Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs légzésfigyelője!...

Akinek nincs légzésfigyelője! -észre lehetne venni, ha egy baba nem kap levegőt?

Figyelt kérdés
arra gondolok,hogy,ha bármi légzési nehézség van,arra felébred a baba?-megvan benne a "túlélési ösztön"?
2013. nov. 20. 10:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
Nem lehet észrevenni
2013. nov. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
20%
Pont ez a bölcsőhalál lényege, észrevétlen, és pont azért történik, mert a babákban nincs még olyan légzési ösztön. De nem csak ágyban következhet be, volt olyan eset ahol a nagymama vállán halt meg a csecsemő. Más kérdés, hogy egy légzésfigyelő nem megelőzés. A megelőzés az, ha lepedőn kívül semmi más nincs a kiságyban, sem plüss játék, sem alvós rongy, sem fejvédő, sem baldachin, rendesen ki van szellőztetve a szobában, és nincs 25 fok felett a hőmérséklet. Ezek betartásával csökkenteni lehet a veszélyt, és emellett érdemes használni a légzésfigyelőt, bár amelyik baba SIDS hajlamos, azt hiába éleszted újra, egy másik vagy egy azutáni alakommal ugyanúgy megtörténik. Ennek megfigyelésére pedig nem alkalmas egy otthoni légzésfigyelő, az kórházi monitorozást igényel, de ez kiderül születése után az első pár napban.
2013. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%
Nem volt légzésfigyelőm, hanem én figyeltem a fiamra. Egyébként...sokan megveszik a légzésfigyelőt, de ha eláll a légzése tudnak mit csinálni a gyerekkel?! Én minden szusszanására ébren voltam, egy-két hét után elmúlt a félelmem. Ha félsz, vegyél légzésfigyelőt, de fontos tudni azt is, hogyan kell lélegeztetni egy kisbabát, ha magától nem akar.
2013. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz minden pillanatban figyelni a gyerekre. Elég, ha rosszkor hagysz ki 5 percet. A légzésfigyelő lényege az, hogy jelezzen, ha kimarad a légzés. Sokszor az is használ, ha felébreszted a babát, mert akkor már vesz levegőt. Sok bébiőrhöz van kupon, amivel elmehetsz kedvezményesen elsősegély tanfolyamra. Azt pedig nem is értem, hogy a terhesgondozásnak miért nem része a kisgyermek- és csecsemő elsősegély tanfolyam.

Nincs bennük túlélési ösztön, a bölcsőhalál nem egy stresszhelyzet, simán elfelejt csak levegőt venni a pici. Alszik, nem tud rá figyelni.

Nekünk sem volt légzésfigyelőnk, első gyerek, állandóan nézegettem, hogy vesz-e levegőt, de ez inkább csak a saját megnyugtatásomra. Köv. babánál az első ez lesz, amit beszerzek. Elsősegély tanfolyamra pedig már régóta készülök.

2013. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. nov. 20. 11:22
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

nálunk védőnő szervezett egy órát, amikor kijött egy mentőorvos és elmondta a lényeget, meg láttunk róla kisfilmet. Amúgy az ingyenes felicitas füzetben is benne van (habár nem rémlik, hogy az újszülöttesben vagy a 6 hónapos utániban?) a lényeg.

Nekünk van légzésfigyelőnk, engem nagyon megnyugtatott. igaz, volt hogy bejelzett, de csak azért, mert lemászott a baba az ágy szélére és nem érzékelte :)

2013. nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom,hogy ki az, aki minden levegővételére tud a csecsemőnek figyelni, de én a 4. kialvatlan éjszaka után, úgy aludtam,hogy bombát is robbanthattak volna mellettem. Nekem biztonságot nyújtott a légzésfigyelő!

A kórházban elkaptam egy gyerekorvost és egy csomag kávéért, megmutatta,hogy mit tegyek, ha leáll a légzése. Kb. fél óra volt! Nem mondom,hogy tökéletesített technika, de több,mint a semmi!

2013. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
2013. nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 krisztivan ***** válasza:
41%
Mi kértünk kölcsön légzésfigyelőt"mert anélkül nem vagy rendes anya" .Fiam a második hónapjában nem volt hajlandó aludni csak a babakocsiban.Tehát a légzésfigyelő kilőve.De ha ettől jobban tudsz pihenni és biztonság érzetet ad akkor érdemes beszerezni.Hiszen nem lehet tudni.-(
2013. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
36%

legzesfigyelo semmit nem er ha nem tudsz rendessen ujraeleszteni.

Olyan albiztonsag hu de jo hogy van majd jelez.Es ha jeelez mit csinalsz??

meg egy nagy korhazban is evente 2-3 van ujszulott csecsemo ujraeleszto trening pedig ott aztan van sok baba.

Gondolod egy anyuka kepzes nelkul barmit is tud tenni?? Amire a mento kier mar nincs ra szugseg.

Az a legzes ami beindul pusztan a felebresztesre az nem volt gond valoszinuleg magatol is felebredt volna a baba.

En nem ajanlom csak marketing uzlet a dolog ha nem vesze nem vagy jo anya megprobaljak eladni a gyereked egeszseget.


Akinek kell figyelo azok a koraszulott babak ill beteg rendellenessegel szuletett babak.

Egy egeszseges csecsemo ha betartod a szabalyokat

-anyatej

-szigoru napi ritmus

-semmi utazas

-fustmentes kornyezet

-max 18 huvos szellos halo

- paplan parna tilos konnyu gyapju vagy mas termeszetes takaro

-jol szellozo matrac

-az elso 6 honap a szulok szobajaban

stb

nem lesz semmi baj nem tulaggodni a dologot hiszen tobb nemzedek lett felnott legzesfigyelo nelkul is.

2013. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!