Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem durva egy pár napos...

Nem durva egy pár napos kisbabának kilövetni a fülét?

Figyelt kérdés

Most született egy ismerősömnek kisbabája és a kicsi még egy hetes sem volt, de már fülbevalós képet rakott fel róla az anyja. És nem csak egy ilyen kis gömb volt, hanem egy félhold alakú, ami lelóg a kicsi füléről.

Egy ilyenbe nem akadhat még bele egy ilyen pici babának az ujjacskája? :S Nekem nincs még babám - ezért sem vagyok ezzel tisztában - de én azt hiszem ilyen piciként még nem fogom kilyukasztattni a fülét.


2013. nov. 15. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha te nem fogod az a te döntésed. Ez az ő döntése volt.
2013. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Számomra is az majd ha a gyerek kéri kap fülbevalód, de amíg nem, én nem teszek kárt a testében csak azért hogy aranyosabb legyen.
2013. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem az.
2013. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Az en lányom is kapott ajándékba fulbevalot a dednagyanyjatol, amikor megszületett. Most 10 eves, de meg mindig nincs lyuk a fülén, nem szeretne. Az en fülemet kilyukasztották gyerekként, sose hordtam fulbevalot.
2013. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
ez mindnekinek a maga döntése. ha megfelelö a fülbevaló akkor nem lesz semmi gond vele. Nem fáj nekik föleg ha löve van. kozmteikus vagyok és mi is csináltunk 2-3 hetes babáknak már. csak azért sirtak mert megijedtek a csattanástól amint anyuka felvette abba is hagyták, ha fájt volna nekik nem hagyják abba a sirást. Azóta már van olyan pisztoly ami nem csattan nincs hangja, én még nem csináltam olyannal de volt aki mesélte hogy volt olyan baba aki nem is sirt, ilyenkor még nem éreznek ugy fájdalmat állitólag. Nagyobb korban azért rossz mert a legtöbb kislány nehezen veszi rá magát, emlékszem nekem is ugy volt hogy 3 szor mentünk el mert nem mertem kilövetni pedig nagyon akartam. Akkor mondta anyukám hogy ez az utolsó ha most nem akkor nem lesz, na akkor végülis lett, de lehet jobb megelözni ezt a kinlódást...:) Még nem tudom én hogy fogok dönteni ha majd lányom születik. ha nem is pár naposan de pár hónaposan lehet kilövetem már neki. tűvel nem engedném a korházban amit sokan szoktak még. Na a tűs szurás szerintem az durva a lövés egyáltalán nem.
2013. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tica0121 ***** válasza:
A mi kicsink 3 hetes volt, amikor kilövettük a fülét, kb másfél hét alatt ki is alakult neki a lyukacska. Utánna simán kijött belőle amit belelőttek és most, majdnem 4 hónaposan kapta meg a végleges fülbevalóját. Én azért gondoltam, hogy megcsináltatom még most, mert ilyenkor még nem tud tudatodan a füléhez nyúlni, így nem piszkálja, nem sebesedik ki. Soha semmibe nem akadt bele az előző sem, szerintem ez sem fog. Én maradi vagyok, szerintem egy lánynak legyen fülbevalója, majd később, ha nem akar, akkor nem hord.
2013. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%
Igen akkor max kiveszi csak a heg ott marad utána.
2013. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Én egyáltalán nem vagyok fülbevaló párti, ezért nekem majdnem mindegy, hogy pár napos, vagy pár hónapos. Akkor lesz fülbevalója, ha ő akarja. Én nem fogom kilövetni neki. De szülők egyéni döntése, ha mégis megteszik. Talán arra gondoltak, hogy így még nem emlékszik rá, hogy fájt. Ők tudják...
2013. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ezt mindenki eltudja dönteni, hogy szeretne e fülbevalót a babájának vagy nem. Mi 5 hetesen lövettük ki a lányunk fülét, az elsőnél nem sírt, a másodiknál már zokon vette, hogy "lefogtam" nehogy elrántsa a fejét, de szerintem maga a lyukasztás nem fájt neki. Én 13 évesen lövettem ki a fülemet, és egyáltalán nem fájt.

Pár napos babáknak úgy tudom átszúrják, akkor még nem lőnek, de lehet hogy tévedek.

2013. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
régen ez szokás volt, a kislányoknak kilőtték a fülét akár már az újszülött osztályon is, ha kérte az anyuka. Egészségügyi problémája nem lesz belőle szerintem, bár ezt csak a gimis biosz tudásomra alapozom, nem vagyok egy nagy akupunktúra guru. Mindenesetre az én lányom majd akkor lövessen fület, orrot, köldököt, mikor ő akarja.
2013. nov. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!