Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom még mindig...

Sziszi1118 kérdése:

1 éves kislányom még mindig kézben sétálgatva alszik el - le tud erről egyedül is szokni?

Figyelt kérdés
Már többször próbáltam erről leszoktatni. Ha nem aludt el a tápszeren, akkor csak így volt hajlandó aludni. Viszont most pár hete egyáltalán nem alszik el a tápszeren, így kénytelenek vagyunk cipelni. Ha mellette vagyok és simogatom, vagy beteszem a nagy ágyba az sem segít, csak sír a fáradtságtól mégsem tud egyedül elaludni. Valószínű mi is gyengék vagyunk, mert nem hagyjuk sírni, mivel ő nagyon kitartó. Addig képes sírni, míg fel nem vesszük, ekkor tart egy kis időbe mire megnyugszik, de ha újból letesszük sír. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy kinek mikor hagyta el ezt a rossz szokást a babája leszoktatás nélkül? Ha van ilyen... :)

2013. nov. 22. 09:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs azzal semmi baj, hogy egyedül nem tud elaludni, pici még. Csak a sétálgatásról kellene leszoktatni, ha nehéz neked.

Az én kisfiam lassan 2 éves lesz. Van egy hintázós fotelünk, úgy szoktam elaltatni, hogy beülök a fotelbe, ölbe veszem a kisfiamat, és így ringatózunk, közben énekelek, halkan mesélek neki. Régebben őt is csak sétálgatva lehetett elaltatni, de amikor már ehhez túl nehéz volt, és kipróbáltuk ezt az ülve-ölben altatást, az is teljesen megfelelt neki. Próbáljátok meg ti is, így nem kell neked sem megszakadnod és őt sem kell sírni hagyni.

2013. nov. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már 5. este csak ültem és a kezemben, ringatva aludt el, nem kellett sétálgatni vele. Haladás... Valahol el kell kezdeni :)

2013. dec. 5. 12:14
 13/16 anonim ***** válasza:
Kezdetnek tökéletes :D Szép fokozatosan le fogod tudni tenni :D
2013. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék, hogy sikerült a leszoktatás?
2014. ápr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődést, de sajnos nem jött össze a dolog. Egy hét után újabb változás történt és azóta is ez a helyzet: nem marad nyugton sem a kezemben sem az ágyon 3 percnél tovább. Még az esti tejet sincs türelme meginni. Nem az a típus, aki ha elfárad, kidől. Akármilyen fáradt, nem tud könnyen elaludni. - most már sétálgatva sem egyszerű. Az ágyába akar menni, de ha beteszem oda, csak ugrál, ide dől oda dől, feláll leül és ezáltal még jobban felélénkül... Igazából már nincs kedvem ezen idegeskedni és beletörődtem a kézben sétálgatva altatásba. Van, hogy elég 5 perc, van hogy 45 perc, attól függ mennyire fáradt. Most 12 kg, szóval elég sok, de legalább egy kis esti testmozgás :) Szerintem leghamarabb akkor várhatok némi változást, ha elkezd beszélni. Most 18 hónapos, de még nagyon kevés szót használ.
2014. máj. 5. 14:43
 16/16 A kérdező kommentje:

Sikerült!!! Este a saját ágyában alszik el már 9. éjszaka. Igaz, ott ülök mellette egy széken kb. 30 percet, de ez nekem nem okoz gondot másfél év sétálgatva altatás után. Délután pedig egy órával kitoltam az altatási időt, 1 és fél 2 között altatom és most már nincs gond. Nagyon boldog vagyok. Köszi mindenkinek a válaszokat.

Egyébként nekem nem sikerült leszoktatnom a kézben altatásról. Ő kérte, hogy a saját ágyában aludhasson. Igaz, általában a cumisüvegével alszik el, amiben víz van, de szerintem ez nem akkora gond. Az első este 1 órát tartott az elalvás, utána már 20 max. 40 perc. Rosszabbra számítottam. Éjjel még mindig 5-8 alkalommal ébred, de az esti alvásától olyan boldog vagyok, hogy ez most meg se kottyan :)

2014. jún. 2. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!