Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főztök, amit a baba is...

Mit főztök, amit a baba is ehet? írnátok néhány menüt?

Figyelt kérdés
egy éves a kisfiam,és már a bébiételt abszolút nem eszi meg,pároltam zöldségeket husival,de már azt se nagyon.az kell neki,ami én eszek,de én pl ma disznótorost ettem....
2013. nov. 20. 12:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Avokádós csirke: avokádót összenyomkodsz, vagy akár pürésítesz pici sóval és rozmaringgal, utána csirkemellkockákat sütsz hozzá (mi ezt currys-korianderes fűszerrel szoktuk, nagyon szereti a kislányunk, de ő másfél éves, egy évesen még lehet, hogy natúrabban kapta volna).


Halas tészta: póréhagymát vajon megpárolsz, utána valamilyen friss tengerihalfilét is pirítasz rajta, a végén fűszerezed: só, bors, kakukkfű szokott nálunk rákerülni. Korábban rizs- mostanában mandulatejszínnel szoktam felönteni a végén, de csak mert az én lányom érzékeny a tejre, sima tejszín is jó hozzá. Ezután színes-állatos tésztára kerül, ezt is nagyon szereti.


Ez a halpogácsa is nagyon bevált nálunk (szószostól, mindenestől nagyon szeretjük): [link]


Ezek a lányom kedvencei, de gyakran szoktam rakott brokkolit készíteni, májpástétomot muffin formában (ilyesmi tegnap is volt a Hal a tortán-ban), kelt tésztában sülve, házi pizza is sokszor van, szoktam kínai csirkemell falatokat (palacsintatésztaszerű löttyben megmártok csirkemellet, ezután kisül és szójaszószos ketchupba forgatom, magunknak csípősen, neki nem).


Mi ilyesmiket eszünk, több most nem jut eszembe, pedig nyilván sok van még, de ezeket nagyon szereti a kiscsaj. Mindegyik könnyen ehető nekik is villával, az én lányomat ugyanis már nem lehet etetni, csak akkor eszik, ha ő egyedül csinálhatja.

2013. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jaaaaj, hát még egy van, ez a kedvenc: [link]


Nyilván ennek a mártását ő nem fogyasztja, de mandulatejes beasamelt szoktam neki ráönteni pici pirított sonkával. Nagyon szereti.

2013. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!