Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetértetek az "újmódi"...

Egyetértetek az "újmódi" gyerekneveléssel?

Figyelt kérdés
A baba legyen egész nap hordozókendőben, cicizzen óránként, ha akar (igény szerinti szoptatás) stb. Így nem válik a gyermek rabszolgájává az anya? Az apukáknak ez bejön vajon?

2013. nov. 22. 15:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%
Mivan?
2013. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Én egyetértek. Nem hinném, hogy a gyermek dönti el, hogy a világra jöjjön, én és a párom döntöttük el, így egyértelmű, hogy megadom a gyermekemnek, amire szüksége van. Nálunk ezt apuka is belátta/belátja.
2013. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A fiam tápszeres volt,így a szoptatáshoz nem tudok hozzászólni, a hordozás távol áll tőlem, szerencsére a fiamtól is. Amennyiben viszont ez jó a családnak, engem nem zavar, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Engem egyedül az zavar, mikor nem tudják elfogadni, hogy van aki máshogy csinálja és elkezdenek sértegetni. Szerencsére ez azért ritka.
2013. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Akkor én nem az új eszmény szerint neveltem a fiamat.

A fiam ugyanis nem hordozókendőben volt, hanem kiságyban, vagy az ágyon játszottam vele, vagy éppen a kezemben volt. És akkor kapott cicit, amikor evett. És szerencsére ő kezdettől fogva a 3 óránkénti étkezésnek volt híve, így kb. negyed óra alatt megvolt a szopi, utána pedig legközelebb 3 óra múlva volt cicin. Ha megnyugtatásra volt szüksége, akkor foglalkoztam vele, vagy éppen cumizott.

És ezzel a férjem is meg volt elégedve.:)

2013. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Persze, meg kell adni mindent a gyermeknek, csak nagyon sok anyuka szerintem ezt túlzásba viszi, és a rendszer nélküliség felboríthatja a családi életet. Pl. arra gondolok, hogy az etetések ideje meghatározhatatlan.

És ha van egy testvér is, akkor hogy lehet kivitelezni?

2013. nov. 22. 16:03
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
Le lehet pontozni, de nem értek egyet. Nem attól függ, hogy ki mennyit törődik vagy foglalkozik a gyerekkel, hogy egésznap rajta lóg e. Attól, mert valaki szülővé válik nem kell teljesen feladni a női és férfi mivoltát. A gyereknek is meg van a maga helye, mindennek a maga ideje. Azok a szülők, akik mindent -ahogy te írod- újmódi rendszerben csinálnak 1-2 év múlva idejönnek sírni, hogy a gyerektől wc-re nem lehet menni, a gyereket cipelni kell, a gyerek kézben alszik, a gyerek nem fogad szót és a többi. Nem kell alárendelni magunkat a gyereknek csak azért, mert mi vállaltuk.
2013. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Ez a gyereknevelés nem "újmódi", hanem ősi szokás. Az együttalvást szerintem kifelejtette a felsorolásból.

Amikor még nem volt csecsemőm, azt hittem hogy a "hippik" kendőznek :), és a gyereknek az ágyában a helye...

Aztán amikor megszületett a babám (kendőm ugyan nem volt, sajnos), rá kellett jönnöm, hogy a bizony a csecsemők ösztönösen ezt az "újmódi" gyereknevelést igénylik, és nem csak ők, hanem sok édesanyának is... És bizony akad olyan férfi, aki ezt nemcsak azért vállalja, mert az édesanya így akarja, és a családi béke meglegyen, hanem mert érzik, ennek így kell lennie; ez a jó az Ő kis csemetéjüknek...

2013. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát,nekem eszembe nem jutott még a hordozòkendő,de akinek bevált,az miért ne használja?

És igen is,ha lesz tejem,akkor igény szerint fogom szoptatni a fiamat. Elmondom azt is,hogy még a nagymamám is azt állja,hogy egy babának igény szerint kell adni,felkelteni a szoptatás miatt nem kell,majd ő tudja,hogy mikor éhes és jelezni fog. Tehát ez nem az "ùjmòdi" dolgok közé tartozik.

2013. nov. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

6-os, tökéletesen egyetértek. Barátnőm is kendőzött, aztán most büszkén mondja, hogy megtanult fél kézzel fözni-mosogatni, mert a gyermeket nem lehet letenni.

+ WC-re is úgy megy, hogy hátulról a lábába kapaszkodik a kisfia, a kocsiban sem marad meg az ülőkében, ki kell venni, úgy üvölt. ez elég elrettentő nekem, bár lehet, hogy nem a hordozókendő a hibás...

2013. nov. 22. 16:13
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

az igény szerinti szoptatás jó a babának. mondjuk te nem is vitatod, h a bab érdekeit szolgálja. azt kifogásolod, h a a pároddal közös gyermeketek igényeinek kiszolgálása kihathat a párkapcsolatra. szerintem ezzel a hozzáállással sem régi, sem új módi szerint nem ajánlatos gyermeket nevelni, mert az mindenképp lemondás. persze lehet kevés áldozattal is és akkor neked kevésbé rossz, a babának meg kevésbé jó. ki ki döntse el, melyiket választja, de szerintem akkor érkezzen a baba, amikor már mindkét fél (apa és anya) hajlandó lemondani dolgokról az érdekében.


nem hordozom a fiamat, mert féltem, h rosszul kötöm majd meg (itt nincs oktatás). séta közben jókat alszik a mózeskosárban, ennek ellenére szerintem a hordozás nem hülyeség, az igény szerinti szoptatás pedig kimondottan jó dolog.

2013. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!