Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem sok ez a hízás neki?

Nem sok ez a hízás neki?

Figyelt kérdés

4 hetes és 3 napos a lányom. 4520 grammal született és 4270 grammal hoztuk haza a korházból. Már most 5480 gramm. 120 ml eszik ha kevesebbet adok neki akkor sír. Már több a tejem szóval kevesebb tápszert adok neki.

Félek hogy 2 hónaposan már 6 kg lessz. Másoknak meg 3-4 hónaposan 6 kilos a gyerekük. 240 grammot hízik egy hét alatt. Mikor megeszi az adagját szépen alszik. Van hogy 5-6 órát is alszik egyhuzamban.


2013. nov. 20. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el, hogy nagyon nagy súllyal született a lányod, persze, hogy nagyobb a súlya, mint a 3 kilóval született babáknak. Egyébként a fiam 3900 grammal született és 3 hónaposan 7,5 kg volt. Most 1,5 éves, most is nagy súlyú gyerek, de persze lelassult a hízása, ahogy elkezdett mozogni. Ne aggódj.
2013. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, az én kisfiam fél éves koráig havi 1 kg-kat hízott.

Fél évesen 9 kg volt, és csak anyatejet kapott végig! Azután lelassult a hízás, mert utána sokat mocorgott.

2013. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Majd leáll a hízása...Lányomat 3260al hoztuk haza és 4 hetesen volt 4260volt,szóval ugyanannyit hízott,mint a te lányod majdnem.Nagyobb súlyú baba,így lehet hogy mindig is nagyobb lesz,de az is lehet hogy már 3hónaposan lemarad a legtöbb babától fél kilóval.Szerintem nem kell aggódnod.Nekem csak estére volt tápszeres,de 140milit evett már minden alkalommal és 4hetesen 1x kelt csak enni éjjel,este 7től aludt 3-4ig,evett és még aludt 7-8ig.
2013. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Csak aggódom mert a védőnő és a doki is azt mondta 100 ml-nél ne adjak neki többet. De ha éhes... Mert hogy nagyon sokat fog hízni, meg nem bírja majd a szive meg ilyenek és mindg mikor megyek mérésre "letolnak" hogy egy hét alatt megint mennyit hízott. De lehet nem értik meg hogy 4520 grammal született nem 3000-el.

Kiszámoltam elvileg 117 ml ehet egyszerre de akkor mért mondják hogy 100-nál ne adjak neki többet? Nem értem őket.

2013. nov. 20. 08:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Adj neki, amennyitől jóllakik. A fiam is ilyen kicsinek mindig többet evett, mint ami elő lett volna írva. Soha nem csináltam ebből gondot, ahogy egyébként az orvosom, védőnőm sem. Nehogy már éheztesse az ember a babáját, csak mert nem a papírforma szerint eszik. 1. vagyok
2013. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbálj minél inkább az anyatejre átállni, minél inkább sikerül kiürítened a melled, annál inkább fog termelni (tudom, vannak esetek, amikor ez nem így működik, de általánosságban azért igen).

Annyi ételt adj neki, amitől jól érzi magát.

Lehet, h dokinőt kellene váltani? Védőnőt azt sajnos nem tudsz.

2013. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ezt nem látom olyan nagy hízásnak. 1 hónap alatt 1 kiló. Ez miért sok?

Az én kislányom kicsi súllyal, pár héttel a kiírt előtt született. 1 hónaposan már minimum 100 grammokat szopott, és heti 1/2 kilót hízott. Most 7 hetes, megduplázta a születési súlyát. A dokinéni mindig megdicséri, hogy milyen ügyes baba, milyen szépen eszik és hízik.

2013. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kis fiam 3860 g és 55 centivel született.

1 hónaposan volt 4850 g és 56 centi.

2 hónaposan most 5850 g és 62 centi .

Anyatejes !


Szóval ne aggódj ha 2 hónaposan 6 kg lesz :).

Normálisan hizik :)

2013. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt mondják, hogy egy héten 150 grammot hízhat. Szóval az 4 hét alatt 600 gramm-fél kiló. De most meg azt mondta védőnő hogy 120-nál semmiképp ne adjak neki többet mert megterhelem a szervezetét. Szóval akkor most igazodjon ki az ember rajtuk...
2013. nov. 20. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!