Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer mellett is kell adni...

Tápszer mellett is kell adni a babának a Vigantol olajat?

Figyelt kérdés
Igazából addig se nagyon adtam neki míg anyatejes volt (kb. 8 hónapos koráig), és mióta tápszeres, azóta sem kapott. Mindig elfelejtem, hiába teszem jól látható helyre. A kutacsa szépen záródik, nincs vele probléma. Lehet ettől baja?

2013. nov. 11. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a vigantolt mindig kell adni,gyereknek,felnőttnek egyaránt,egész évben! szerintem írj emlékeztetőt,mert fontos.
2013. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Két hetes kora óta kapja orvosi utasításra(szerintem mindenki,vagyis nagy többség),akár tápszeres,akár anyatejes.:)
2013. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
D-vitamin, napi egy csepp kellene. Ha jól tudom, a D-vitamin a kalciumnak segít, hogy beépülhessen a csontokba, tehát az erős csontozathoz szükség lenne rá. Mivel zsírban oldódó, a kimaradt napokat lehet pótolni (bár több hónapot azért nem). Szerintem kösd össze a bevételét valamivel, pl. minden ebéd után. Kérdezz rá a gyerekorvosnál is, bár szerintem nem fog megdícsérni ;)
2013. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Tápszer és anyatej mellet is kell és őszintén szólva nagyon nagyon felelőtlen vagy, hogy nem adod neki. Nemcsak a kutacs záródása miatt kell és lehet tőle baja.
2013. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 3 éves koráig nyári hónapok kivételével adni kell.

Amire te gondolsz szerintem, az a Konakion (K vitamin), amit tápszeres babáknak nem kell adni.

A D-vitamin az immunrendszer erősödéséhez, a fogak fejlődéséhez stb. mind-mind szükséges.

2013. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezt adni kell. Azért erre illene figyelni, mert fontos.
2013. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg a D-vitamint felejted el, amit minden nap kellene adni (a mi dokink nyáron is adatja, akkor 1 cseppet, ősztől tavaszig 2 cseppet 1 éves kortól) azzal bajt is okozhatsz a babádnak. A Konakion kell csak anyatejes babának, ez K-vitamin a véralvadáshoz kell. Nagyon gáz, ha nem adtad eddig. A csontrendszere nem biztos, hogy megfelelően fejlődik, megfelelő szilárdságú lesz. Ez nem most derül ki,hanem felnőtt korában, amikor majd korán kezdődnek a csontrendszeri problémák.
2013. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!