Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetértetek az "újmódi"...

Egyetértetek az "újmódi" gyerekneveléssel?

Figyelt kérdés
A baba legyen egész nap hordozókendőben, cicizzen óránként, ha akar (igény szerinti szoptatás) stb. Így nem válik a gyermek rabszolgájává az anya? Az apukáknak ez bejön vajon?

2013. nov. 22. 15:56
1 2 3
 21/25 Julie S ***** válasza:
90%

Hát, igen... ez az "újmódi" max csak újra felfedezett módi, mert igazából ez az ősi, ez a természetes.


2 hónapos a lányunk és nálunk nincs egész nap kendőben, de ha megyünk valahova, akkor kendőben visszük, ha nyűgös kendőbe kötöm. A párom meg imádja magára kötni, mert olyan békésen alszik rajta, hogy nem bír betelni vele... Bár a kendőt nekem kell rajta is megkötnöm. :) És nem erőltettem rá, hanem ő kérte, hogy vihesse ő is.

Az igény szerinti szoptatás meg nagyon jól működik nálunk. A picilány láthatóan nagyon elégedett vele. És nem lóg egész nap a mellemen.

Mi a kezdetektől együtt is alszunk vele. Éjjel nem sír, szinte fel sem ébred, csak nyöszörög egy picit, ha éhes és eszik félálomban, nekem sem kell hozzá felkelnem. Így reggel mindenki kipihent.


Nem érzem, hogy a gyerekem rabszolgája lennék. Öröm látni, hogy kiegyensúlyozott. Nem sír sokat, sokszor szépen alszik egyedül is, ilyenkor rengeteg dolgot meg tudok csinálni. Ha kendőben van, akkor is. Apuka meg örül, hogy ilyen jól mennek a dolgok és nem kell szenvedni semmivel sem. És kimozdulni is simán ki tudunk, mert kendőben hosszú órákig elvan rajtunk. Úgyhogy én nagyon bírom ezt a típusú gyereknevelést.

2013. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon végletesen fogalmaztad meg a kérdésedet. "újmódi", ami ahogy itt többen is írták ŐSI szokás és ma élő kultúrák és természeti népek szokása is ez tegyük hozzá, tehát ebből a szempontból pont a kiságyba rakás az újmódi, mivel a hordozás és igény szerinti szoptatás volt korábban...olyan törzs is van, akik 6 hós korukig le sem teszik a picit-egymásnak adják át a rokonok, olvass utána nagyon érdekes...tehát azért gondolom végletesnek, mert aki egyik-másik dolgot így teszi, ahogy leírtad, az nem azt jelenti, hogy a gyermeknevelés az ő szempontjából egy rabszolgaság. én rengeteget hordoztam a fiamat, még ma is szoktam, ha olyan helyre megyek, hogy jobb az "erszényemben" tudni és ha szeretne szopizni, szopizhat. Volt hogy sokat rajtam volt, aztán volt amikor már nem akart, hanem menni, felfedezni. Nem lóg rajtam és soha nem szopizott óránként sem újszülöttként, sem később fogzáskor stb. (a tesóm lánya pl igen, pedig őt nem hordozták, viszont együtt alszanak). Az első hónap után a 2 óráról átállt magától a 3 óránkénti evésre. Egyáltalán nem vagyok a rabszolgája, az édesanyja vagyok és azért vagyok hogy gondoskodjam róla. Boldog, kiegyensúlyozott, nyitott és nyugodt kisgyermek lett belőle, örülök, hogy megadtam neki azokat a testi-lelki szükségleteket, amiket igényelt, beleértve az éjszakai gondoskodást is. Az édesapjának, a férjemnek ez bejön- a szavaiddal élve, sőt, ő maga is hordozta és ő is kelt már hozzá éjjel. Ez volt számára is szimpatikus a kezdetektől fogva. Azt gondolom el kell tudni fogadni, hogy mindenki azt teszi, ami neki megfelelő. Ha nálatok a beállított etetés jön be, mert így nem fáj a hasa, miért ne tennéd így? Azért nem kell rossznak lennie az igény szerintinek mert nektek nem vált be. Minden kisbabának más a személyisége, ezáltal az igényei is. Vannak érzékeny babák, akik óránként ciciznek, meg olyanok is aki pár hónaposan elválasztódnak és még sokféle. Ilyen sokfélék vagyunk és színesek, egy a közös bennünk: édesanyák vagyunk, akik a legjobbat szeretnék a babájuknak. Nem kell egymást minősítenünk, ahhoz hogy magunkat identifikálhassuk..nincsenek rossz döntések, csak választások, és mindenki azt választja, ami neki a legjobb. Boldog babázást kívánok mindenkinek!
2013. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom,hogy el kell fogadni azt, ami a másiknak beválik!

A fiam tápszeres volt, így a szoptatás részéhez csak annyit szólnék, hogy nekem az az idegen, amikor egy ismerősöm két éves fia nyekken, akkor anyuka akár még társaságból is elvonul,hogy cicizhessen a gyerek. Két évesen ezt már nem tartom igazán elfogadhatónak!

A hordozás van akinek jó, van akinek nem. Én nem hordoztam! Valamiért nekem annyira nem keltette fel az érdeklődésem.

Viszont szerintem hordozástól függetlenül minden gyereknek van ilyen "anyuka fenekébe bújós" korszaka! Van,hogy én sem tudok a fiamtól egyedül pisilni sem. De van,hogy el van egy órát a játékaival egyedül, amíg főzök. Ez változó!

2013. nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen, rosszul fogalmaztam, csak nem tudom, milyen gyűjtőnevet adhattam volna. Anyáinkra, nagyanyáinkra céloztam, akik szerint a gyereket sírni kell hagyni, kiságyba kell tenni, szigorú rendszerben etetni stb. (és a gyereknek kuss a neve) - nekem ez a "régi" módszer.

Köszi a válaszokat, mindenkit kizöldelltem :)

2013. nov. 23. 08:43
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
mi a férjemmel egyetertunk vele es eszerint is neveljük a lanyunkat es a hamarosan szuletendot is igy fogjuk, nekünk bevált, ha valakinek nem tetszik meghallgatjuk, de este/egesz nap ugyis mi vagyunk a gyerekkel, ugy elunk ahogy jó nekünk. ..sokan mondjak, h mert a ffi tuti elhanyagolt es csak eltűri ezeket a helyzeteket...nekem pl o szokta felhívni a figyelmemet ha valami erdekes cikket talál a kotodo nevelesrol, stb...
2013. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!