Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszútávon lehet szoptatni...

Hosszútávon lehet szoptatni és tápszert is adni? Cumizavar hogyan kerülhető el a legkönnyebben?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne ítéljetek el.

2013. nov. 7. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi így csináltuk, de a fiam üvöltött és rúgkapált cicin, alig volt hajlandó szopizni. Tejnek kb annyi lett, bár alig volt. Remélem te szerencsésebb leszel.


Van a medelának egy elég drága üvege, amiből állítólag úgy ihat, mint a ciciből.

2013. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg ha pohárból kapja, vagy kanállal és még ott van aszoptanít, de az nekünk nagyon macerás volt, fel is adtam. :(
2013. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a szoptanít
2013. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam közel 1 hónapos korától kap tápszer kiegészítést. Már hat hónapos és még szoptatom is a tápszer mellett. Ugyanúgy elfogadta a cicit is nem volt nála gond. De biztos gyerekfüggő is, nekem szerencsém volt vele. És ha bárki kérdezné, mindent kipróbáltam, de nem lett több a tejem...
2013. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És nem ítéllek el, nem is stresszelj ezen!
2013. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt elég a tejem, és 9 hónapos koráig fele anyatejet-fele tápszert kapott a fiam. Nálunk volt "cumizavar", és végül csak cumisüvegből kapott mindent. Tovább is ment volna, én mondtam, hogy elegem van a napi 5-6-szori fejésből, ami egy alkalommal is 30 perc a legnagyobb rutinommal együtt. Nagyon sok időmet vette el a sok fejés a gyerektől és úgy ítéltem meg, hogy többet ér, ha vele vagyok, mint ha még 10 hónaposan is kap egy kis anyatejet. Szóval sok megoldás létezik, hidd el, nem csak nálatok adódik úgy a helyzet, hogy nem csak anyatejet kap a baba!

Sok sikert!

2013. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4-es, te szoptattd akkor mellette. A tápszert hogyan és mikor adtad?
2013. nov. 7. 17:08
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os, te meddig szoptattad? Mielőtt üvegből adtad az anyatejet?
2013. nov. 7. 17:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is szoptatok és tápszerezek 2 hete, de elég elkeserítő a helyzet, folyamatosan csökken a tejem akármit csinálok, sokszor én is csak üvegből tudom odaadni a babámnak a lefejt tejet, mert üvölt ha mellre teszem (kivéve délelőtt, mert akkor még relatíve sok tejem van, azaz elég neki 1-1 étkezésre)


Azért reménykedem, hogy fél éves koráig tudok neki adni tejet, ha más nem 1-2 dl-t, csak hogy kapjon tőlem is immunanyagot. Hátha nálad is így lesz, drukkolok!

2013. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Kb 2 hónapos volt a picim, mikor besokallt a sokféle etetéstől: szopizással kezdtük, aztán jött a lefejt anyatej üvegből, aztán a tápszer üvegből - egy étkezés alatt 3 féle módon jutott ételhez. 2 hónaposan azt mondta a kicsim, hogy neki nem kell ÜVEG :) Csak cici! De abból nem is tudott szopizni rendesen, de ha ki is szopizta volna, akkor sem volt benne elég. Szóval volt nagy szenvedés, mert csak a mellett fogadta el, viszont így egész nap éhes volt :( Végül nagy küzdések árán, de sikerült rávennem az üvegre, és utána már nem adtam neki cicit, hogy ne zavarjam meg vele. Kb 2 és fél hónaposan egy éjszakai sírásnál csak kapott cicit, utána megint napokba telt, hogy elfogadja az üveget (ami akkor szinte az egyetlen élelemhez jutását jelentette).

Röviden: nem sokáig szopizott, és soha nem volt elég neki egy étkezésre csak a szopi. (Komplikált szülésem volt, csoda volt, hogy egyáltalán lett tejem 3-4. napra, baba sem tudott szopizni, tej sem volt elég).

2013. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!