Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran szívjátok...

Milyen gyakran szívjátok orrsziporszival a gyerkőcötök orrát? Naponta hányszor? Mikorra tanulnak meg kb orrot fújni?

Figyelt kérdés
Természetesen olyan esetben amikor nincs megfázva!!!
2013. nov. 19. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs megfázva akkor minek szívod neki???


A lányom 11 hónapos, utoljára 6 hetes korában szívtam neki.

2013. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments, hogy akkor is szívjam, mikor nincs megfázva. Örülök, ha nem kell, annyira ordít tőle.
2013. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell mindennap. Elég akkor, ha látod, hogy folyik az orra, vagy azt látod, hogy száraz cicakaka van benne (bocs, de mi így hívjuk). Ha a száraz van az orrában, előtte fújj bele tengervizes orrsprayt, az fellazítja a cuccot, és utána tisztítsd az orrát. Csak úgy, ok nélkül nem kell.
2013. nov. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is csak akkor szívom neki ha van benne száraz!Azért kérdeztem,mert van hogy naponta 2-3x is kell neki!Annyi eszem van hogy nem kötöm ok nélkül a gyereket a porszívóra!!
2013. nov. 19. 09:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A száraz takony márpedig nem ok az orrszi-porszi használatára... Reméljük még nem tetted tönkre az orrnyálkahártyáját.
2013. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A "száraz" ha kis mennyiségű, akkor kiesik magától. Nem kell vele foglalkozni.

Ha eltömítené az egész orrot, akkor kell befújni sós vizes oldatot, várni picit, hogy fellazuljon, és akkor leszívni. De ha ennyire sok van, akkor általában már amúgy is beteg a gyerek, és ez leginkább csak a reggeli állapot, amikor begyűlik és beszárad a cucc.


Csak indokolt esetben kell szívni.

Ha vizes lé folyik, akkor lehet szívogatni, bár én olyankor van, hogy csak törlöm a gyerekeimnek.

3 gyerekes anyuka

2013. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges az egészséges gyerek orrát szívni. Én egyik gyermekemnél sem szívtam, csak akkor ha megbetegedtek. Lehet, hogy azért van váladék az orrában, mert folyamatosan szárítod az orrszívóval. Inkább csak egy kis sós vizes spray és semmi más.
2013. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

A száraz taknyot kimosom neki vízzel, picit megnedvesítem a nóziját, és ki is jön. Vagy magától kijön, ahogy pancsol a gyerek. 1 éves volt, mikor középfül gyulladása lett, mert nem jött ki a váladék a nózijából. Akkor kórházban kiszívták neki, és én is próbálkoztam itthon. Azóta sem használtuk a porszívót, soha. Maximum tengervizes orrsprayvel próbálkoztam.

Most 2 éves, ha mondom neki, hogy fújja, akkor szokott fújni egy picit a nózijával. De ez azért még messze van a normális orrfújástól. Szerencsére nem beteges, vagy náthás típus.

2013. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a szárazat semmivel sem szívom, hanem befújok egy kis tengervizet neki, befogom egyik, majd másik orrát, hapcizik egyet-kettőt, ezek után már csak fültisztítóval kell letörölni és kész. Semmi sírás, semmi macera :-)
2013. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!Akkor hanyagolni fogom a porszit,sejtettem hogy sok a használata.
2013. nov. 19. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!