Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs légzésfigyelője!...

Akinek nincs légzésfigyelője! -észre lehetne venni, ha egy baba nem kap levegőt?

Figyelt kérdés
arra gondolok,hogy,ha bármi légzési nehézség van,arra felébred a baba?-megvan benne a "túlélési ösztön"?
2013. nov. 20. 10:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%
És mi van azokkal, akik nem nőttek fel, mert meghaltak a bölcsőhalál miatt? Senki nem tud minden percben a baba légzésére figyelni, ez ostobaság. Hiába alszik veled, hiába szoptatod, a veszély fennáll. Nagyon fontosnak tartom a légzésfigyelőt.
2013. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
56%

nem, nem lehet észrevenni.. pont ez a lényeg. mindenki mondja, hogy minden rezdülésre, szusszanásra felébred.. na az a legnagyobb probléma ezzel, hogy bölcsőhalálnál nincs se rezdülés, se szusszanás.

egyébként meg írjátok, hogy hiába van légzésfigyelő, ha valaki nem tud újraéleszteni. ez hülyeség.. szerencsére legtöbbször elég a babának ha megpiszkálod, vesz egy nagy levegőt és kész.. na de ha nem nyúlsz hozzá könnyen "úgymarad".. és aztán lehetsz okos, hogy milyen sokan felnőttek nélküle.. és aki nem? az szerintetek idejön panaszkodni? a lányomnál az elején sűrűn riasztott (tényleg nem vett levegőt..), de őt szerencsére elég volt megpiszkálni.. de, azóta is telefonnal alszok..

másik amit nem értek.. hogy mászna le az érzékelőlapról?

nekünk 2 lapos Angelcare van, de a matrac legszélét is érzékeli.

2013. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%

nekünk is 2 lapos angelcare van, mégis "le tudott mászni", persze nem a legeslegérzékenyebbre van a cucc..


igen, nekem a szomszédom mesélte, hogy 2 hetes babájánál bejelzett a figyelő, tiszta ideg volt, hívták a mentőket, és noha nem tudott semmit az újraélesztésről, próbálták magához téríteni a babát, végül sikerült. A kórházban mondták, hogy amit ösztönösen tett, az segített. Nyilván az ember próbál tenni valamit - a légzésfigyelő bejelzése pedig szerintem még az a határ, amikor még ennyi is elég. Ha csak pár perc múlva veszed észre, hogy nem vesz levegőt, akkor meg már lehet, hogy profi újraélesztéssel sem sikerül...

2013. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
nekem 3-ason van az érzékenység, az meg ugye gyári beállítás. nem bántásból kérdeztem, csak én még ilyet nem tapasztaltam. 12es voltam.
2013. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Ja és ne jelentsük már ki,hogy biztosra újra kell éleszteni. Nagyon sok esetben "csak" nem vesz levegőt és ahogy valami külső inger éri, akkor ismét venni fog.
2013. nov. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak légzéskimaradás történik magától is venne levegőt, nem kell hozzá megpiszkálni.
2013. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

16 os ez igy van de hagyd ugysem hisznek nekunk!!!

A biztonsag nem veheto meg penzert elektromos kutyuk nem helyettesitik sem a tudast sem az anyai osztonoket viszont a gyartok jot nevetnek rajtatok es meggazdagodnak a bizonytalan szulokon.

De aki ebben hisz elvegre hitszabadsag van.

En maradok annal a dolgoknal amit en tehetek meg tehat mind a negy geyrekem 6 honapig velem aludt es betartottam a szabalyokat ill minden evben szepen elmentem ujraeleszto tanfolyamra.

2013. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

De mit kezd valaki az újraélesztési tanfolyamával, ha nem veszi észre,hogy nem lélegzik a gyerek?

A kettőnek együtt van értelme!

Én meg abban nem hiszek,hogy ha valaki együtt alszik a gyerekkel, az már életbiztosítás!

2013. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
bocs, de nekem megérte a 10 ezer forint használtan a légzésfigyelőért, bőven behozza az árát már csak azért is, hogy tudtam/tudok aludni. Nemrégiben pont volt a hírekben, hogy egy anyuka felfüggesztettet kapott, mert együtt aludt a babájával, de a kicsi megfulladt :( Szóval persze, mindenki úgy alszik, ahogy akar, de nem kell lehurrogni azt, aki "szereti" a légzésfigyelőt
2013. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Egyutt alvas nem azt jelenti a baba a szulo agyban alszik hanem azt hogy a baba kisagya bolcsoje az elso 6 honapban a szuloi haloszoban van.

Ez nem legbol kapott dolog hanem megelozesi program tudomanyos kutatasokkal bizonyitott teny.

A csecsemot a szuloi agyaban tilos altatni.

2013. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!