Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van már egy gyermekem de tök...

Van már egy gyermekem de tök elfelejtettem dolgokat. Első napok téli babával?

Figyelt kérdés
Mibe öltöztessem? Body, rugi, zokni? Hogyan altatjátok? Hason, hanyatt, oldalt? Hálózsák vagy pléd az első hetekben, mikor még nem forgolászik?
2013. nov. 16. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, minden vissza fog jönni idővel! :-) Már megszületett, vagy csak fog?


Én hálózsákban altatom már az elejétől fogva, h ne utasítsa el később se. Eleinte hanyadt nem szabadna altatni, mert megfulladhat ha bukik. Oldalt a legjobb, de hason is lehet, csak akkor célszerű légzésfigyelőt használni, mert úgy gyakoribb a csecsemőhalál. (Persze a légzésfigyelő minden pózban jó ha van.)

Én hőmérséklettől függően 2-3réteg ruhát adok rá. Ha én is veszek harisnyát-atlétát, akkor rajta is ott az a plusz réteg. De míg forogni se tud, addig +1el több is lehet rajta, hisz nincs mozgása, ami melegíthetné.

2013. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Az kimaradt, h egy idő után hiába tettem le oldalt, folyton hanyadt kelt. :-)

Meg, h én a rugi alá ilyen időben (nincs nagy meleg itthon), mindig adok a rugi alá harisnyát. Én egy melegítőnadrágban vagyok itthon, amiben van egy vékony bélés, és nincs melegem benne. Egy rugi elég vékonyka. Van olyan vastagságú nacim is, abban fáztam.

2013. nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel a szobát gondolom befűtöd így nem kell túlspilázni.Egy body, rugi, pléd..vagy hálózsák.Zoknit sokáig nem adtam a gyerekeimre..ha ki is vittem őket sétálni, akkor inkább az overál alá harisnyát kaptak.Egyébként egy decemberi fiúm és egy januári lányom van..

Első hetekben nem forgolódnak.Én háton sosem altattam őket, mert ha netán vissza jön valami és utána visszafolyik a légcsőbe simán megfullad..Hason azért nem altattam őket, mert összefüggést találtak a hason alvás, és a bölcső halál között..(ami valamilyen szinten logikus is, mert ha véletlen valamibe bele túrja a kis fejét, simán nem kap levegőt)inkább nem kockáztattam.Csak onnantól aludtak hason, amikor már maguktól úgy feküdtek.Így maradt az oldal fekvés, de azt is mindig cserélgettem, hogy ne "deformálódjon" el a buksijuk.Egyszer jobb oldalra, következőleg bal oldalra raktam őket.(minden etetés után történt ez..kb 3 óránként)Mikor fent voltak úgy is háton fekve játszottunk.

2013. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

igen, csecsemőn plusz 1 réteg, a fején is ha amúgy a többi családtag miatt nincs túlfűtve, akkor főleg fürdés után vékony cérnasapi lehet a fején.

az enyémeknek a lábuk volt fázós, harisnya+zokni vagy talpas rugi kellett rájuk mindenképp.

Body-t rugit én úgy szereztem be, hogy mindenből volt vékonyabb-vastagabb, ujjas-ujjatlan stb, így tudtam variálni attól függően, mennyire bizonyult fázósnak a gyerek, illetve mennyire sikerült befűteni a tömbfűtőnek...

Altatni én hason szertettem őket a bukás miatt (nem volt légzésfigyunk). Amíg nem mozgolódtak-kukackodtak különösebben, addig csak plédeztem, aztán persze muszáj voltunk váltani a hálózsákra.


nyugi, sokminden visszajön majd, ne parázz rajta! :)

2013. nov. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi hosszú ujjú bodyban és talpas rugiban altattuk a kisfiamat. Mivel még nem forgolódott, oldalára fektetve altattuk, és pléddel takartuk be. Ha hűvösebbet éreztem, akkor még egy vékony plédet adtam rá. A hálózsákot picinek nem szerette, 3 hónapos kora óta alszik benne a mai napig. 11 hónapos.
2013. nov. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!