Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is síros a babátok,...

Nektek is síros a babátok, annyira hogy semmit nem tudtok tőle dolgozni a házban, néha még a kezetekben is sír?

Figyelt kérdés

Én babám 2 hónapos lesz és elég szétszórtan alszik, gyakran felébred és csak sír,egyszer sem aludta még végig a 3 óra hosszát.

Sem éjjel sem nappal.

Állandóan a kezemben kell hogy legyen , mert ha nem akkor sír és fél percenként rohanhatok a kiságyhoz mert kipottyant a szájából a cumi és nem jó a kiságy mellett ácsorogni óra hosszákig addig amíg el nem alszik.

Kézben tartom 2 óra hosszát mire alszik 20 percet akkor leteszem.

Csak a babakocsiban van el , ott sem alszik végig de csendben van mert ringatva van a segge alatt a kocsi ha felébred.

Olyan nyűgös mostanában nem tudok ki igazodni rajta, nem tudom mikor mi baja van, az etetésnél is az órát nézem hogy mikor van ott az ideje kb.

Pedig egész nap csak én vagyok vele.

Nagyon nehezen oldom meg a háztartást, amikor alkalmam van rá és lehetőleg igyekszem nem nagy rendetlenséget hagyni magam után.

Hordozó kendőm nincs, félek felszokik és több éves koráig fenn lenne.

Ő olyan baba hogy képes azért is sírni mert csuklik.

Hatalmas baba 6 kg.

Jövőhéten megyünk hasi ultrahangra, félek nem e szervi elváltozás miatt ilyen nyűgös.



2013. nov. 15. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell sem felkapkodni, sem ringatni állandóan, mert majd 10kg-san nem fogod bírni. Derítsd ki, mitől olyan nyugtalan. Eleget eszik? Nem marad éhes? Nem fáj a hasa? Háton vagy hason alszik? Próbálj ki nála másik pózt. Nem kell kikapkodni, hiába kicsi. Simogasd, beszélj hozzá.
2013. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 2 hónapos, természetes, hogy igényli a közelséged.

Hidd el, nem szokik rá a hordozókendőre, ellenben a te életed nagyban megkönnyítené és vele is jót tennél.

Én a kezdetektől csak hordozom a lányom, babakocsink sincs, mégsem szokott rá.

Amint beindul a mozgásfejlődése önállóbb lesz.

Most 11 hónapos és egyáltalán nem igényli, hogy cipeljem magammal a lakásban, rohan magától utánam, vagy a maga dolgára ami épp érdekli.

2013. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze,hogy mindig sír,mert tudja hogy felveszed akkor...Minek neki cumi?Lehet ha nem adod oda neki többet és egyszer hagyod sírni 5 percet,akkor leszokik arról is és aludni is fog.
2013. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Éhesnek nem hiszem hogy éhes mert megszokott hagyni 10-20 ml-rt.

Hasfájásra gyanakodtam 3 hete vettünk is espumazint és infarcolt akkor minimális javulás volt de akkor sem aludta át az idejét éjjel sem.

Anyósom azt mondta ne tömjem gyógyszerekkel így nem adtam neki, az orrán nehezen kapja a levegőt jövőhéten lesz kivizsgáltatva hogy miért mert nincs megfázva.

Van pár dolog amire csak gondolok hogy okozó lehet.

2013. nov. 15. 09:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt 2hónapos koráig. Aztán ahogy egyre jobban látott, el kezdte érdekelni a világ. Mindenre odafigyel, színek formák hangok. Ez egyre jobban lekötötte és már nem kell egész nap ölbe tartanom. Most 3 és fél hónapos, de van, hogy egy órát is el van a kiságyba a zenélő körforgójára. De ha felébred akkor is csendben van nézelődik nem sír. Már a kezével is eljátszik. Hordozókendőt én sem vettem, pont azért amit te is írtál. Még azért egy nap alatt nem tudom kitakarítani a lakást, de kitartás lassan jobb lesz!
2013. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért hiszik azt (tudatlanul és tájékozatlanul) emberek, hogy a hordozott babák még 5 évesen is hordozósak.... 8 hónaposan kúszott, 10 hónaposan mászott a fiam, itthon ekkor már csak akkor volt kendőben, ha dolgom volt: főzés, teregetés és baj volt. Most csak akkor van csatosban, ha olyan helyre megyünk, ahol babakocsival nehéz közlekedni vagy sétálunk a városban és könnyebb a hátamon vinni, ha elfáradt. Olvass utána, nem lehet az első 2-3 évben elrontani :)
2013. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Uhhh egy nem egész 2 hónapos gyerekről beszélsz. Nincs semmi baja, csak egy teljesen új helyen van fények, hangok és az anyja nincs mellette.Vegyél kendőt és hordozd igényli a közelséged.


Az én lányom cicin aludt el, 8 hónaposan mégis köszönte szépen leszokott a szopizásról. Hordoztam most mégis remekül eljátszik magában.

9 hónapos, szereti ha ott vagyok vele, de azért nem a nap 24 órájában igényli.

Ekkora babát nem tudsz elkapatni, és igen nincs szüksége gyógyszerre csak az anyukájára.

Bízz az ösztöneidben egy kicsit jobban...

2013. nov. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok az én is lányom mászik, lépeget utánam ha van kapaszkodója nem igényli a kendőt.....
2013. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2 hónapos baba könyörgöm..rád vágyik,9 hónapig egy test egy lélek voltatok most meg kint van itt a nagy külvilágba rengeteeg fény hang zajok inger!Nemtud megnyugodni magától ami egy 2 hónapos babától nem is elvárható!

nyugodtan vedd fel,kösd magadra és tudod csinálni a dolgokat ő meg jókat szunyál közben rajtad és nem lesz nyügi.Nem fog felszokni hidd el!Én is hordztam,most 10 hós bútorok melett feláll tipeg és pont lesz.rja a fejem!


Mi az hogy nem kap levegőt az orrán?,Hát lehet az a baj!Gondolj már bele milyen lehet hogy nemtud rendesen levegőt venni?Lehet ez a baja ezért sír?!!


Ti akartátok,nem ő kérte hogy a világra jöjjön!Ringasd szeretgesd vedd fel!Majd meglesz a háztartás...

2013. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan buta dolog azt hinni, hogy ha egy pici babát, újszülöttet kendőbe teszel akkor majd 10 évesen is hordozhatod.

Nem így van, abban a pillanatban, ahogy képes lesz helyváltoztatásra (kúszás, mászás) nem hogy nem fogja igényelni, de nem is fogja hagyni a hordozást, mert akar majd menni, felfedezni a világot. Pont hogy azoknál a babáknál van gond ezzel, azokon a babákon hatalmasodik el annyira a szeparációs szorongás, hogy nem akarják felfedezni a világot, akiket ilyen pici korban hagytak sírni, mert bennük nem alakul ki az alapvető bizalom a szülő, és a világ iránt.

Nyugodtan rakd kendőbe/mei taiba, ha már nehéz lesz elöl kötheted a hátadra, és mire ott is nehéz lenne már nem is lesz szükség hordozásra.

Ne aggódj nincs neki semmi baja, csak egészséges igénye a közelségedre.

Ha meg hasfájós, és jobban van az orvos által javasolt szerektől azt add be neki nyugodtan, talán ne az anyósodra hallgass ezügyben.

2013. nov. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!