Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van úgy hogy mindig 2...

Más is van úgy hogy mindig 2 vagy több gyereket akart, de az első után soha többé nem akar babát?

Figyelt kérdés

Kisfiam, 15 hónapos. A szülés se volt egyszerű, perceken múlt mindkettőnk élete, ha nem visznek be császározni 10 óra vajúdás után.Aztán kórházban kellett maradnunk 2 hétig, ő a korán, én a szülészeten, borzasztó volt... Aztán az első 3 hónapban pánikbetegség szerű tüneteim voltak, konkrétan anyumékhoz kellett költözni, mert nem bírtam egyedül maradni. Ezt sikerült leküzdeni.

Világ életemben több gyereket terveztem, de most az első év után úgy érzem nem lennék képes még egyszer ezt végig csinálni. A mai napig még nem aludt át egy éjszakát se,éjjel legalább 10szer felébred, iszonyú hisztis, csapkod, földhöz vágja magát, verekszik, tör-zúz ha olyanja van. Egyébként egy imádni való rossz csont kis srác, de egyszerűen úgy érzem, nem bírnám ki idegekkel ezt még egyszer végig csinálni.

Pedig a férjem iszonyúan szeretne tesót, nekem meg nagyon hiányzik az hogy lássam mikor megszületik, és én szüljem meg, mert nála sajnos elaltattak és ezekről lemaradtam. :(

Egyszerűen most ott tartok hogy még egy ilyen "rossz" gyereket nem szeretnék.

Van vagy volt ezzel más így?


2013. nov. 16. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, annyi különbséggel, hogy én ezt a 3. gyermekem születése után érzem. Nem terveztünk több babát, de mégis mondtam a férjemnek, ha valaha is eszembe jutna azonnal lőjön le.

Nekem a terhességem is szörnyű volt, a sürgősségi császár is komplikált, a koraszülött intenzívene eltöltött 2,5 hétről ne is beszéljünk, mert mindig elfog a sírás.


Ahogy telik az idő halványodnak a rossz dolgok, de azt tudom, ha Ő lett volna az első gyermekem, biztosan egyke marad. Soha többé nem akarnék, és nem is mernék babát vállalni!

2013. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 7 hónapos, és egy angyal, de komolyan! Mosolyog, játszik, kedves, bájos, jó alvó, jó evő, de SOHA! nem akarok még egyet, pedig mindennél jobban imádom. Engem 30 óra vajúdás után császároztak... mi is majdnem meghaltunk, mert majdnem perforálódott a méhem. Majdnem elvéreztem, a gyerek nyakán a zsinór...első napokban szoptatni nem tudtam (azóta már megoldódott, anyatejes baba) szóval én biztos, hogy nem szülök többet...
2013. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor a 38. héten nst-re mentünk, azt mondták, nem él a lányunk. Félig meghaltam, nem tudom hogyan vittek át uh-ra, ott derült ki, hogy él, de baj van. A flow jó volt, a szívhangok órákig jók, aztán percekig eltűntek, nem tudták, hogy mi van, jött a neonatológus, akkor császároztak meg, de addigra már 3 órája beindultak a fájások is. Soha nem felejtem el azokat az órákat, és azt sem, hogy egészen mostanáig elképzelni sem tudtam, hogy lesz másik, pedig a kislányunk egy csoda, nagyon jó, nagyon szófogadó, nagyon okos, nagyon jól eszik-alszik, 6 hetesen már minden éjszakát átaludt... Most 18 hónapos, most már tudom, hogy akarok neki tesót én is, nem csak a férjem, de egy hónapja még azt mondtam volna, hogy soha.
2013. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is így vagyok.

2 gyereket terveztünk, aztán csak 1 van és nem is tervezünk többet.

Pánikbetegség, egyéb szorongásos betegség, toxémia, ezek voltak terhesség alatt. Több hét kórházban. Komplikált szülés, a végén császárral. Aztán újabb műtét szülés után 2 és fél hónappal. Majd pedig gyomor és emésztési betegségek. De ezek már nem a szüléssel kapcsolatban, viszont piszkosul megviselt minden mind testileg, mind lelkileg.

Örülök, hogy ez az egy gyerekünk megszületett egészségesen és egészséges most is, de úgy érzem nem bírnám újra végigcsinálni, pláne hogy a toxémia a második terhességemnél is fennállna. És szedek több állandó gyógyszert, amiket meg lehet terhesség alatt nem is szedhetnék és görcsölnék és hánynék össze-vissza.

Plusz a házasságunk is igen csak megromlott, az anyagiak sem túl fényesek, 1 gyereket tudunk biztonsággal felnevelni.

Úgyhogy 1 gyerekünk lesz.:)

2013. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jelen.:)

3 gyereket terveztünk,szerettünk volna.

Nehéz terhességem volt,viszont csodaszép szülésem.

6 óra alatt meglett a lányom,spontán szültem,nagyon szép emlék maradt.Azt bármikor újra átélném.

Viszont ami utána jött,azt nem.

11 hónapos a lányunk.Borzasztó természetű.Akaratos,hisztis,soha semmi nem jó neki.Még egyetlen egy éjszakát sem aludt át.Minden éjjel 10x kel,alig birom már.Férjem rengeteget dolgozik,szinte semmiben sem tud segíteni.A gyerek nincs el magában,mindig vele kell lennem,még wc-re is vinnem kell.

Egy szóval mindezek hatására,megmondtam a férjemnek,hogy nekem nem kell több gyerek.Persze ő nagyon szeretne még,de én nem bírnám ezt ki ismét.Most így gondolom.

Fiatal vagyok még (25év),lehet 5-10 év múlva meggondolom magam...ki tudja...

2013. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, kislányom egy éves múlt. Számomra is borzasztó volt a szülés. Igaz, én nem vajúdtam, hanem progis császárom volt, de ordítottam a fájdalomtól közben, így engem is elaltattak. Szerintem sosem fogom kiheverni, hogy nem láthattam őt megszületni, nem láttam amikor felmutatták, mert a nővér is azt hitte magamnál vagyok, közben nem... Nagyon nehéz volt a felépülés, a kórházban töltött napok, a hazajövetelünk utáni rossz hangulat. Kislányom sem aldudt át még egy éjszakát sem. Sokszor az én idegeim is kivannak, és pattanásig feszülnek. Mindezt leszámítva gondolom azt, hogy nem az én "nyomorúságomat" kell előtérbe helyeznem, hanem szeretném ha a lányom nem egykeként nőne fel a világban, hanem lenne valaki akire támaszkodhat és viszont. Nem szeretnék a két gyerek között nagy korkülönbséget, viszont nagyon is félek attól, hogy hogyan fogom a második terhességemet viselni, az első sem volt könnyű....állandóan fáradt vagyok, két gyerek mellett pedig elképzelhetetlen a pihenés, főleg, hogy még egy mellett is alig van időm ledölni, sőt. De mindig arra gondolok, hogy nem vagyok egyedül, más is kibírta. Miben különb az a másik ember mint én? Szóval úgy gondolom, hogy az embernek muszáj a félelmein felül kerekednie, és bíznia abban, hogy jobb lesz, nem lesz baj. Nem könnyű, de nehezebb annál jobb érzést elképzelni amikor rád mosolyog az a pici ember.
2013. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves 4-es mintha én írtam volna, toxémia,. több hét kórház, igaz mi a korán is voltunk, pánikrohamok, nekem is lett egy kis emésztőrendszeri problémám, plusz egy hasfali sérvem... Én is több gyógyszert szedek, már csak ezért se lenne jó még egy terhesség.

Kedves 5-ös, te meg mintha az én gyerekemről írnál. Nálunk is keveset van otthon apa, sokat dolgozik, hétvégén is, sajna muszáj.

Kedves utolsó, igazából jó amit írsz, hogy ne legyen egyke a gyerek, de az már nem biztos ha anya eggyel nem bír, akkor kettővel mi lesz? Mert ahhoz a két vagy több gyerekhez kell egy épeszű anyuka is. :) Én már időnként nem annak érzem magam...

Köszi az eddigi hozzászólásokat, írjatok még

2013. nov. 17. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is így érzek, ahogy Te. Bár a terhességem „álomszerű” volt, semmi bajom nem volt, sőt, nyugodtabb voltam, mint bármikor (eltekintve, hogy paráztam, nem lesz-e beteg a gyerkőc), az utána jövő kb. egy évre úgy emlékszem, hogy folyamatosan üvöltött a gyerek, alig aludtam, teljesen kivoltam, rengeteget sírtam együtt a gyerekkel…

A lényeg, hogy sajnos magamat érzem „ideggyengének”, és nem szeretném újra átélni azokat a dolgokat. Abból is látszik, hogy nem vagyok erre alkalmas, hogy mindenki azzal jön, az ember elfeledkezik a rossz dolgokról az idő múlásával – hát én nem felejtek (érdekes, mert a férjem igen, holott sokszor ő mászkált órákat egy üvöltő csecsemővel a karján).


Viszont azzal nem értek egyet, hogy mindenképpen kell testvér egy gyereknek, azt gondolom, amit Te, kérdező, hogy ha az anya nem képes két gyerek koordinálására, akkor lehet, hogy csak rosszabbul sül el az ügy. Hány olyat látunk, amikor testvérek acsarkodnak, nem is beszélnek egymással?

Azt gondolom, ha valaki igazából nem akar gyereket, csak azért szül még, hogy legyen testvér, akkor könnyen belefuthat abba, hogy mártírnak fogja magát érezni (akár csak tudat alatt), és egy mártír anya mellett felnőni – na, az lehet igazán cudar.


Nekem az a meglátásom, hogy vannak „demógyerekek”, akik „áldott jók” már születésüktől fogva – nos, az ilyen gyerekek miatt szülnek többet a nők, mert azt hiszik, a többi is ilyen lesz.

2014. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!