Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vásároljak autósülést?...

Hogyan vásároljak autósülést? Milyen szempontok szerint?

Figyelt kérdés

Nagy a dilemma, mert eddig láttam 9-18 kg vagy 9-25 kg vagy 18-36 kg vagy 0-25 kg verziókat.

Nekünk dönthető kell, mert a lányom még nem ül, de erősen kinövőben a hordozója. Szeretnék olyan ülést, ami után már csak az ülésmagasító kell majd, illetve magasítóként is használható. Ki kellene tartania sokáig, mert testvéreket is szeretnénk, és 1 gyerek = 1 ülés alapon gondolkodnék. Vagy ez gazdaságtalan?


Egyáltalán: milyet vegyek? Azt gondoltam, ami 25 kg-ig jó, de 25 kg az olyan 5-6 éves gyereket jelent.

Elég ilyen idős gyereknek a magasító is?

Vagy kell még az ülés?

Belefér egyáltalán nagykabátban majd?

Hol tudnék utána nézni az előírásoknak?


3 hete keresgélek, de most már teljesen tanácstalan vagyok. Ja, 5 hónapos a lányom, 7500 gramm, a hosszát nem tudom, nem mérték mostanában.

Köszi mindenkinek előre is.


2009. nov. 17. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamelyik szaklapban olvastam, hogy a hordozót akkor növi ki igazán hosszában a gyerek, ha a fejének az egyharmada már kilőg felül, állítólag a láb nem érdekes (bár kérdés, hogy behajlított lábbal kényelmes-e). Gazdaságosnak elvileg az lenne a gazdaságos ami ugye a gyerek egész gyerekkorát végigkiséri. Viszont ha idevonatkozó cikkeket olvasol annál biztonságosabb minél kisebb súlycsoportot ölel fel. Tehát a következő nektek a 9-18 kg-ig lenne. Nyilván egy autósülés egy balesetben bizonyítana igazán, de hát jobb esetben erre nem kerül sor. Így sajnos hiába mondja azt bárki, hogy meg van elégedve a sajátjával ha nem szenvedett eddig szerencsés módon balesetet. Szerintem nézd meg a neten az ADAC teszteredményeket, törésteszteket (ezek független tesztek) és így ki tudod választani milyet szeretnél.
2009. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nekünk ilyen van,most kaptuk.

[link]

2009. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és a Robbie nevű.Előző voltam.
2009. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja,még annyit hozzáfűznék,hogy ez a legbiztonságosabb gyerekülés,és ennek érdekében szerintem ne sajnáld rá a pénzt,persze tudok javasolni olcsóbban,igaz nem itthon hanem Németországban.Mert nem mindegy árban,nálunk 70E Ft,ott 45E Ft.Kiszállítással együtt 50 E Ft,Ha érdekel.
2009. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tud még ülni, akkor még egyiket se vedd meg. Majd ha már önállóan ül, addig többet ártasz, mint használsz az üléssel.

Akkor meg pláne ne vegyél, ha még nincs 9 kg.

Vagy vehetsz 0-18 kg-os kategóriát, de azt le kell cserélni olyan 3-4 éves korában. Ezeket menetiránnyal háttal is be lehet kötni, a Te babádnak még nem való más ülés.

2009. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat nem olvastam,hogy mennyi idős a gyermeked,akkor viszont ezt ajánlom:

[link]


Nekünk a High Line van/volt.

2009. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

16:50:

Köszönöm a javaslatokat, még utánaolvasok.



18:27

Németországból hogyan lehet hozzájutni?


19:12

Mivel még nem tud ülni, ezért vennék dönthetőt, olyat, amit hátal is be lehet kötni.

Bababoltban mutattak ilyet, bár arra nem emlékszem, hogy háttal beköthető volt-e.

A 9 kg valami határ? Meg tudod azt mondani, miért nem jó ezalatti súlyú babának ülés? Akkor sem, ha már tud ülni?

2009. nov. 18. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Utánanézek,hogy hogyan lehet Németo.-ból rendelni,de ha megnézed a römer honlapját,és ha tudsz,vagy tud vki németül akkor könnyebb a megrendelés.Az biztos,hogy szállítanak Mo.-ra is!Nekem a tesóm intézte,és hozta a futárszolgálat,semmit nem kellett fizetnem érte.:)
2009. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
első vagyok újra...szerintem a kilenc kilót nem mindig lehet betartani, az én lányom 15 hónapos és csak most érte el a kilenc kilót. Hosszra viszont akkor volt, hogy nyolc hónaposan kicsi lett a hordozó. Viszont szerintem öt hónaposan még korai váltani (de ez csak az én véleményem). Általában dönthetőek az ülések amik kilenc kilótólvannak, de ezt úgy képzeld el, hogynem a háttámlát döntöd, hanem az egész ülés felemelkedik, lényegében a popsiját emeled meg. Az én lányom öt hósan elveszett volna ezekben az ülésekben abban biztos vagyok. Menj el olyan bababoltba ahol nagyn sokféle ülés van, pl brendon (mégha ott drágga is) és tedd bele a gyereket. az eladók is sokat segítenek.Nekünk egyébként Besafe van, Elefániban vettem, az üléssel és az eladókkal is meg vagyok elégedve.
2009. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!