Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetértetek az "újmódi"...

Egyetértetek az "újmódi" gyerekneveléssel?

Figyelt kérdés
A baba legyen egész nap hordozókendőben, cicizzen óránként, ha akar (igény szerinti szoptatás) stb. Így nem válik a gyermek rabszolgájává az anya? Az apukáknak ez bejön vajon?

2013. nov. 22. 15:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hordozókendő egy ideig jó lehet amikor még nagyon pici a a baba, mert megszokta az anya testmelegét, szívverését, és ezek megnyugtatják, talán könnyebben alkalmazkodik a kinti világhoz. Félre értés ne essék, nem arra gondolok, hogy hordozzuk éjjel nappal, de mikor nyűgös meg lehet nyugtatni így is. Azt azért nem alakitom ki nála, hogy csak abban lehet létezni, és ne maradjon meg sehol máshol.
2013. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

Én igen.

Nekünk bevált ez a módszer, és én sokszor gondolok arra, hogy olyan hamar el fognak múlni ezek az idők, ki szeretném én is használni amíg így szinte "egyek" vagyunk.

Kisfiam már 2 éves, még mindig szopik, altatom minden este és délután, összebújunk, stb., és ez olyan jó.

Én úgy gondolom, hogy ez mind a javára válik, sokat olvasgattam ezekről a témákról.

Pont ma gondolkodtam ennek az ellenkezőjén, még egy kérdés feltevését is fontolgattam, de nem akartam, hogy mindenki egymásnak ugorjon (mert az ilyen kérdéseknél ez szinte elkerülhetetlen).

Ha valaki éveket vár babára, nagyon szeretné, akkor ha megszületik, miért trenírozza már néhány hónaposan önálló elalvásra (ami ugye sok sírással jár), miért van az, hogy amint megszületik, rögtön próbálja is "lefeszegetni" magáról (ne aludjunk egy ágyban, külön szoba, legyen el egyedül is, stb.).

Ez egy tv műsor kapcsán merült fel bennem egyik nap, az egyik népszerű műsorvezetőnővel kapcsolatban, aki nem túl régen szült.

Mondjuk tőlem mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de nekünk bejött ez a régi-új módi.

A férjem is pártolja és támogatja, tehát szerencsére abszolút egyetértünk ezekben a dolgokban.

2013. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

12. vagyok, azt kifelejtettem, ha a kisfiam már az elejétől jó alvó lett volna, és nem igényelt volna altatást, akkor persze nem erőltettem volna rá, akkor természetesen hagytam volna önállóan aludni, és örültem volna neki.

De a sírni hagyás nem az én műfajom.

2013. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok ellene az igény szerinti szoptatásnak. Kezdő anyuka vagyok, 8 hetes bébivel, én is úgy indultam neki. De a babám nagyon hasfájós volt, aztán mondta a védőnő, hogy ne etessek rá állandóan az emésztetlen tejre. Utána tartottam a 3 óránkénti evést, és elmúlt a hasfájás...

De az is lehet, hogy én értelmeztem rosszul a baba jeleit, és túletettem

2013. nov. 22. 16:30
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha kendozik akkor szabad mind a ket keze :) ez a lenyeg benne:) amugy nem hiszem hogy a kendo a hibas en az elsot nem hordoztam kendon es anyasabb lett mint a kicsi. Az igeny szerinti szoptatassal meg az a baj hogy sokan ugy ertelmezik hogy minden nyekkenesre mellre kell tenni a babat.

De persze mindenkinek mas vallik be. Nalunk bevalt az igeny szerinti szoptatas, a masodiknal eletmento volt a kendo, es a ferjem mondta hogy aludjunk egyutt. Es nem, nem a gyerekek mellett elunk hazas eletet :D :D

2013. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%
Vicces, hogy ujmodinak hivod. Hiszen ez az osi gyerekneveles.
2013. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
26%
Hát a szoptatáshoz én sem nagyon tudok hozzászólni, bár úgy gondolom, hogy egy pici baba nem bírja óránként feldolgozni a tejet, így megfájdul a hasa és anya cicién megnyugszik és folytatódik az ördögi kör. 3 óránként ideális szoptatni. Az, hogy a gyerek az anyján lóg egész nap az sztem nem normális dolog. Azért van annyi mozgásban visszamaradott gyerek mert esélyük nincs kúszni mászni egész nap mint a majmok az anyjukon csüngnek. De amúgy meg lesy@rom más nyomorát.
2013. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
41%
Lehet le fogtok pontozni, de én úgy vagyok vele, a gyereknek az anya méhe ideális hely a fejlődéshez, növekedéshez. Sokan szimbiózisnak nevezik a terhességet, de ez sem igaz, hiszen a terhesség alatt csak az egyik fél jut előnyökhöz. Ilyenkor lehet mondani, hogy valamilyen szinten "egyek" vagytok, de mégsem. Én úgy vagyok vele, hogy adott egy kis gyermek aki a párom és én általam a világra jön, de ő nem belőlünk van, hanem a mi segítségünkkel létrehozott kis lény. Eszembe nem jutna, hogy azt a gyereket én birtokoljam, "magamhoz ragasszam". Ő egy teljesen önálló kis gyermek, saját akarattal már a pocakban is. Szüksége van a gyereknek, hogy érezze ott a szülő mellette, biztonságban érezze magát, de ezt a ragaszkodást hülyeségnek tartom. Igenis már kis korban önállóságra kell nevelni, ezt a születéstől kezdve fokozatosan el kell kezdeni. Nem attól jó egy anya, hogy kinyalja a gyereke s***gét hanem ha egy egészséges középutat talál. Kell a ragaszkodás, de sokan szerintem már betegesen ragaszkodnak, 2 percre nem merik magukra hagyni a gyereküket, nem hagyják a mamánál fél napra se. A hordozókendőről meg annyit, hogy ma pont láttam az Árkádba ma egy családot tiszta szenvedés volt végig nézni is ahogy a szegény apukára rácsavarta azt a kendőt, aztán meg lógott ott hátul elég idiótán nézett ki. Kétlem szegény babának ez kényelmes lenne, semmi tartás nem volt a kis lábának csak úgy lógott a két kis lába ez tuti a csípőnek nem egészséges hogy az összes súj arra nyomódik.
2013. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%
Igény szeinti szoptatás nekem azt jelenti, hogy a gyerek akkor kap enni, mikor éhes. Nálunk amúgy magától beállt a baba a 2-4 óránkénti evésre igény szerinti szopibellenére. Egy picinél amúgy sem mindig lehet napirenddel számolni, aki gyereket vállal, jobb ha tudomásul veszi azt, hogy onnantól kezdve nem csak a párja létezik. A hordozás pedig biztosan hasznos, nekünk is kényelmesebb lett volna ha nem babahordozót kellett volna lóbálni mikor a gyerek a fülfájástól üvöltött. Vagy mikor babakicsival nem férek be valahova. Ennél is, mint minden más babacuccnál (hinta, pihenőszék és ölben ringatás, együtt alvás pl.) meg kell találni a normális egyensúlyt. Akkor nem szokik rá.
2013. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%
A lányomat 4hósan kezdtem hordozni. Ő 18 hósan kezdett menni. Ha kért óránként cicizhetett,a kicsi is szintén. Őt ujszülött kora óta hordozom,s most 8 hós korában áll már fel a butorok mellett.Igaz csak térden állva. Soha nem tettem fel kérdést,hogy "Jaj nem tudok wcre menni a gyerektől." Ha a gyereknek jó akkor nekem is.Férjem is elfogadjam,sőt ő is hordozza a gyermekünket,igaz még csak a nagyot..
2013. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!