amit meg a tesódnak szánsz ad neki. Én biztos nem adnám pénzért. Azt azért nem hiszem, hogy soha nem vittek nektek sem baba látogatóba sem vendégségbe babaruhát a húgodék.
2013. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is nagyon sok ruha van, most 9 hós a fiam, tehát van egy rakás kimosott-bedobozolt ruhája, aminek semmi baja. Kaptam is és vettünk is sokat.

Öcséméknek talán 1-2 év múlva jön a baba.

Én úgy fogom csinálni, hogy megkérdezem őket, elfogadják-e a kisruhákat. Aztán szépen kiválogatom méret szerint és odaadom nekik. Ingyen. Mivel nekem nem kell, szívesen odaadom a tesómnak ingyen. Eszembe nem jutna tőle pénzt kérni. Eladni meg nem adnám el, ha tesómnak adhatom. Én szeretek segíteni nekik, ha tudok.

Az OK, h mi is, ti is, mindenki pénzből él. Szerintem ha te mindenáron pénzt akarsz a ruhákért, akkor add el valakinek (mondjuk akkor is milyen már, hogy eladod vadidegennek, minthogy a tesódnak adnád..) , de az fura (és durva is) lenne szerintem, hogy a saját testvérednek pénzért adnád oda a nektek már nem kellő ruhákat...

2013. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
En vagy ajándékba adtam, vagy eladtam őket. A testvéremnek biztos nem adnám el, neki odaajandekoznam.
2013. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék pénzt kérni a testvéremtől ezért. Én is eladnám egy részét börzén, vaterán, FB csoportban, a többit pedig ingyen odaadnám nekik.
2013. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Konkrétan az unokahúgodnak pénzért adnál ruhát?

Akkor inkább ne adj semmit, vagy csak azt ad amit a ti szüleidtől kaptatok, nekik ugyan úgy az unokájuk mint a ti 3 gyereketek.

2013. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi a sógornőméktől kaptunk egy csomó mindent (ruha, gyerekülés, babajátékok, mellszívó, melltartó, terhesruha, kiskád, babaőr, kiságy, pelenkázó, és szinte mindent, ami kell), két gyereknél használták.

Amit a kisfiam kinőtt, szépen mosva, vasalva dobozoltam, és most úgy alakult, hogy véletlen becsúszott nekik egy harmadik, így szépen lassan visszakerülnek a kisruhák a mieinkkel kiegészítve. Az első két méretet már kinőtték, így megint új ruhákkal bővülve kapjuk vissza a rucikat, hogy majd a második gyerekünknek eltegyük. Sose jutott eszembe, hogy ők ezért pénzt várnának, és persze mi sem várnánk soha.

Ha mindenkinél kifogyunk a babákból, akkor mindent elteszek az én húgomnak, pár év múlva neki is biztos lesz babája :)


Szerintem ha így gondolkodsz, jobb, ha eladod őket. De használt kicsi ruhákért filléreket lehet ám kérni. Tudom, mert többnyire én is használtat veszek...

2013. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd, ha itt az ideje, áthívnám a húgomat, kiválogathatná a ruhákat, hogy melyik kell neki, a többit eladnám. Meg se fordulna a fejemben, hogy rokonnak, pláne testvérnek pénzért adjam. Ráadásul olyan ruhákat, amit már akár 3 gyerek is hordott.
2013. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen adom a testvéreimnek. Ott van anyukáméknál bedobozolva, majd ha kell elvihetik. Bár lehet, nekünk előbb születik meg a második mint nekik az első :-)


Ha nagyon sajnálod, akkor inkább ne add oda. Aztán meg akarva-akaratlanul felemlegetnéd, az ronda dolog lenne.


Esetleg a nagyobb, értékesebb dolgokat add el és a többit add oda ingyen (kabát, overál, vastag nadrág, márkás).

2013. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Lehet, nektek van igazatok. Első válaszolónak: a húgoméktól soha-semmit nem kaptunk, babalátogatóba el sem jöttek, és a keresztelőkre sem, pedig meg voltak hívva, mert 60km-re laknak tőlünk, és ők ugyan nem fognak ennyit utazni ezért. De azt már többször pedzegették, hogy igényt tartanának a babaholmikra. Egyszer kértem meg a húgomat, hogy vigyázzon a gyerekeimre másfél órát, amíg elmegyek a bankba, mert úgyis itt voltak anyósáéknál, ahol mi lakunk, és lepattintott azzal, hogy ő egész héten dolgozott, fáradt.
2013. okt. 26. 13:29
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha itt az ideje, hívd át a tesódat, nézzétek át a ruhákat, mi az, ami abban a szezonban kell neki (nyilván, nyári születésű picurnak nem kell bundazsák), azt jó szívvel odaadnám. A drágább, nagyobb dolgokat szintén odaajándékoznám, mert túl sokat nem lehet fogni rajtuk.

A többit, a felesleget pedig eladnám.

2013. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!