Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babának üveges bébiételb...

6 hós babának üveges bébiételből mennyi az egy étkezésre elfogadhatónak nevezett mennyiség?

Figyelt kérdés

Kislányom rosz evő, egy ideje a tápszert nem igazán kéri, de a bébiételekből még csak keveset eszik. Van amikor egy étkezésre csak negyed üveget,van mikor felet,de sohasem egy egészet (a 190 grammosból). Ez elég neki?

Azért napont 2x 3x legalább eszik még tápszert,sőt van olyan nap amikor jól elfogadja, és akkor 4x tápszert 1x valamimást eszik.


Született: 2860g,50cm

Most 6500g.

Hosszú,vékony baba,nem látom kórosan soványnak,de azért aggódom,hogy elég-e neki ez a táplálékmennyiség.


2009. nov. 17. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát elvileg, ha ki van váltva az az étkezés, akkor az üveggel meg kellene ennie. Persze nem kötelező, de egy negyed üveg tutira nem elég egy étkezésre.
2009. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért a fözelek sokkal laktatóbb, mint a tápszer, és abból se eszik 190 g-ot!

Az elején föként elég a negyed üveg, ha nem kiván többet, akkor meg akarod tömni? Egy gyerek ha éhes, akkor eszik, ha van rá lehetösége, ha meg éhes, akkor sir!

2009. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lányom 8hónapos múlt, Ő sem eszi meg az egész üveggel. Van amikor felét vagy annál egy picivel többet. Ha kevésnek találom, adok utána gyümölcsöt vagy egy kevés tápszert. Nem fogzik véletlenül? Akkor is csökken az étvágyuk. Pár napig a lányom sem fogadott el szinte semmit, már orvoshoz akartam vinni mikor láttam az ínyét.
2009. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én babám 6 hós korában fél üveggel evett meg. Örültem mint a majom a farkának. Mostmár kevés neki.
2009. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Huh,köszi.

Reméltem hogy lesz aki szerint elég neki.

Igazából én nem is várom el tőle hoyg többet egyen,főleg hogy eddig csak kóstoltunk, és most kezdtük csak el a kiváltást, mert a tápszert már nem eszi meg annyira,mint ahogy azt írtam is. Remélem majd kialakul.


Nem fogzik most éppen. Már kettő kibújt alul, akkor annyit se veett mint 2 hós korában, de pár nap alatt túl voltunk rajta. Azóta nincs rendben teljesen az evés, meg amióta elkezdtük a kóstolást. Kicsit olyan,mintha az ízes dolgok után a tápszert már nem szeretné. De azért az még kell neki.

2009. nov. 17. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég neki, lányom sem evett többet eleinte, szoknia kell.

Annyit eszik különben is, amennyire szüksége van.

2009. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A védőnőnek meséltem,hoyg kb egy hónapja rosszul eszik, hol normál mennyiség hol egész kevés. Egyből jött hogy húha hűha,ajaj,oda kell figyelni,stb...

(Nem értem,azt gondolja hoyg szándékosan éheztetetm??)


A gyerek jókedvű, játékos, nem bágyadt vagy ilyesmi, tekintete élénk, akkor nem éhezik,nem kell emiatt aggódnom,ugye?


Köszi a válaszokat mindenkinek!

2009. nov. 17. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!