Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a pihenést...

Hogyan oldjátok meg a pihenést napközben?

Figyelt kérdés

11 hetes a babám, napközben szinte semmit nem alszik. max 1 órát több részletben. Azt mondták, aludjak, ha alszik a baba... de ha nem? Ált. ha alszik, akkor teszem fel a kaját.

Hogyan bírjam több alvásra?


2009. nov. 18. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hűha, az én kisfiam is ilyen idős és szöges ellentéte a tiednek. Pontosabban mostmár. De az első 1-1.5 hónapban hasonlóan alig aludt. Most viszont alszik 23-4 órákat szopi után.

Kérdésedre válaszolva: ha nem sír, hanem vidám és aktív, akkor sajna nincs megoldás, csak az, hogy foglalkozz vele.

Ha sír, mert fáradtságtól nem tud elaludni, akkor rá kell szoktatni az alvásra. Nálunk általában működik, hogy amikor kezd álmos lenni, akkor kiságyba, félhomály, cumi, hátsimi (hason alszik). Ha nem megy, de tutira fáradt, akkor cicire veszem. Kicsit iszik és bealszik, így hupp be a kiságyba, simi és már alszik is. Legrosszabb esetben kiviszem sétálni és ott alszik el.

Egyébként az én fiam 2 óránál többet nem nagyon bír ébren lenni fáradtság nélkül.


Esetleg hagyd egyedül játszani: zenélő körforgó, ezt elnézegeti fél órán át, addig tudsz pihentetni.

2009. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én babám sem alszik sokat napközben. Egy nagyot alszik kint a levegőn a babakocsiban én akkor csinálom meg itthon a dolgaimat. Próbáld ki, hátha. Amúgy ő alszik éjjel, egyszer kel fel enni(kaja, visszaaltatás másfél óra), igaz tudnék napközben is aludni, de muszáj ébren lenni, a kaja és a házimunka nem csinálja meg saját magát.

Próbálj este minél hamarabb lefeküdni, miután a babádat elaltattad.

2009. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen az enyém sem aludt, nem tudom miért, volt, h 20-30 perccel beérte, aztán pedig nyűgös volt. De változott később, szépen beállt az alvásra.

Változó lehet amugy, mert lehet egyik nap jól alszik,m ásik nap nem. Én is voltam ugy, h azt mondtam, na nem fekszem le, amig alszik, mert addig gyorsan kivasalok, stb. Na akkor aludt 2-3 óra hosszat, és amikor meg lefeküdtem mellé, h aludjunk, akkor meg fél óra mulva már kukorékolt.

Próbáld meg, h levegőztesd sokat, az fárasztja őket, és akkor altasd, amikor már nagyon álmos. Nálam bevált.

2009. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!