Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szokás a babákat olajozn...

Miért szokás a babákat olajozni és hintőporozni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én egyiket sem csináltam.
2013. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az olaj a hajlatokba szükséges, mert nagyon kiszárad a bőre a levegőn, addig meg magzatvízben ázott. Hintőporozni a köldökcsonkot kell, hogy leszáradjon és begyógyuljon.
2013. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a masszázshoz olajozom, meg néha a dundi nyakát.
2013. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez régebben csinálták csak.Tesóm pl 20 évvel ezelőtt csinálta a fiánál.Az ismeretségi körömben senki nem csinálja.12 évtől 6 hónaposig vannak gyerekek.Én sem olajoztam,hintőporoztam az enyémeket 5,és 1,5 évesek.Hontőport max a nagyon melegben használtam
2013. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem olajoztam a babámat de ha jól tudom akkor szokták lekenni fürdés előtt ha nagyon száraz a bőre. Nekünk erre elég jó megoldás volt a gyógyszertári fürdető. Hintőport nyáron használtam a nyakán és a hajlatokban amikor nagyon meleg volt és iszonyatosan izzadt szegénykém, hogy nehogy bepálljon de nem is volt gond, szép maradt a bőre:-)
2013. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hintőpor a köldök ápoláshoz kell, hogy hamar leszáradjon. Azonkívül nem használtam hintőport. Olajat a hajlatokra szokták, de én nem tartottam szükségesnek.
2013. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyiket se csináltam. Fiam tavaly nyáron született, és a védőnő és a dokinő is azt mondta nem szabad a köldökét hintőporozni.. 20 éve kellett, mostmár nem.. Ki tud eligazodni ezen? :)
2013. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát jó kérdés ezek szerint akkor a köldökápolás is :D nekem a kórházban is, a gyerekorvos is, és a védőnő is azt mondta, hogy alkohol és hintőpor.
2013. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem csináltam.
2013. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!