Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fejlesztő játékot...

Milyen fejlesztő játékot játszol 1 év körüli babáddal?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Leginkább rohangál a lakásban és szétpakol, szóval nem nagyon kell vele játszani, de van neki formabedobós kocsikája azt szereti + egy ilyen hosszú cső amin karikák vannak, azt szedi le (még vissza nem teszik).
2013. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :), nálunk is a rohangálás meg a pakolás megy :). Szoktam vele építeni persze Ő lerombolja, meg játék letakarósat és megkeresi. De még érdekelne pár játék :)
2013. nov. 19. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, mert épp 1 éves a Kisfiam. :) Jórészt szintén a pakolás és a rohangászás megy egész nap... Illetve én építek neki (Mega Bloks műanyag és K's Kids textil kockái vannak), Ő pedig lerombolja. :) Lehet még vele labdázni, szintén próbálgatjuk a formabedobálást és a gyűrűpiramist is. Ja, és 1-2 zenélős játéka van, azt nyomogatja.
2013. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. A labdazas nalunk is most a favorit! Leulok odaguritom es probalja visszaguritani, persze jon o is a labdaval egyutt. Vicces kis figura :).
2013. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már nagyobb, de leírom miket szoktunk csinálni:

-beültünk a tükör elé és mutogattuk a testrészeket,

-egymásba rakható poharakból építettünk tornyot, ezt lehet venni is, de lehetnek különböző méretű joghurtos poharak is

-összetéptem egy papírzsepit és szétszórtam a szőnyegen, ő pedig összeszedte

-mondókáztam, énekeltem

-képes könyveket nézegettünk

-akadálypályát csináltam párnákból és takarókból

-nagyon szeretett kupakot leszedni üvegről

-pá-pá-t inteni és puszit küldeni tanultunk

-háton fekfe tornáztattam, kéz- és lábemelés, biciklizés...

-nagyobb textil kockákból tornyot építettünk

-kitettem elé tárgyakat és mondtam melyiket adja nekem, így tanultuk a tárgyak nevét

-vagy mondtam neki, hogy vigye a labdát az asztalra, a macit hozza ide, tegyen valamit az asztal alá, a székre, a kockákat az ajtő mögött találja stb.

-állathangokat utánoztunk

-zenére, ütemre tapsoltunk

-műanyag tálcára tettem valamit és azon gyakoroltuk az egyensúlyozást vagy a fejére egy kispárnát ugyanezért

-tanultuk, hogy nehéz-könnyű, sötét-világos, hideg-meleg

- nagyon jók a maguk után húzható játékok, mert akkor a haladásra is figyelni kell, miközben azt lesik, tényleg megy-e utánuk az adott játék

-mondtuk a tárgyak színét, két féle színű tárgyakat tettem elé és szétválogattuk őket szín szerint

2013. nov. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 1 évest minden játék fejleszt:)

A lányom olyan volt, mint aszivacs bármit elővettem, partner volt rá érdekelte a fiamat hát mondjuk úgy, hogy hidegen hagyja, ami érdekli az a kupakok, kavicsok, tekergetés, csavargatás és slussz, no meg a labdák, ill ennyi idősen így volt, akármit akartam volna én nem foglalkozott vele, szóval gyerek függő.

Egyébként Deákné B, Katalin Anya taníts enegm könyvében nagyon jó tippek vannak életkor szerint.

2013. nov. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Csúcs :)
2013. nov. 20. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!