Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szuletes utan magyarorszagon...

A szuletes utan magyarorszagon mikor mossak meg eloszor a babat?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Miután elvágták a köldökzsinórt.
2013. nov. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, van ahol köldökzsinór elvágás után a hasadra teszik még a babát, h a súlyával segítsen kinyomni a méhlepényt és csak azután viszik el lemosdatni. Az én babám 10 percig volt a hasamon, de aztán elvitték, mert nem jött a lepény, úgy kellett az orvosnak kinyomnia belőlem (ahogy a babámat is, mert semmi erőm nem maradt).
2013. nov. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nemfürdették meg,olyan szép tiszta volt

Inkább csak nyák volt rajta,amit amikor megtörölték még mondta is a csecsemős hogy nemkell fürdetni.

ÍGy az első fürdetése csak 1 nappal későb volt és végignézhettem,végigfotózhattam :-)

Kistarcsa

2013. nov. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi úgy tanultuk hogy csak át kell torolgetni születés után és furdetni akkor lehet ha beszivta a bőre a magzatmazat, ebbe fontos anyagok vannak.
2013. nov. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindhármat azonnal fürdették. Az utolsónál kb 2 perc anya mellén, utána át a csecsemőosztályra, légzőjáratokat kitisztították, leméricskélték, utána fürdetés. A születéstől kb 25 perc múlva.
2013. nov. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én három hónapja szültem és nem mosták le a babámat, csak áttörölgették. Szülés másnapján este fürdött először- a csap alatt...
2013. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az én fiamat sem fürdették meg születése után, talán csak nagyjából letörölhették, vagy valami ilyesmi, mert még véres volt a buksija, mikor megkaptam. (Bocs, tudom, fúj...)
2013. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én babámat megfürdették (férjem lefényképezte), mégis maradt rajta még vér is meg ez-az a mázból gondolom, amikor odahozták. Mert csak nagyjából megtisztították, nem nyomták be a víz alá, meg csutakolták szivaccsal, vagy ilyesmi, hanem gyengéden. A hajába is bele volt ragadva mindenféle, néhány nap kellett, mire szép lett teljesen. Talán mire mentünk haza.

első

2013. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, most, h mondjátok tényleg! Az enyémet se fürdették meg csak másnap, születés után csak megtörölgették és jól bebugyolálva visszaadták jó két órára, h ismerkedjünk.

Kettes voltam

2013. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!